• yapilabilecek en yanlis yere yapilmis havaalanlarindan birisidir. siyasi gosteris icin yapilmis bu havaalani yaban kazlarinin goc yolu uzerinde bulunmaktadir. bu ise goc mevsiminde ucuslari tehlikeye attigi gibi dogal hayati da olumsuz yonde etkilemektedir. ayrica bu havaalani yapilirken sulak alanlara ve dogal bitki ortusune de buyuk zararlar verilmistir. antalya havaalaninin cok yogun oldugu zamanlarda yolcu ucaklari buraya yonlendirilmektedir ama yilda toplam 10 yolcu ucagin inis-kalkis yapmadigi bu havaalanina gercekten ihtiyac olmadigi ve bosu bosuna tonla para harcandigi aciktir. zaten dogru durust bir meteoroloji istasyonu bile yoktur.
  • burdur ile isparta sehirleri arasinda bir yerde yapilmis, haftada bir ucak inen havaalani. hicbir ise yaramadigi gibi, iki sehir arasinda gerginlige sebep olmaktadir. her iki sehir de havaalaninin kendi sehirlerine ait oldugunu iddia eder.
  • ısparta belediyesi ücretsiz servisi kaldırmış. toplu ulaşım da yok. taksi tutsan bir uçak bileti parası daha verirsin. saçmalık.
  • (bkz: ısparta'da yapılan her şeye süleyman demirel'in adını vermek)
  • bugün kullandığım havalimanı. pistteki tek uçak bindiğimdi, bunun dışında ne bekleyen ne de gelen giden bir uçak gördüm . kuş uçmaz kervan geçmez bir yere konumlandırılması da cabası; ıspartaya 35 km.
    içeride oturmalık bir cafe bile yok. muhtemelen "baba" hemşerilerine kıyak olsun diye yapmış.

sabiha gökçen'e uçuş olmaması büyük sıkıntı 50 dk.'da istanbul'a geldim 2.5 saat eve gitmeye uğraştım. kısaca günün tek kazancı uçaktaki yemek servisi oldu benim için. pegasus'a alışmış bünyeye enteresan bir etki yapıyor bu durum.
  • her gün istanbul atatürk havalimanına sefer bulunan havalimanidir.atatürk havalimanindan kalkış saati 13.05,suleyman demirel havalimanindan kalkış saati ise 15.15'dir.ben gittiğimde ucak doluydu uçuş süresi 52 dakika sürüyor.havalimanina iner inmez belediye halk otobüsü beklenmektedir.35 dakikalik yolculuğun ardından şehir merkezine ulaşılabiliyor.fiyatı 4 tl'dir.
  • burdura yakın olması dısında burdurla hic alakasi olmayan hic bir burdurlunun sahiplenmedigi, ise yaramaz artık haftada bir bile ucak inip kalkmayan bir ara ucus okulu haline getirilmesi denenen ama halen hic bi ise yaramayan hicbir zaman da yaramayacak sacmalık abidesi.
  • bir televizyon programi olsa da suleyman demirel'i cikarsalar, bu havaalanina iliskin deseler ki; "bakin boyle, naz etmissiniz yaptirmissiniz ama atil duruyor, devlet zarar ediyor". eminim ki, yaninda getirdigi dosyalardan bin turlu istatistik cikarir, bin turlu belge ile devletin zarar etmedigini tam tersine bu havaalaninin acilmasi sayesinde hububat basalim fiyatlarinin dustugunden ssk 'nin daha ucuza ilac alabildigine kadar binbir ornek ile beynimizi curutur, havaalaninin gerekliligine herkesi inandirir.
  • dikkuyruk ların yaşama alanına yapıldığı için yapım aşamasında bir çok tartışmaya neden olmuş havaalanı.
  • 28 ekim 2009 dan itibaren türk hava yollarının tekrar istanbuldan karşılıklı seferlere başlayacağı havaalanıdır.
hesabın var mı? giriş yap