şükela:  tümü | bugün
 • istifa etmesi gerekiyor.

  şimdi 19 yaşında olan çocuk, 3 yıl önce facebook hesabından "maden ocağında çalışmaya başladım" yazmış.gördüğüm fotoğraf eğer montaj değilse birilerinin hesap sorması gerekiyor.

  edit:bilgisi olan yeşillendirebilirse sevinirim.

  edit2:bugün sözcü gazetesi'de 16 yaşında başladığını yazmış, facebook adresinden yola çıkarak.
 • dikkat dağıtmanın en ucuz yolu bile karşısındaki kitleyi böylesine aptal yerine koyamaz. çocuk değilmiş lan 19 yaşında eşek kadar adammış! 18 inde ehliyet almış olsa bir yıllık şoför, hala yaşıyor olup da askerliğe başvurmuş olsa bu sene asker olacak kadar devasa bir adammış meğer. 15 yaşında çocuk değil 19 yaşında kocaman adammış meğer. siz huzursuz olmayın amk. çocuk falan ölmedi... biraz daha kaç gecedir uykusuzum pozu ver, her şeyi bırakıp muskalar yapacağız sana.
 • türk siyasetçilerinin şapşallığını tescilleyen savunma mekanizmasıdır.

  istifa etmenin esprisi zaten kişinin ortaya çıkan iddialardan utanmasıdır. ispatlanınca onun adı suç oluyor zaten, suçluluğun ispatlandıktan sonra istifa etsen n'olacak etmesen n'olacak. önemli olan utanıp istifa etmen.
 • "istifa etsen ne olacak yarrağam!" şeklinde cevap verilmesi gereken söz. sanki yerine geçen ondan iyi biri olacakmış gibi. al birini vur ötekine, hepsi aynı bok amına koyayim.
 • taner yıldız söyledi bunu, madende 15 yaşında çocuk da çalıştırıldığı iddiası karşısında.
  halbuki bu iddiayı en başta kendisi araştırmalıydı.
  varsa böyle bir şey herkesten önce hesap sorması gereken de kendisiydi.
  ama hükümetin bu en serinkanlı görünümlü bakanı bunu araştıracağına, en baştan kefil oldu patrona. yok öyle birşey diye kestirip attı. daha madende kaç işçinin kaldığını dahi bilmiyorken.
  sanki hesap vermesi gereken kişiymiş gibi ispat etsinler istifa ederim dedi.
  hangi taraftasın sen bakan?
  ezilen, en alttaki vatandaşının yanında mı, yoksa ezen, sömüren patronların yanında mı?
 • genel olarak türk siyasetinin jokeridir.
 • ülkemizde bir siyasetçinin bu sözleri söylemesi, artık o olayın "ispatlanamayacağını" bize göstermiştir. çok tecrübeliyiz bu konuda. bu laflar edildi mi, kısaca şunu demek istiyorlardır; minareyi çaldım kılıfını da hazırladım.