• -oğlum verem mi bi gül?
    - a be almaz misin be güzele bi çiçek?
    diyen ısrarcı, adeta alacaklı gibi davranan teyzeye karşı argümanlar.
    "alerjim var yaklaştırma onu bana" deyip, namaz kılan kadının tekbir getirmesi gibi avuç içlerim teyzeye bakacak şekilde yöneliyorum ve teyzenin göz bebeklerindeki büyüme akabinde iletildi raporu ve olay yerinden olaysız bir şekilde uzaklaşmasıyla nabzım normale dönüyor adrenalin seviyem olağan seviyesine indirgeniyor.
  • kan kardeşle yolda yürüyorum. sarışın, parlak çocuk tamam da, neyse...

deyze beybi yanaştı, abim vereyim bi gül falan. teyze dedim bu herifin neresine gül alayım? baktı bi, ha doğru dedi. devam etti.

ne içtiyse artık o gün.
  • - biz evliyiz.
  • "ölü bitkilerin genital organlarına para veremem" teyze.
  • savsaklamak istiyorsanız, abladan çiçeği parasını sonradan faiziyle vermek vaadiyle alıp, ardından telefonlarına çıkmayarak veya karşılaşıldığında "ne çiçeği yahu, hangi çiçek" demek suretiyle aranızdaki borç ilişkisini reddetmek gibi sair şekillerde yapabilirsiniz.

savmak istiyorsanız ise;

https://i.hizliresim.com/ey6ywa.jpg

edit: başlık düzeltilerek, orijinalinde olan "savsaklamak" eylemi "savmak" eylemine dönüştürülmüş.
  • savsaklamak: ihmal etmek (tdk)

savmak: sıkıcı bir durumu geçirmek, atlatmak, savuşturmak, defetmek (tdk)

çiçekçi teyzeleri "ihmal etmeyiniz".

ama çiçek istemiyorsanız, başınızdan "savabilirsiniz" tabi, o ayrı.
  • kardeşim o savsaklama yöntemini bulduktan sonra bir de şu iki konuya el atın:
    1-) kartpostal ile yardım toplayanlar
    2-)incik boncuk ile yardım toplayanlar

bir pendik sahilde yürüyemez olduk. yemin ederim gına geldi amk.

olay: kız arkadaşımla sahilde dolaşıyoruz. birden bizim yaşlarda(22) biri yanımıza geldi. adam bilmem ne yardım kuruluşuna yardım topluyormuş. elinde bir dosya bize gösteriyor yalandan şeyleri. amk a4’e yazdırmış 2 liralık dosyaya koymuş soytarılık yapıyor yani.
    5-10 lira talep ediyor bir de hıyar. biz yardımımızı kızılay’a yapıyoruz dedim. ulan bu bir baktım omzuma vurmaya başladı. bizde kızılay’ız kardeş diyor. onu orda silkmek vardı ama kızla ayda bir çıkıyoruz zaten rezil etmeye gerek yok düşüncesi ile ayrıldık oradan. siz siz olun dikkat edin taviz vermeyin bunlara. adamlar minibüsten inip işe başlıyor. şu gül uzatan teyzelere de dikkat edin. cüzdanı kaptırıyorduk az kala...
  • abla meslektaşız ben de çiçekçiyim diyorum. mavi ekran veriyorlar.
  • genellikle bu cicekciler cingene olduklari icin pesinizden ayrilmazlar. biz sevgilimle gordugumuz zaman hemen ellerimizi birakiyoruz ve akraba gibi davraniyoruz. yoksa gercekten cekilmez oluyorlar.
  • burada zabıta ya da bu konularla ilgili polis yazarlar var ise onlara sormak istiyorum; siz ne işe yararsınız kuzum? bu çiçekçi, falcı, mendilciler vs. yüzünden şehri yaşanmaz hale getirdiniz. her trafik ışığında cam silici magandalar yüzünden yaşadığımız gerginliği saymıyorum bile.

sizin görevinizi yapmadığınız icin insanlar ne yöntemler gelistiriyorlar bakın. bakın da utanın.

hele bir de bahşiş terörü var ki onu da saymıyorum..
hesabın var mı? giriş yap