şükela:  tümü | bugün soru sor
 • duygulardan ve anlık galeyanlardan sıyrılınca herkesin göreceği ve kabul edeceği gerçektir. gerçi birazdan troller basar burayı ve savunmaya geçer ama olsun.
  (bkz: bide böyle düşün)
 • tarihte filistin'in yüzyıllar önce osmanlı, sonra ingiliz, sonra da (kademe kademe diyelim) ürdün ve israil hakimiyetinde yaşadığını bilmeyen, filistinlilerin osmanlı'dan kurtulmak için beraber çalıştığı ingilizleri heralde gene müslüman falan zanneden ortadoğu uzmanlarını meydana çıkarmış gerçek. hahahaha.

  hatta osmanlıdan da öncesine giderseniz memlükler, selçuklular, haçlılar, romalılar falan toplam 1000 yılı aşkındır hakimiyet kurmuşlar da o kadar uzatmayalım.
 • bölgenin tarihini bilmeyen, israil'in işgalci olduğundan habersiz kişilerin inanacağı 'gerçek'.
  filistinliler kendilerini savunurlarken terörist durumuna düşmüşlerdir.
 • dün gece burada bir entry okudum ve aşırı hoşuma gitti sahibi kusura bakmasın nerede okuduğumu ve kimin yazdığını hatırlayamıyorum ama ben hatırladığım kadarıyla özetleyeceğim.
  şimdi güzel arkadaşım yaşadığın yerde iki aile olduğunu düşün biri oldukça güçlü,zengin ve o yerin ağası diğeri ise tam zıttı oldukça fakir çulsuz bir aile.bir gün bu fakir ailenin 20 yaşındaki salak oğlu gidiyor bu ağanın evinin camına taş atıyor ve ağanın evinin camlarını indiriyor.buna karşılık ağa da adamlarını ve silahlarını toplayıp fakir evi basıyor ve evdeki çocukları,anneyi,babayı,dedeyi,nineyi gözünü kırpmadan öldürüyor.şimdi burada adalet var mı?bir cevap verin hele.adalet sağlandı mı yani size göre?

  şimdi bazı sığırlar zıplayıp '' yaaa sen hamasın o kadar attığı füzeyi(ki birçoğu da isabetsiz) bir cam kırma olayına indirgeyemezsin tamam mı?ben yine şaşırmayacağım çünkü adamların bu alıntıladığım hikayede de dikkatlerini çeken yine hamasın yaptıkları olur şaşırtıcı değil işin israil kısmı pek dikkatlerini çekmez.bir dangalak örgütün yaptığının acısını masum insanlar çekmek zorunda olmadığını düşünemezler.enbaşta bu saldırıları taa yıllar öncesinden kimin başlattığını pek umursamazlar.

  not:buarada alıntıladığım entryi bulan arkadaşlar mesaj atarlarsa çok makbule geçer vallahi.
 • yutturulmaya çalışılan gerçektir.

  evet, hamas gibi şeref yoksunu bir oluşum tarafından taciz edilmek gerçekten de rahatsız edicidir fakat dünyanın hiçbir yerinde, böylesi sebeplerden ötürü sivilleri öldürmenin haklılığını savunamazsınız. savunuyor musunuz? terrrrtemiz orospu evladısınız, eli öpülesi kutsal analarınız hariç tabii.

  bir de... 657'ye tabi yazarların hepsi doğrudan yalama yapmıyor ne yazık ki... bazıları da içinize girip, ardından size nefret kusulmasını sağlayacak şekilde amcık amcık konuşuyor.

  not: hamas'ın şeref yoksunu bir oluşum olduğunu yazmışım da nedenlerini belirtmemişim. bilmeyen arkadaşlar, filistinlileri suçladığımı zannedebilir diye ekliyorum; hamas, tamamen bu olaylara bal-kaymak sürmek amacıyla kurulmuş bir örgüttür. kendi insanına, kendi kanına ihanet etmek üzere, açık bir şekilde zulmedenlerin desteğiyle kurulmuştur. hamas'ın adının övüldüğü yerde, ne şereften ne de haysiyetten bahsedilebilir.
 • olayi ozel mulk satisina indirgeyenleri gormemizi saglayan gerceklik. israil'in devletlesmesinin onunu acan zaten filistinin ingiliz mandasini kabul etmesi, balfour deklarasyonu ve toprak satislaridir. sen ozgurlugune degil paraya duskun olursan her bok gelir basina. filistin cok aci da olsa, gecmiste yaptigi hatalarin ve arap ulkelerinin gazi sonucu israil'in her seferinde guclenmesini saglayan hareketlerinin sonucuna katlanmaktadir.
 • hakli.oldugu filan yoktur bebek.katili bir ulkeden bahsediyoruz..gazzede soykırım var.
 • icimizdeki (bkz: imansiz yerli yahudi)leri gormemizi saglayan hakliliktir...
 • sivilleri katletmek orospu çocukluğudur. hakli yanlari çok ama bir çocuğu bile öldürmek ne olursa olsun o tarafı orospu çocuğu yapar. filistinli insanlarin ölmesinin en büyük suçlusu hamas adlı terör örgütüdür. yani sana puanim 0 kanka.
 • savaşlarda haklı bir taraf yoktur,
  hiç bir savaş "kim haklı?" sorusuna cevap olun diye yapılmaz,
  savaşlarda atılan hiç bir bombanın da,
  ölen hiç bir çocuğun da hesabı yapılmaz.
  eğer yapılacak olsa, pkk'ya karşı verdiğin savaşında senin cephende ölen 18'lik çocukların, kundakta öldürülen çocukların hesabını sormuş olurdun.
  halbuki durum ne şu an?
  gazze için atar yapan başbakanın masaya oturup kaderin için pazarlık yapıyor bu adamlarla.
  öyleyse neymiş?
  savaşlar haklılığın kimde olduğuna göre sekillenmezmiş.
  evet, çocuklar ölmesin...
  evet suçsuz tek bir insan dahi, elleri kanlı adamların bastığı düğmeden çıkan bombalarla, kurşunlarla öldürülmesin.
  ama öldürülecek.
  yaşamanın allah vergisi bir hak olmasına rağmen.
  şahsım için "gerçek" sadece budur.
  insanların tanrıcılık oynayıp, ölmesi gerekenleri tayin ettiği bir dünya.