şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan önderliğinde açılacak olan fabrikadır.

  http://www.haber32.com.tr/…ogan-acacak-h101649.html

  şimdi o protesto için döktüğünüz 2.5 litrelik coca cola şişelerini yavaşça yere bırakın ve üstüne oturun. soran olursa reyiz cola fabrikası açtı dersiniz (seçkin gökçe'den alıntıdır) bu iğrenç espriyi yapmasam olmaz (bkz: seçkin gökçe kim amk)
 • sokakta o kolaları dökenler o fabrikada işe girmek için torpil aramıyorsa ben de bi bok bilmiyorum.
 • artık fabrikadan kazan kazan dökülür kolalar.
 • gülsuyu esanslı cocacola hayırlı olsun.arap ülkelerinde de satış coşar
 • güzel bir olay diyen müslümanları görmemizi sağlamış olay.

  savunmaya bak. filistinlilere ekmek yediriyormuş. sizin müslümanlığınız bu kadar işte. üç kuruş paraya filistinlinin emeğine çöküp ondan sonra da dolaylı yollardan toprağına çökenleri bir ekmek için aklamak. aferin lan. devam. müslümanlık davası sizin gibilere kaldı. iş ekmeğe geldi miydi bir anda sekülerleşip dünya vatandaşı oluyorsunuz. topraklar sadece jeolojik terimlere kaynaklık ediyor.

  /fly pan-am drink coca-cola/

  edit: yukarıda han hazretleri'nin entry si vardı. bu olayı güzelliyordu yukarıda yazdığım şekilde. silmiş. hayreti mucip.
 • coca cola ortaklığında milli kola üretimine başlanacaktır inşallah.
 • coca cola dolabına uçan tekme atan çomar şimdi o dolabı malum yerine monte edebilir.
 • hero yoksa zero var!
 • şimdi eğri oturup doğru konuşalım;

  ısparta için, ıspartada yaşayan insanlar için güzel bir olaydır. her şeyden önce bir istihdam yaratacaktır. istihdam edilen kişi sayısının en az üç veya dört katı kadar kişinin ekonomik durumuna olumlu etkisi olacaktır kanımca.

  ayrıca konum itibarıyle nakliye ve diğer bazı ekonomik noktalarda tüketiciye olmasa da satan ve pazarlayan kişi ve kurumlara çeşitli katkıları olacaktır. nihayetinde bu meret, memleketin her yerinde aynı fiyata satılıyor.

  gelelim filistin, israil, coca cola, protesto meselelerine;

  bir ürünü dökerek protesto ediyorsan, sen zaten o meseleyi çok yanlış anlamışsın güzel kardeşim. tepedekiler o ürünü satın almanla ilgileniyor, ne için kullandığın, nasıl kullandığın emin ol umurlarında değil. satın aldın, bedelini ödedin, para yer değiştirdi. dökebilirsin de, içebilirsin de...

  protesto etmek; hiç satın almamaktır. ancak sen dökmek için satın almakla protesto değil salaklık etmiş oluyorsun. hatta sana bir başka şey söyleyeyim; böyle yapman daha çok işlerine bile gelebilir. neden mi? çünkü bu ürünü hiç ama hiç satın almayan bir başka kişi, senin, dökmek sureti ile protesto etmeni mantıklı bulabilir, dökmek maksadı ile satın alabilir. sen de dolaylı yoldan protesto ettiğin adamların ekmeğine yağ sürmüş olursun. aynı durum coca cola içmeyen ama fanta'ya hayır demeyen insanlar için de geçerli.

  her neyse işte; ısparta ve il ekonomisi için hayırlı olsun dedirten durumdur.
 • aferin, çekin çekin yer altı sularını, ısparta'nın da suyunu kurutun, altını boşaltın. yer üstünde kalmadı, yer altındakini de sömürün.