şükela:  tümü | bugün
 • akp'ye göre bu böyle sanıyorum.

  meşhur 17 aralık öncesi herkes fethullah gülen cemaati için çete, devleti ele geçirmeye çalışan örgüt derken bu arkadaşlar bunları söyleyenlere terslenmekle meşguldü.

  bu örgütün orduyu perişan etmesine göz yumdular, bu komploları anlatmaya çalışanlara kulak tıkadılar hatta susturdular.

  devletteki en kritik noktalara kendi elleriyle, kendi imzalarıyla yerleştirdiler.

  kısacası beraber yürüdüler o "dava"sı belli yollarda...

  sonra 17 aralık geldi. bu örgüt, bu sefer ortağına dokundu... ortağını ispiyonladı... rüşvetler, paralar, ayakkabı kutuları, saatler, komisyonlar ve sıfırlamalar ortalığa saçıldı.

  devleti ele geçirmek mühim değildi ama ispiyon affedilemezdi... çok önceden yapılması gerekeni (tam olmasa da) yapıp bu örgütü devletin damarlarından ayıklamaya başladılar.

  niye tam olmasa da diyorum çünkü 17 temmuz'dan sonra rte'den taraf olanlar daha önceden cemaat üyesi olsa bile masum sayıldılar... bu ex-cemaatçilerin terfi bile ettirildikleri söylenmekte... hep güçlünün yanında olmayı şiar edinenlere dokunulmadı yani... bu sebeple de "siyaset içinde fetö yapılanması yok" gibi akıllara zarar açıklamalar yapılıyor zaten.

  ispiyon suçundan ayıklamalar başlayınca da köşeye sıkışıp yok olma korkusu yaşayan örgüt kaybedeceği belli bir darbeye kalkıştı. bu darbeye kalkışabilecek gücü ve cesareti bulmasının yegane sebebi ise başta eski ortağının eliyle, imzasıyla yaptığı atamalar, nerede isterlerse orada görevlendirilen örgüt üyeleriydi.

  yani akp (sözde) kandırılmasa, devlet içindeki bu hain yapılanma hakkında kendilerini 10 yıldır uyaran kesime kulak verse ne 15 temmuz darbesi olacaktı, ne de 15 temmuz şehitleri...

  sonuçta bu örgüt vatan hainliği ile suçlanırken kılını kıpırdatmayan akp, kasetler ortalığa dökülünce aslan kesildi. ispiyonun en büyük suç ve günah olduğunu cümle aleme gösterdi.

  bu çılgın ikili laik türkiye cumhuriyeti'ni yıkıp, yerine hilafeti ve türkiye islam cumhuriyetini getirebilselerdi buna çok sevineceklerdi... bunu vatana ihanet değil, ümmete hizmet sayacak karşılıklı göbek atacaklardı... ama ispiyon öyle mi ya? çok çirkin, çok affedilemez bir şey...

  neyse, bu şerefsiz örgütün gerçek yüzünü herkesin görmesi işin yarısının bittiği anlamına geliyor, bakalım elmanın diğer yarısının gerçek yüzüne ne zaman ikna olacak pek değerli milli irade?