• sözlerini unutup sadece müziğine konsantre olursanız altında ciddi bir çalışma ve emeğin var olduğunu göreceğiniz şarkıdır.david guetta veya timbaland yapsaydı ancak bu kadar yapardı herhalde.eline sağlık erdem kınay.böyle devam.
    edit:iyi ve sağlam bir kulaklıkla dinlemeniz tavsiye edilir.
  • youtube videosunun altındaki "dislike veren 120 kişi belediye zabıtaları." yorumu ile ben sesli güldüren, gayet başarılı bir erdem kınay şarkısı.
  • bu işi yapanların sattıkları ürüne göre aylık gelirinin ortalama 1000 ytl ile 5000 ytl arasında bir dağılımı olduğuna bizzat şahit olduğum meslek grubu. özellikle büyük şehirlerde merkez sayılabilecek yerlerde tezgah açmak iyi bir kazanç sağlamaktadır. ankara'da kızılay ve izmir'de kemeraltı bu işin en iyi gelir elde edildiği bir kaç mekandan biridir. şunu da belirtmek gerekir ki böyle mekanlarda arkanız sağlam değilse kimse size iş yaptırmaz, kendi kafanıza göre tezgah açamazsınız. tabi bir de zabıta mevzusunu unutmamak gerekir, her işportacı kaptırılan malı geri alabilmek ve yer konusunda kolaylık sağlayacağı düşüncesiyle potansiyel rüşvetci gözüyle bakılan zabıta ile arasını kötü tutmak istemez.

bu işin riskleri de çoktur, şahsım açısından en büyük risk sürekli dışarıda olmak... gece ve gündüz günün çoğunu yağmur, çamur, kar demeden, soğuk havaya ya da sıcak havaya aldırmadan dışarıda geçirmek... tabii arada zabita ile köşe kapmaca oynamak da bir risk sayılabilinir.

işporta öyle bir dünya ki 1'e aldığın ürünün 10'a satıldığı, malların kimsinin sağlam kimisinin bozuk çıktığı ama her şeye rağmen satıcısına para kazandıran bir meslek. ilk okul mezunundan-üniversite öğrencisine, memurundan-emeklisine, vasıflısı işsizinden-vasıfsız işsizine herkesin bulunduğu bir dünya.
  • türkçe'ye italyanca "sporta" sözcüğünden geçen ifade. "sporta"nın türkçe tam karşılığı alışveriş çantası olmakla birlikte italyanca ihraç etme anlamına gelen "esportare" fiiliyle aynı kökten türeyen ve bu açıdan aşağı yukarı anlamı, çok sayıda olan ihraç fazlası ürünleri ifade eden sözcüktür.
  • hiçbir yerde çalmamasına anlam veremediğim şarkı. ulan bu kadar güzel bu kadar gaz bir şarkı nasıl olur da hiçbir yerde çalınmaz. dj'leri göreve davet ediyorum.

klibi de çıkmıştır http://www.youtube.com/…v=ngltuwuj6f8&feature=share

edit: (çalınmadı)
  • dans etmekten keyif alan bünyemi en garip dans figürlerine sürükleyen, yazın hitlerinden ilan ettiğim aynur aydın vokalli erdem kınay şarkısı.
  • erdem kınay'ın yerinde olsam hemen üzerine ingilizce söz yazdırtıp (ki bu aynur aydın'ın bağlantıları olabilir) yurtdışında piyasaya sürerdim.
  • erdem kınay'ın bombalarından yalnızca bir tanesi. ilk dinlediğimde uyduruk gelmişti ama sonradan anlaşılıyor.

"çakma david guetta" diye yorum yapmışlar da, koçum, david guetta'dan iyi bu. guetta'nın böyle şarkısı yok ki. belki snoop dogg - sweat remix var o da belki.

bu adam dünyaya açılmalı. artık kolonya mı içiyor çakmak gazı mı kokluyor o nakaratları bir albümde, nereden buluyor bilmiyorum ama dünyaya açılsın. türkiye'nin diğer ülkelerden iyi olan şeyleri listeme giriş yapıyor erdem kınay.
  • 2012 nin en iyi "hareketli" şarkısı olduğu kesin. hani yıl sonlarında bu tip yorumlar adettendir. eksik kalmasın istedim.
  • cok kaliteli bir parca, gec farkettigim icin kendime kiziyorum. altyapisi cok saglam, gercekten bi david vendetta bi armin van buuren yapsa bu kadar yapardi,hatta iddiali konusmak istemiyorum ama galiba bu alanda yapilmis en iyi sarki.
hesabın var mı? giriş yap