şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: one minute) * *
 • akp'nin insan gibi bir dış politikaya geri dönme sinyalleri vermesidir.
 • efsanevi halk kahramanı ludwig van minüt'ün mezarında ters dönmesine sebep olmuştur. kemikleri sızladı rahmetlinin...
 • uluslararası ilişkileri salt dostluktan veya düşmanlıktan ibaret görenlerin eleştirdiği durum.dış politikada israil'le ilişkilerimizin haddinden fazla gergin olması ortadoğu'daki barış girişimlerine katkı sağlamayacak, aksine israil'i daha da hırçınlaştıracaktır.

  edit: son konvoy saldırısından sonra görülüyor ki israil'e zeytin dalı uzatmak enayilikten başka bir şey değilmiş.
 • bundan sonra akepe'nin sonuna kadar duygu sömürüsü içeren ortadoğu politikasını desteklemeye devam edecek tüm lavukların dayağı haketmesine neden olacak olan olaydır. bu kadar çapsız bir dış siyaset olamaz.
 • hükümetin, söylediğiyle yaptığı arasındaki farka sadece yeni bir örnek. önceki örneklerden biri için (bkz: recep tayyip erdoğan/#15245972)

  insan gibi dış politika israil'i desteklemekten geçiyormuş, bunu da anladık. iyi uykular türkiye.
 • kisi basina geliri oecd uyesi macaristan'in 2 kati turkiye'nin ve sili'nin 3 kati olan israil'in ekonomik kalkınma ve işbirliği örgütü'ne dahil olmasindan ibaret hadisedir.

  akp ile alakasini cozemedim ben?
 • normaldir, olağandır. politika böyle bir şeydir çünkü. yüzyıllardan beri dış politikadaki manevralar ve söylemlerin büyük çoğunluğu aslında iç politikaya dönük, kamuoyuna dönük manevra ve icraatlardır. "one minute" de bunlardan birisidir. hayır ne bekliyordunuz ki yani? şaşıracak bir şey yok.
 • daha dune kadar one minute meselesini elestirinler, simdi de bunu elestiriyor. rte'nin tabiriyle bizim oralarda bir laf vardirin ardindaki muamma olan o lafi size soyluyorum; "ne emmeye gelirsiniz, ne de gommeye".

  kardeslerim, biraz adil olun, oecd'ye yeni uyelerin kabul edilmesinde tek yetkili ulke turkiye'mi sanki? yani tek ulke turkiye olsa ve boyle bir sey gerceklesmis olsa, tamam o zaman elestirin. 30 tane ulke evet oyu vermis, biraz uyanik olun, uluslararasi politik iliskilerde dikkatli davranmak lazim. sen 30 ulkenin davet ettigi bir ulkeyi veto edersen, sadece o veto ettigin ulkenin degil, diger 30 ulkeninde aksi tarafinda olursun. maalesef bu bir gercek, politika da iki yuzlu olacaksin, iki tarafli olacaksin, insanlarin yuzune gulumseyip, firsat eline geldigi zaman safini kamuoyuna belli edeceksin. tum politikacilar zaten butun bunlari biliyor, herkesin iki yuzlu oldugunu, insanlarin icinin bos oldugunu biliyor. yapilan bircok sey sadece formaliteden ibaret. yok saygi merasimi, yok ebesinin merasimi falan filan, kimse kimseyi tinlamiyor maalesef, ve bu oyunu dogru duzgun oynaayan bir hukumet var.

  dunya'da soz sahibi bir ulkeyiz artik, en son hangi hukumet meksika'yi ziyaret etmis? ya da guyana? bu ulkelerde artik adimiz geciyor, bu milletler bizi buyuk devletler ile bir goruyor.

  ozetlemek gerekirse; politika kallestir, iki yuzludur, tabiri caizse munafiktir, firsat eline gecince lafi sokacaksin, sakin zamanlarda ise sakin olacaksin. yoksa biz amerikan baskaninin, kendi basbakanimiza cocuk muamelesi yaptigini da gorduk. yiyorsa obama gelip recep'e oyle bir sey yapsin, obama'nin anasini aglatir varya, secret service falan dinlemez, falakaya yatirir obama'yi.