şükela:  tümü | bugün
4204 entry daha
 • bir mantraları var holocaust ile ilgili, "bir daha asla" diye. yanına samson option'ı koyuyorsun. oluyor sana "sıkıyorsa, bir daha".
 • " güvenlik" adı altında "istila" yürütür.

  israilliler şunları der.
  1-"filistinliler sorunlu tipler. kanun dinlemiyorlar.
  osmanlı'ya karşı ayaklandılar.
  ingilizlere karşı ayaklandılar.
  sonra israil'e karşı ayaklandılar.

  filistinliler, israil kurulduktan sonra sığındıkları ürdün, lübnan, suriye gibi ülkelerde
  ve diğer arap ülkelerinde de sorunlar yaşadılar ve bu kez araplar tarafından yine sağa sola sürüldüler."

  ama şu anda yasaları çiğneyen tek bir ülke var... israil.
  1948 sınırlarıyla filistin devletinin kurulması bir haktır.
  çünkü israil'in sınırlarını belirleyen bm kararı, filistin'in de sınırlarını ve varlık nedenini belirlemişti.

  2- israilliler, bazı arapların israil'i tanımamasını ve hatta yok etmeye çalışmasını dehşetle karşılıyorlar.

  ama aynı israilliler filistin'i yok etmeye çalışıyorlar.
  "gazze ambargosu", gazze ve batı şeria'ya dönük sayısız askeri operasyon ve saldırı..

  3-israilliler barış istediklerini söylüyorlar.

  fkö buna inanıp israille anlaştı. sonuçta sözde barış, uygulanmak bir yana
  batı şeria yahudi yerleşimleri ve israil ordu karakolları ile doldu. ekşi
  (aynı batı şeria'da filistinliler için yeni konut inşa etmek yasak
  ve filistinlilere ait yıkılmayı bekleyen 11 bin tane konut var.)
 • dolu dizgin bir pkk yazı dizisi hazırlıyordum sizin için ama onu erteleyip, bir israil tarihi yazmanın zamanı geldi sanırım. bu ufak bir fragman olsun. bu kere bu işin islamcılıkla zerre kadar ilgisi yoktur.

  şunu izleyelim önce:

  https://youtu.be/iiz9yckwtxq

  şimdi soruyorum size. kıytırık bir bekçi gbt'sine bakınca veryansın eden kurabiye yanaklılar, gecenin bir yarısı evinde, yarım düzine tam teçhizatlı işgalci asker görse ne diyecekti acaba? oğlum çoğunuzun yaşı ufak. gerçekle sınanmamış aptalca bir realizmi oynuyorsunuz. israil ile uluslararası ilişkiler zaviyesinden iş yapmak başka, onun filistin halkına zulmetmesine sessiz kalmak başka. avrupa ülkeleri bile lafla bile olsa, iki devletli çözüm falan diyor. kaldı ki burada bir terör devletinin kuşatılmış bir halka zulmetmesi söz konusu. lafları da hazır ha. “pkk ve asala, fhkc ile beraber eğitim gördü.” oğlum bu işler böyle olmaz ki lan. her tercihin olumlu ve olumsuz bir karşılığı var. senin adamın hiram abas, gidip filistinli gerillalara karşı mossad ile beraber operasyon yaparsa, filistinli gruplar da sana kim düşmansa onu destekler. çocuğa anlatır gibi anlatacağız bunları maalesef. yani karşı tarafa kurşun atalım ama bize de kimse dokunmasın diye bir şey olmaz ki.

  israil işgalci bir terör devletidir. işgalini “vaat edilmiş toprakları” ele geçirene kadar durdurmayacaktır. bu bizim sınırlarımızı da içine alan bir bölge aynı zamanda. buna komplo teorisi diyenler şu fotoğrafa iyi baksın: görsel

  son olarak bu hükümet yalandan filistin'e sahip çıkıyormuş gibi yapsa da, ticaret rakamları öyle demiyor. israil ile ancak güçlü olursanız baş edebilirsiniz. o işler de öyle 5 dolar için turisti allah yerine koyup, vatandaşına köpek muamelesi yapan kifayetsizlerin işi değildir.
 • samson option tezi ile bir terör organizasyonu olduğunu bir kez daha öğrendiğimiz işgalci güç. binaenaleyh, tam otomatik uzun namlulu tüfekler ve envai çeşit zırhlara sahip olmasına rağmen silahsız direnişçiler tarafından teslim alınıp, herhangi kötü muamele görmemesine rağmen korkudan altına işeyen askerlere sahiptir.

  er ya da geç, dünya halkları bu şiddet manyaklarından kurtulacaklardır. iş bu entry'nin kadir gecesi girilmesi nedeniyle o nükleer başlıklar ve sahipleri ile ilgili yorumlarımı yazıya dökmüyorum.

  ayrıca, siyonist manyaklar yüzünden bu kadar nükleer başlık ve şiddetin gölgesinde yaşamaya mecbur bırakılmış yahudiler müsterih olsunlar. israil isimli terörist yapılanmayı yıkacak güç, kendilerine aradıkları barış ortamını da sağlayacaktır.
 • bir türk olarak sonuna kadar desteklediğim ülkedir. türklerin israil ile ne gibi bir derdi olabilir anlayamıyorum. abd'de bile sözü geçen inanılmaz değerli bir devlet. ayrıca osmanlı dönemini hesaba katarsak ikinci bayezid'den itibaren başlayan çok güzel ilişkilerimiz var.

  gerçekten çok üzülüyorum. bir avuç siyasal islamcının popülist politikaları yüzünden mahvoldu ilişkilerimiz. derdiniz ne filistin mi? bana ne ulan filistin'den bana ne araplardan çok da umrumdalar sanki.

  emin olduğum bir şey var ki israil ile ilişkilerimiz güzel olsaydı şu anda çok farklı bir ülke olurduk. fakat siyasal islam bunu da mahvetti. ama üzülmek yok. hükümet değişince israil ile ilişkilerimizin düzeleceğine inanıyorum.
 • debe'ye soktuğunuz şu entry ne kadar ayıp ya ((bkz: #122954567))

  ezbere konuşuyorsunuz ancak. olay silsilesinden bile haberiniz yok.
  1. israil yerleşim kurmak için işgal altında tuttuğu yerlerden filistinlileri evlerinden çıkarır.
  2. filistinliler buna direnir ve yüzlerce filistinli yaralanır.
  3. kadir gecesinde de hani bin aydan daha hayırlı olan kadir gecesinde de filistinliler ne için dua eder sizce? maruz kaldıkları zulüm bitsin diye. onlar da öyle yaptı.
  4. dua sonrası mescid-i aksa önünde ilk iki maddede yaşananları protesto etmek için "barışçıl bir eylem" amacıyla toplandılar.
  5. israil güvenlik güçleri de bu eylemi dağıtmak için insanlara saldırdı.

  birleşmiş milletler bile anında "burada potansiyel insanlık suçu işlenebilir" endişesiyle israil'i kınadı.

  siz hala yok hamas tahrik etmiş, yok israil haklı aslında abüüüü diye sümüklü sümüklü konuşun. ayıp be!

  edit: dünkü olay bağlamında hamas'ı devreye sokup sıradan insanların uğradığı zulme meşruiyet arıyorsunuz ya yazık sizin aldığınız nefese. hamas'ın yediği naneleri herkes biliyor, kimse de savunmuyor. en azından ben. ahlaksızlığınızı hamas'ın terör eylemleriyle örtmeye çalışmayın hiç.
 • debe entrysinde yazan doğrular sonrası canla başla kötülemek için başlığına koşulan ülke...
  hamas ile alakası yokmuş.. yahu yandaş basın bile olayların ardından hamas'ın tehditlerini "daha kötüsü olacak" diye verdi. siz hangi köyün aptalsınız?
  edit : bir siyasal islamcı da aşağıda.
 • debe entrysinin sahibi arkadaş baya şey biliyor konuyla alakalı. evlerinden zorla çıkarılan filistinliler hakkında, daha ortada hiçbirşey yokken toplanıp "araplara ölüm" diye şehir merkezlerinde moğol ordusu gibi dolaşıp sağa sola saldıran aşırı yahudiler ve onları öküzün trene baktığı gibi izleyen polislerin kendilerine allahü ekber diye bağırılınca plastik mermi ve gaz bombalarına sarılması falan gibi konularda da ufuk açıcı entrylerini bekliyoruz. bir debe daha garanti. çünkü bu a. koduğumun çöplüğünde israil savunmak en değerli işlerden biri.
 • "israil askerleri bu müslümanları gelip geçerken itip kakmıyor bile"....

  kafaya bakar mısınız?

  bu filistinliler var ya bu filistinliler, israil askerleri tarafından durup dururken itip kakılmadıkları için minnettar olmalılar.

  itilip kakılmadığı için mutlu, mesut ve minnettar olması gereken bir millet. çünkü aslında bu geri kalmış bedeviler, itilip kakılmayı hak ediyorlar. israil çok medeni. onlara bunu yapmıyor. yapmayarak büyük bir alicenaplık gösteriyor.

  evet.

  işte burada bu ve benzeri şekilde israil destekçiliği yapanların bakış açısını en güzel bir şekilde yansıtan bir ifade.

  adam demeye, insan demeye dilim varmıyor, yaratığın teki çıkıyor, israil ordu bülteni gibi bir girdi döşeniyor, bu burada günün en beğenilenlerine giriyor.

  hakikaten insanlıktan çıkan ve hayvanlardan iradi olarak daha aşağıya gitmiş bu kadar büyük bir güruh olabildiğini görmek çok ürkütücü. insanlıktan nasibini almamış derler ya...

  sadece miko peled demek istiyorum aslında. başka hiçbir şey değil.

  the generals son

  gerçekleri görmeniz için acaba size de fırtınanın bir kitap mı getirmesi gerekiyor?

  not: şimdi aşağıda şeref yoksunu bir yaratık "savaşıyorsa da en azından onuruyla savaşan ülke" demiş.

  insanların evlerini durup dururken kafalarına yıkarak gasp etmenin, yapılan anlaşmaları ihlal ederek filistin topraklarını işgal etmenin, filistinliler'in başta eğitim olmak üzere en basit insani haklarına dahi sistematik olarak erişmelerini ve sağlamalarını engellemenin, onur, neresinde?

  işte miko peled bunların hepsini birer birer ortaya döküyor ama bizim israil "medeniyeti" övücülerimiz önlerine koyulan bu gerçeği görmek yerine "onurlu bir savaştan" bahsetme cehaletiyle hareket etmeyi tercih ediyor.

  sizin kadar aşağılık, rezil, beyni yıkanmış ve tamamen islam düşmanlığı ile hareket etmekten başka bir numarası olmayan, temelde ırkçı ve güce tapıcı, kendisini asla kendinden görmeyecek bir elite kölece yamanmakta ve yalakalık etmekte beis görmeyecek kadar aşağılık bir yaşam formu, bir kafa ancak zaten böyle gösterebilirdi kendisini.

  israil koskoca bir şeriat devleti iken sekülerlikten, bilimden dem vurabiliyor mesela bu cehalet ve beyni sulanmışlık. beyinsizlik.

  israil koskoca bir terör devleti iken ondan daha rezil bir şey varsa işte o da sizin gibi karaktersiz, ahlaksız, namussuz ve haysiyetsizlerdir.

  sizin özgürlüğünüz, sözüm ona eleştirel bakış açınız, inanca dair ıkınmalarınız işte buraya kadar.

  ancak allah'a hakkıyla tapmayanlar, ya paraya ya makama ya nefsine ya da şeytana taparlar. ona ve onun avanesine öykünür, onları beğenir, ve yüceltirler.

  siz, en nihayetinde, eninde ve sonunda, busunuz işte.
 • "en büyük zalimler başı kesilmemiş mazlumlardan çıkar" sözünün öznesidir.
404 entry daha