şükela:  tümü | bugün
 • ufc 221 de ilk ufc maçına çıkmış ve ilk performans bonusunu kapmış genç dövüşçüdür. şu andaki profesyonel mma geçmişi 11-0-0 şeklindedir, bu işlere ilgisi olan arkadaşların takip etmesini tavsiye ederim. genç jon jones un hareketi, gücü, hızı ve maalesef kendini beğenmişliği mevcut. eğer motoru yakıp manyağa bağlamazsa, ha bir de take down savunmasını biraz daha temizlerse çok ilginç bir geleceği olacaktır.
 • yakın bir gelecekte şampiyonluk kemerini takacağını düşündüğüm dövüşçü. gerçekten çok sağlam bir striker; ancak güreş ve yer mücadelesi alanında kendini geliştirmesi gerekiyor. ufc'nin baş aktörlerinden biri olacak gibi. bakalım, potansiyelini iyi değerlendirip hak ettiği noktaya ulaşabilecek mi? merakla izliyoruz.

  edit: ve kemeri taktı. bugün itibarıyla ufc'nin yeni süperstarı olma yoluna girdi. önümüzdeki 5 yıl boyunca ufc tarafından epeyce parlatılacak yeni bir yıldız doğuyor.
 • nijerya doğumlu yeni zelanda vatandaşı yeni ufc süperstar adayı. kökeni tamamen muay thai. glory'de orta sıklet dünya kickbox şampiyonu olmuş bir adam. 2014 yılında istanbul'a geldi glory event'ı için.

  şu an new jon jones olarak yürüyor bakalım. onun daha bir striker'e dayalı versiyonu. ama jones'un olimpik güreşçi cormier'i bile ezen korkunç güreşinin adesanya'da bulunması imkansız. yaşı 28. dövüş sporları için genç bir yaş. en iyi dönemin 30-35 arası olduğunu düşünürsek genç diyebiliriz. jones'un 20 yaşında ufc'ye girip ortalığı dağıtması ve 23 yaşında kemeri kanırta kanırta domine ederek alması zaten akıl almaz birşeydi. adesanya onunla kıyaslanmadan da kral olabilir.

  bu arada zencinin kralı da harbi nijeryadan çıkıyor. adamlarda inanılmaz bir kırmızı kas oranı var.

  yoel romero ile birlikte dünyanın en iyi 2 yahudi dövüşçüsünden biridir.
 • 1989 yeni zellanda doğumlu, nijerya asıllı ufc middleweight (orta siklet) dövüşçüsü.

  1.90 boyunda, 84 kilo ağırlığında. 74-4 gibi gayet başarılı kickbox istatistiğinin ardından geçtiği mma'de 13-0-0 şeklinde muhteşem bir kariyer inşa ediyor hali hazırda. ufc'de yaptığı ilk maçı nakavtla kazandıktan sonra, dana white 'ın da octagon kenarından izlediği maçta ufc'nin en genç italyanı olan marvin vettori'yi anlaşılmaz bir şekilde "ayrık karar" ile yenmeyi başardı ve ufc'de 2-0-0'a geldi.

  henüz 28 yaşında olması, gelecekte de inanılmaz maçlar izleyeceğimize işaret tabi. muazzam bir striker, çok rahat, kendinden çok emin, ne yaptığının ve daha neler yapabileceğinin çok farkında. takedown defansını geliştirir, yer oyunlarında handikaplı kalmazsa ortalığı toza dumana katacağı gayet aşikar. daha şimdiden anderson silva, jon jones gibi adamlara benzetiliyor ama kendisi bunu kesinlikle reddederek, "bu bana yapılmış bir hakaret, silva ya da jones'a benzetilmek gibi bir amacım yok, ben israel adesenya'yım ve bunu hepiniz öğreneceksiniz." şeklinde konuşuyor. nakavtla kazandığı ilk ufc maçından sonra mikrofonu ellerine alıp, "artık kim olduğumu biliyorsunuz!" diye bağırması da bunun en önemli göstergesi zaten.
 • tuf 27 finalindeki performansı kedinin fareyle oynayışından farklı değildi. açın açın izleyin. yeni faforim. bir iki yıl içinde yeni p4p bir numara olacağından şüphem yok.
 • derrick brunson 'u da mağlup etti. brunson güreş alt yapılı bir dövüşçü ve 2 sefer yakaladı ama adasenya 'yı düşüremedi. en son alttan dalar iken adesanya dizi ile çenesine vurduktan sonra brunson dağıldı ve adasenya kazandı.
 • şampiyon robert whittakeri yenebilme ihtimali en yuksek olan dovuscu.

  bu adam efsane olacak. oyle bir his var icimde. sanki hic yenilmeyecek gibi duruyor.
 • jon jones kadar ne defansı sağlam ne de çenesi güçlü.
 • robert whittaker i yenerek orta siklet şampiyonu olmuştur. maç girişinde yine 'dragon summoning' yaparak anime severlerin de sempatisini topladi*. whittakeri tahminimden daha kolay yendi. whittaker'in boksu çok iyi ve yoel romero gibi bir canavarı iki kez yenmişti. fakat adesanya son maçlarından daha iyi bir performans gösterdi. defansı da her zamankinden iyiydi. gerçi whittaker'in performansının yerlerde olmasının, aynı kombinasyonları üst üste uygulamasının da etkisi vardı.

  adesanya kıyaslandığı jon jones kadar komple bir dövüşçü değil henüz. yer oyununu da geliştirmesi gerekiyor, yere düşme korkusuyla bu maçtaki kadar rahat dövüşemeyebilir. ya da kanat açıklığı - uzanma mesafesi yüksek dövüşçülerle zorlanabilir. gelecek maçlarda göreceğiz.
 • seyir zevki en yüksek dövüşçülerden biri. yeni orta siklet şampiyonu. açık şekilde conor ve jon jones ile birlikte ufc’nin pazarlama yüzlerinden biri olma potansiyeli var.

  sıradaki rakibi paulo costa. onu da ezecektir.