şükela:  tümü | bugün
4118 entry daha
 • kurulduğu günden beri savaşmakta olan ülke. ayrıca yapılan bütün arap devletlerini üst üste koyup sikmesi ile de bilinir.

  türkiye'nin de eski dostudur. ve baktığınızda bu coğrafyada en çok benzeyen 2 devlettir, iki devlet de araplardan çekmiştir, iki devlet de terör sorunu ile uğraşıyor.

  burada bir ortaklık kurulması kaçınılmaz ama işte...
 • filisten de insanlara insani şekilde davranması gereken devlet. tam bir winner olmalarına saygı duyuyorum fakat böyle 10 yaşındaki çocukları tutuklamak haysiyetsizlikten başka bir şey değil.

  az kendilerine çeki düzen verip insan haklarına saygılı olmayı öğrendiklerinde ise türkiye ile beraber hareket etmesi gereken devlettir. bu her iki devlete de çok ama çok şey kazandıracaktır.
 • türkiyenin doğu akdenizde ve ortadoğuda müttefiki olması gereken tek ülke. şöylede bir yanlış algı var, yahudiler ile türkler arası gerginmiş imajı verilmeye çalışılıyor, hayır efendim geçmişten beri türklerin yahudiler ile bir sorunu olmamıştır. bedeviler ile yahudilerin problemleri vardır.
 • maske lobisini yerle bir eden ülke *
  edit: bu kadar aşıyı bu kadar kısa sürede alabilmesinin asıl nedeni almanya ve amerika gibi iki büyük gücü parmağında oynatabilmesidir. bir başka ülke de kendi milliyetinden iki bilim insanının geliştirdiği aşıdan almak için 40 takla atmak zorunda kaldı.
 • çölde bir vaha olduğunu pandemi sürecini iyi yönetmesiyle, insanına değer vermesiyle yeniden kanıtlamıştır. türkiye'nin ilişkilerini hep sıkı tutması gerekendir.
91 entry daha