şükela:  tümü | bugün
  • bu arkadaşa kötü dövüşçü demek çok büyük haksızlık, yavaş demek için de hayatı boyunca hiç dövüşmemiş olmak gerekiyor. kemeri alırken adam resmen ders verdi yahu, darbe nasıl alınır, dövüşte pozisyon nedir, nasıl değiştirilir, ne zaman zaman savunulur ne zaman hücuma geçilir konusunda adama klinik açtı kafeste. bel, diz, omuz ve kafa savunmada ancak bu kadar hızlı ve etkin kullanılabilir bence şu anda daha iyisi yok
    ha yerde nasıl ben hala bilmiyorum çok sıkıştığı bir nokta görmedim, önleyici savunması mı çok iyi yoksa çok mu akıllı emin yoksa tamamen bala göte mi hal böyle bilemiyorum, bir yoel romero maçı bu yönünü dener.
    onun dışındada bana çok ilginç gelen bir hal var, hooker ile antrenörlerini paylaşıyorlar, yani hooker maç yaparken tek başınaydı bu arkadaş kuliste, sonra çıkıp karogrefi ile dans etti, sonra kafese girdi, buffer ismini okuyana kadar çok rahattı, hatta fazla rahattı, isimler okundu ve dövüşe girdi, görmesi inanılmazdı. o kafese girmek, ringe çıkmak bambaşka işler, o kadar rahat olup bu performansı çıkartmak, mükemmel bence.
    nakavt gücü yok muhabbetini de hala yapanı allah çarpar yahu, karşısındaki adam whittaker, nakavt etti, daha ne yapsın.
  • (bkz: israel mobolaji temitayo odunayo oluwafemi owolabi adesanya)
  • ufc 221 de ilk ufc maçına çıkmış ve ilk performans bonusunu kapmış genç dövüşçüdür. şu andaki profesyonel mma geçmişi 11-0-0 şeklindedir, bu işlere ilgisi olan arkadaşların takip etmesini tavsiye ederim. genç jon jones un hareketi, gücü, hızı ve maalesef kendini beğenmişliği mevcut. eğer motoru yakıp manyağa bağlamazsa, ha bir de take down savunmasını biraz daha temizlerse çok ilginç bir geleceği olacaktır.
  • yakın bir gelecekte şampiyonluk kemerini takacağını düşündüğüm dövüşçü. gerçekten çok sağlam bir striker; ancak güreş ve yer mücadelesi alanında kendini geliştirmesi gerekiyor. ufc'nin baş aktörlerinden biri olacak gibi. bakalım, potansiyelini iyi değerlendirip hak ettiği noktaya ulaşabilecek mi? merakla izliyoruz.

edit: ve kemeri taktı. bugün itibarıyla ufc'nin yeni süperstarı olma yoluna girdi. önümüzdeki 5 yıl boyunca ufc tarafından epeyce parlatılacak yeni bir yıldız doğuyor.
  • derrick brunson 'u da mağlup etti. brunson güreş alt yapılı bir dövüşçü ve 2 sefer yakaladı ama adasenya 'yı düşüremedi. en son alttan dalar iken adesanya dizi ile çenesine vurduktan sonra brunson dağıldı ve adasenya kazandı.
  • jon jones kadar ne defansı sağlam ne de çenesi güçlü.
  • bugünkü kemer koruma maçında neredeyse dövüşmeden maçı kazandı. tamam şampiyonsun kemeri korumak amaçlı maça çıkıyorsun ama biraz olsun dövüşseydin bari. seyir zevki inanılmaz düşük bir maç oldu hatta seyirciler baya tepki gösterdi aksiyon olmamasına.
  • çok yetenekli bir dövüşçü.

seyir zevki çok yüksek. kickbox köken olduğundan oyunu yere fazla indirmeden ayakta dövüşüyor.

sikletine göre uzun boyu ciddi bir avantaj. çenesi yeterince sağlam.

whittaker gibi uzun zamandır kemeri elinde tutan birine karşı net bir şekilde dominant dövüştü ve maçı kazanacağı da aşikardı.

daha önce silva dövüşünde de çok beğenmiştim. bu adam yıllarca kemeri elinde tutabilir.
  • ufc 253te kemerini hakkiyla korudu. costaya nefes aldirmadi. costanin sol ayagina mac boyu calisti, ayak haşat olunca saglam bir tekme ve yumruk sonrasinda yenilgisiz costayi kolayca yere serdi.
  • ufc 253'te costayı çok rahat bir biçimde geçmiş orta siklet şampiyonu. kontralarından o kadar korkuluyor ki costa gibi baskı dövüşünün ustası biri bile yanına yaklaşamadı. ya romero gibi durup bekleyeceksin ya da costa veya whittaker gibi dayanamayıp yaklaşınca inanılmaz hızlı ellerinden kaçamayacaksın. helal olsun valla.

en büyük şansı şu an orta siklette sağlam bir güreşçi olmamasıdır. khamzat balon çıkmazsa seneye belki ilginç bir mücadele izletebilir. onun dışında cannoniermiş, hermanssonmuş hepsi çıtır çerez şu an için izzy'e.