şükela:  tümü | bugün
  • israil'den türkiye'ye 10 yıl sonrasında ilk defa kargo uçuşu gerçekleşecek. gerekli izinler alınmış. kargo içeriği ise kutulardan anlaşılacağı üzere "protective coverall" yani koruyucu tulum vb. tıbbi malzeme yardımı. ilk başlarda karşılıklı tıbbi malzeme yardımları taşıyacak olan kargo uçağının sonrasında tarım ürünlerinin ithalatı ve ihracatı için yapılacakmış.

    tıbbi malzeme konusunda eksiklik var ya da bu yardıma ihtiyaç duyacak durumumuz mu vardı orasını bilmiyorum ama son günlerde türkiye-israil ilişkilerini yapılandırmaya yönelik bazı gelişmeler yaşanıyor ileride de yaşanacak gibi. yerli ve milli medya kuruluşlarında ses seda yok.

    kaynak
  • yahudi cesaret madalyası hangi devlet başbakanına verilmişti. ben hatırlayamadım hatırlayan yazarlar varsa yeşillendirebilir*
  • doğu akdeniz konusunda kesinlikle ortak hareket etmemiz gereken, " tarım ürünleri" konusunda ise asla taviz vermememiz gereken ülke. zamanında ata tohumları yasaklatıp yaktırmak için ilgili bakanları ne ile motive ettiler, kendi ülkelerine, halklarına sırtlarını dönmelerini nasıl sağladılar anlamak çok güç. zira antalya'da jandarma'nın ata tohum ile ekin yapan bölge halkının üstüne çöktüğü dönemleri biliyorum.