şükela:  tümü | bugün
  • istifa etmesi gerekiyor.

şimdi 19 yaşında olan çocuk, 3 yıl önce facebook hesabından "maden ocağında çalışmaya başladım" yazmış.gördüğüm fotoğraf eğer montaj değilse birilerinin hesap sorması gerekiyor.

edit:bilgisi olan yeşillendirebilirse sevinirim.

edit2:bugün sözcü gazetesi'de 16 yaşında başladığını yazmış, facebook adresinden yola çıkarak.
  • dikkat dağıtmanın en ucuz yolu bile karşısındaki kitleyi böylesine aptal yerine koyamaz. çocuk değilmiş lan 19 yaşında eşek kadar adammış! 18 inde ehliyet almış olsa bir yıllık şoför, hala yaşıyor olup da askerliğe başvurmuş olsa bu sene asker olacak kadar devasa bir adammış meğer. 15 yaşında çocuk değil 19 yaşında kocaman adammış meğer. siz huzursuz olmayın amk. çocuk falan ölmedi... biraz daha kaç gecedir uykusuzum pozu ver, her şeyi bırakıp muskalar yapacağız sana.
  • bu ülkedeki siyasetçilerin sıklıkla kullandığı söylem. bir de 'ispat etmezsen şerefsizsin' diye ayrı bir versiyonu var tabi bunun.
    muhakkak biri çıkar paçayı kurtarmak için bu lafı söyler. daha istifa edenini görmedim. sanılmasın ki ispatlanmadığı için istifa etmiyorlar. zaten hepsi bu halkın çoğunun eğitim düzeyini ne yazık ki zeka seviyesini bildiği için tilki kurnazlığıyla güven tazeliyorlar bu sayede. daha da acısı bu halk gerçekten inanıyor oo böyle söylüyorsa yapmamıştır diyor. hatta bırak bunu yüzüne tükürse vardır bir bildiği hakkıdır diyecek insan o kadar çok ki. zaten şu sıralar görüyoruz tayyibin yumrukladığı adamın açıklamalarını.

gerçekten anlayamıyorum. biz bu insanlarla aynı ekmeği yiyoruz, aynı havayı soluyoruz, aynı suyu tüketiyoruz. nerede hata var ? niye bu kadar körler niye bu kadar körü körüne bağlılar? yanlış biz miyiz allah aşkına adamın yaptıkları ortada. her geçen gün ayrı bir rezillik. sürekli külhanbeyi havaları, adeta bir diktatör. gerçekten bu insanların istediği yönetici bu mu yani? adam dövdüren, adam döven, cehaletinin doruklarında, yolsuzlukları ayyuka çıkmış bir yönetici mi ?

şunları gördükçe, sorularıma cevap bulamadıkça her gün her an aziz nesin'i anıyorum. adam senelerce önceden görüp ne güzel söylemiş.

(bkz: türk milletinin yüzde 60'ı aptaldır.)
  • türk siyasetçilerinin şapşallığını tescilleyen savunma mekanizmasıdır.

istifa etmenin esprisi zaten kişinin ortaya çıkan iddialardan utanmasıdır. ispatlanınca onun adı suç oluyor zaten, suçluluğun ispatlandıktan sonra istifa etsen n'olacak etmesen n'olacak. önemli olan utanıp istifa etmen.
  • türk siyasetçilerin otta bokta verdikleri ön savunmadır. gözüne sokarsın hatta götüne bile sokarsın ama bırakmaz o koltuğu öyle gurursuz, onursuz yaşarlar ki bunu da kendilerine erdem sayarlar. kişiliksiz olma sınavında muhteşemdirler.
  • "apo'yla görüştüğümüzü ispat edemeyen şerefsizdir" gibi bir şey söyledikten sonra "apo ile görüşüyoruz, sorunu olan bana gelsin" gibi bir şey söyleyen adamın kankisinin söylediği asılsız sözdür. dikkate almamak lazım yani.
  • "istifa etsen ne olacak yarrağam!" şeklinde cevap verilmesi gereken söz. sanki yerine geçen ondan iyi biri olacakmış gibi. al birini vur ötekine, hepsi aynı bok amına koyayim.
  • taner yıldız söyledi bunu, madende 15 yaşında çocuk da çalıştırıldığı iddiası karşısında.
    halbuki bu iddiayı en başta kendisi araştırmalıydı.
    varsa böyle bir şey herkesten önce hesap sorması gereken de kendisiydi.
    ama hükümetin bu en serinkanlı görünümlü bakanı bunu araştıracağına, en baştan kefil oldu patrona. yok öyle birşey diye kestirip attı. daha madende kaç işçinin kaldığını dahi bilmiyorken.
    sanki hesap vermesi gereken kişiymiş gibi ispat etsinler istifa ederim dedi.
    hangi taraftasın sen bakan?
    ezilen, en alttaki vatandaşının yanında mı, yoksa ezen, sömüren patronların yanında mı?