• israil'de, yeni tip koronavirüse (kovid-19) yakalananların sayısı 199 kişi artarak 2 bin 369'a yükseldi ama hiç ölen yok. nedenini merak etmiyor değilim.
    edit: kaynak
  • düşük olmasının sebebi alınabilecek tüm önlemleri zamanında ve en iyi şekilde almalarındandır.

alttaki twit serisini okursanız açıklayıcı olur.
    https://twitter.com/…era/status/1242504192691965955
  • 8'dir.
    tabi antisemitizm bedava. o yüzden atması tutması serbest sayıdır.

kaynak
  • antisemitizme mi dayalı yoksa cahilliğe mi dayalı olduğu meçhul iddia. israil süreci çok iyi yönetiyor ve erken aksiyon almıştı. ancak maalesef ölümler orada da başladı ve yukarıda yazar arkadaşın ifade ettiği gibi 8 ölüm mevcut.
  • şuan 8 ölü 39 durumu kritik vakaları bulunmakta. sıfır ölüm diyen kaynak belirtirse iyi olur.

“2,666 ısraelis have so far tested positive for the coronavirus, with the vast majority of cases mild and 68 recoveries. eight patients have died and 39 are in serious condition.”
  • gerçekte kaç olduğu bilinmeyen, israil ne açıklarsa o olarak bilinen sayı. israil gibi bir devletin şeffaf olarak veri paylaşacağını kimse düşünmüyordur herhalde.
    edit: girdiğim entryde türkiye ile ilgili bir yargı yok, ayrıca yahudiler'i de severim, kendileri ile bir sorunum yok.
  • bu gerizekalılar 10 gün önce israil'de hiç vaka olmaması diye başlık açıp komplo teorisi üretiyorlardı. bundan sonra da israil'de ölümün ortalamanın altında olması diye başlık açacaklar. takip edin ve görün.

bıktım yeminle bıktım bu coğrafyadan da gerizekalı dincilerden de antisemitist komplo teorilerinden de, gerçekse bile hiç sikimde değil bu gerizekalıları gördükten sonra. bu gerizekalılar hakkında komplo kuruyorlarsa iyi yapıyorlar.
  • yetersiz veya yanlış kaynaktan dolayı açılmıştır entry'dir. dikkate almayınız.
  • world war z diye belgesel vardı, orada da en sıkı tedbirleri israil alıyordu. tabi bunu da yıllar öncesinden planlayıp filme koymuş olabilirler. her şey beklenir bu yavudilerden.

edit: olm bu entrye mesaj atan oldu lan ciddi ciddi, ülkeyle ilgili ümitlerim giderek azalıyor.
  • yetersiz ve yanlış kaynaktan doğan antisemitizm nedeniyle açılmış başlıktır. kaynaklı mesajımın arkasından küfür ve tehdit aldım.
hesabın var mı? giriş yap