şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'de yerleşik bulunan tc vatandaşı yahudilerin israil tarafından ata topraklarına geri çağrılması ve servetlerini israil'e taşımaları olayıdır.
    biraz araştırırsanız işi gücü geliri refahı yerinde çok sayıda yahudinin tası tarağı toplayıp tel aviv'e temelli göçmekte olduklarını görebilirsiniz. israil hükümeti bu şekilde göçen vatandaşlarına belli bir maaş da vermekte.
    servet oluşumunda önemli payı olan bu insanlar gemiyi terketmeye başladıklarına göre çok güzel günler bizleri beklemiyor.
    antenleriniz açık, aklınız düşük devirde çalışır olsun dostlarım. *
    edit: kaynak lob değil iş yaptığımız sayılı yahudi zenginlerin dahil olduğu camiayla olan kişisel ilişkilerimiz. isim verecek halim yok.
    edit2: yazmışlar, doğrudur. büyük kısmı ispanya'dan gayrimenkul ve vatandaşlık almaya geçen sene başlamıştı zaten.
  • (bkz: kaynak : sağ lobum)
  • çok sevgili hükümetimiz boş durmaz, yerlerine hemen katar'lı müslüman kardeşlerimizi doldurur.
  • yahudiler ekseriyetle akıllı, kurnaz, fırsatçı ve zeki tiplerdir. o kadar kurnazı tel aviv'e toplamak bence israil'in işine gelmez.
  • ne yazıkki haklılık payı olan ifadedir. ben hiç ummadığım bir aileden türkiye'yi terketme kararını düşündüklerini öğrendiğimde bunun yaygın bir durum olabileceğini düşünmüştüm. başka ailelerden de benzerlerini duymaya başladım. portekiz-ispanya vatandaşlığını alanlar ve israil'e dönmeye hazırlananlar dahil bir çok insanımızı ülkeden kaçırmayı başarıyoruz.
  • en az 10 senelik geyiktir.

edit: geyik dememe alınan arkadaşlar olmuş. kastım geyik muhabbeti değil konunun eski olması. bet'i artırıyorum en az 20 senelik geyiktir.
  • o, yahudilerin kendi ulkelerinde rahatca yasayamayacak duruma geldikleri icin goc etmeleri olabilir mi - delikanli?

kendi ulkeleri derken hukugun guguk oldugu turkiye'yi kastediyorum.

guvercin tedirginligi ile nereye kadar?
  • (bkz: güldürdün)
  • türkiye'nin önde gelen zengin musevilerinden olarak reddettiğim durum. yok öyle birşey arkadaşlar, hepimiz buradayız, reisin de arkasındayız. ayrıca bize yahudi değil musevi denmesini tercih ediyoruz.

ispat isteyenler facebook'tan araştırabilir, adım yossi, soyadım da kohen.