şükela:  tümü | bugün
  • yasa tasarısı ilk oylamadan geçmiş. onaylanırsa israil artık suçlu bulduğu (suç atmak için bahane arıyor zaten) başka bir halktan, ülkeden vatandaşı idam edebilecek. ab karşı olduğunu beyan etti ama güç israil’de.

hadi gerici deyin, yobaz deyin, çağ dışı deyin israil’e. ambargo uygulayın, dışlayın, kötüleyin basın yayında.

hadii.

https://www.cnnturk.com/…-getiren-tasariya-ilk-onay
  • öncelikle dinime küfreden müslüman olsa...

türkiye 150’ye yakın gazeteciyi sırf akp iktidarına muhalif olduğu için sorgusuz sualsiz hapse attı mı?

aleyhinde tek bir somut delil olmadığı halde ahmet şık halen cezaevinde mi?

erdoğan’a hakaret diye uydurulmuş bir suçla binlerce insan mahkemelerde süründürüldü mü?

e, sen insan haklarını gayet tek taraflı işletiyorken karşındakinden nasıl tarafsız bir hukuk bekliyorsun? sen hukuku kadrolaşarak işine geldiği gibi yontarsan, elinoğlu da kendi dümen suyuna göre kararlar alır.

hadi bunu bir kenara bırak. esas soru: bize ne? cidden! filistinli benim halkım değil, vatandaşım değil, din desen aynı mezhepten de değilsin. ee, bana ne elin arab’ı idam edilmiş, parti yapmış, aya çıkmış, boncuk takmış.

ışid itleri benim gencecik iki kardeşimi diri diri yaktı. sırf videoda rte’yi eleştirdiler diye aktayfa “vatan haini” dedi iki gariban çocuğa. şehit bile sayılmadılar, ailelerine aylarca açıklama yapılmadı. bir yıl sonra öldükleri kabul edildi tsk tarafından. bu çocukları seni arap kardeşin yaktı!

hal böyle iken: elini korkak alıştırma israil. çünkü bunlar gücü eline geçirince kendinden olmayanın kellesini kesecek tıynette insanlar.

peşin edit: gg mi? birader, o iki kardeşim yanarken anne diye bağırdı mı çaresizlikten? işte hayatın gg olduğu asıl an odur. saygılar...
  • "hadi gerici deyin, yobaz deyin, çağ dışı deyin israil’e"

diyorum, oyledir zaten.

bu karar da yuz karasi bir karardir.
  • israil gericidir, yobazdır, çağ dışıdır çünkü ortadoğuludur ve ibrahimi dinlerin pençesinde kıvranmaktadır. ortadoğu bataklığı diye boşuna demiyoruz.
  • israil'in rahatlıkla yaptığı infazlarına kılıf uydurmak için çıkardığı kanun.
    (bkz: keskin nişancı atışıyla öldürülen filistinli genç)
    (bkz: gösterilerde vurulan yürüme engelli filistinli)
    (bkz: canlı yayın sırasında vurulan filistinli genç)
  • israil'in iyiden iyiye filistin toprakları'nda apartheid yönetimi kurmaya başladığını gösteren saçma yasa. daha önce de ayrımcı uygulamalar vardı elbet ancak artık yasallaştırıyorlar uygulamaları. öncelikle bu idam cezası askeri yönetim altındaki batı şeria'da uygulanacak sadece. yani israil toprakları'nda uygulanmayacak. herkes için getirseydi bu cazayı yine bir nebze makul karşılanabilirdi fakat yasa bu haliyle son derece iğrenç ve çifte standartlı.

not: idam cezasını desteklemiyorum.
  • kınarız yahu ne var ki?
    eyy erdoğan hadi neredesin?