şükela:  tümü | bugün
 • bir filistinli tarafından otobüs durağında bekleyen askerlere alçakca bıçaklı saldırı yapmak isteyen kişi, anında eşek cennetine yollanmıştır. http://m.haberler.com/…liyi-oldurdu-8925782-haberi/
 • kahraman israil askeridir.
 • yazı yazmayı öprenmeden başlık açmaya çalışan salak trolün açtığı başlık.
  öncelikle ortada saldırı yok, saldırmadan ölmüş. başlık saldırı girişimi olabilir.
  ayrıca yazdığı cümle devrelerimi yaktı.
  bir filistinli tarafından otobüs durağında bekleyen askerlere alçakca bıçaklı saldırı yapmak isteyen kişi, anında eşek cennetine yollanmıştır.

  bu nasıl bir cümle. 2 yaşında yeğenim daha düzgün cümleler kuruyor. arada telaffuzda biraz problem oluyor, ama öznesi, yüklemi, nesnesi belli oluyor cümlenin.
 • türkçesi 2. sınıf terk seviyesinde bilgi ile açılmış başlık.

  diğer taraftan, bize ne? bizin derdimiz bize yetmeyi çoktan aşmış.
 • (bkz: sözlükteki trollerin artık sıkması)
  engelle,engelle bitmiyor amına komuduğumun malları.5 dakika gezinelim,çıkalım dersin bu salakların başlıkları dolu her tarafta
 • incecik bir hasbarah operasyonu.

  önce haber metnine bakalım:

  --- spoiler ---

  israil güçlerinin, batı şeria'nın ramallah kentinde bir filistinliyi vurarak öldürdüğü bildirildi.

  filistin sağlık bakanlığından yapılan açıklamaya göre, kimliği henüz belirlenemeyen filistinli, ramallah yakınlarındaki ofra yahudi yerleşim birimi çevresinde israil askerlerinin açtığı ateş sonucu hayatını kaybetti.

  israil ordusundan yapılan yazılı açıklamada ise ramallah'ta otobüs durağında bekleyen israil askerlerine bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu öne sürülen filistinlinin askerler tarafından vurularak öldürüldüğü ifade edildi.

  .

  --- spoiler ---

  ne kadar derli toplu bir haber metni ve nesnel bir dil kullanımı izlenimi veriyor değil mi? evet, ilk bakışta öyle.

  ama yüzeydeki foyayı kazıdığımız zaman kazın ayağının öyle olmadığını görebiliyoruz.

  bu haberde gizlenen, daha doğrusu metne dahil edilmemek suretiyle dikkatimizden kaçırılan esas oğlan, esas olgu, israil savunma kuvvetleri'nin (idf) 1967 yılından bu yana filistin topraklarında işgalci sıfatıyla bulunduğudur.

  ramallah nerede? batı şeria'da. yani filistin topraklarında. adamın ülkesini işgal ediyorsun, işgalci ordunun isminde özellikle şaka gibi bir "savunma" kelimesi geçiyor ve işgal altındaki filistinliler kendi ülkelerindeki işgalcilere karşı direnince bunun adı saldırı, israil işgal güçleri yerel halka saldırınca bunun adı da savunma olarak geçiyor.

  yahudiden korkmayan taş olur. şeytana pabucunu ters giydirir bunlar. yakından tanıdığınız bir iblis hariç, sadece ona sökmez numaraları diye bir inanış var. sormayın söylemem asla adını.

  nöt. ve bakıyoruz, üstelik haber filistin mahreçli. filistin sağlık bakanlığı'nın bir açıklaması bu. bu haber türkiye'ye ulaşıncaya kadar yahudi kontrolündeki uluslararası haber toptancılarının filtresinden geçmediyse, filistinliler en önemli detayı piç gibi atlamışlar demektir. halbuki her fırsatta, küçük bir haberde bile israil'in işgalci statüsünü bıkmadan usanmadan haykırmaları gerekir. onlar bile boyun eğmiş israil'in resmi söylemine. şayet öyleyse, tu yazıklar olsun.

  gelelim türk basınına. dünyadan haberi olmayanları dış haberci yaparsan, bir anda kendini farkında olmadan israil'in sözcülüğünü yaparken bulursun. ya da kasıt ararım.

  .

  tafsilat için: (bkz: hasbarah/@frankiegoestohollywood)

  .
 • trump beyin sınavı yakın belli ki