şükela:  tümü | bugün
  • israil tarım bakanı uri ariel, türkiye'den tarım ürünleri ithalatını dondurduğunu açıkladı.

bbc türkçe'nin aktardığına göre, kararını twitter'dan duyuran ariel, "iki yüzlü bir şekilde israil'e ahlak dersi vermeye çalışan bir ülkeye destek olmayacağız" dedi.

türkiye’nin misillemesi için,
    (bkz: israil antlasmalarina iptal onerisine akp reddi)
  • bu yaz ucuz meyve sebze yiyeceğimize işarettir. olleyy bee!!!

evet fakirim.
  • (bkz: atamayana atarlar)

bu iş böyle... sen anlaşmaları iptal edelim dediğinde muhalefet, red oyu verirsin ama adamlar böyle boruyu döşer...
  • ucuz demiş iyi niyetli bir yazarımız. rusya domates almayı bıraktığında domatesin ucuzladığını gördünüz mü?

acısı vatandaştan çıkacak gelişmedir.
  • bizim israil'e yaptırım uygulamamız gerekirken onlar bize uyguluyor.
    (bkz: israil antlasmalarina iptal onerisine akp reddi)
  • israil'e tarımsal ihracat yaptığımızı öğrenmemi sağlayarak gururlandıran durumdur.
    tabi bu durum ülke ekonomisine zarar verecektir, o da ayrı mevzu.
    o ihracatı yapan firmalar kesin akp yancısıdır. iyi mi oldu kötü mü oldu karar veremedim bak.
  • keske turistleri de gelmese de oteller ucuzlasa. mumkunse ruslar ve almanlar da gelmesin. otel mafyasindan biktik.
  • sattığımız tohumların ne b.k olduğunu biliyoruz demek istemiş de olabilir.
  • ambargodur.

sorun yoktur. eline klavyeyi, mikrofonu alıp "siyasetçiler çalışmıyor." diye ağlayan bir halkımız var. fark ettiniz mi? hiç "şöyle geliştirebiliriz, böyle yapabiliriz." diyen yok. sadece "oy verdim yapmıyorlar." diye ağlayan bir halk var. böyle bir halka da yakışan siyasetçilerimiz var. bu vasıfsızları destekleyen koyun lakabı almış çıkarcılar var.

şimdi bakalım, bu ambargo başlangıç. türkiye'yi daha sıkıştıracaklar. beni sevindiren nokta seve seve üretmeyi öğrenecek olmamız. çıkar yol yok çünkü. mecburuz.

iyi oldu, aç kalın.