• -oğlum verem mi bi gül?
    - a be almaz misin be güzele bi çiçek?
    diyen ısrarcı, adeta alacaklı gibi davranan teyzeye karşı argümanlar.
    "alerjim var yaklaştırma onu bana" deyip, namaz kılan kadının tekbir getirmesi gibi avuç içlerim teyzeye bakacak şekilde yöneliyorum ve teyzenin göz bebeklerindeki büyüme akabinde iletildi raporu ve olay yerinden olaysız bir şekilde uzaklaşmasıyla nabzım normale dönüyor adrenalin seviyem olağan seviyesine indirgeniyor.
  • kan kardeşle yolda yürüyorum. sarışın, parlak çocuk tamam da, neyse...

deyze beybi yanaştı, abim vereyim bi gül falan. teyze dedim bu herifin neresine gül alayım? baktı bi, ha doğru dedi. devam etti.

ne içtiyse artık o gün.
  • - biz evliyiz.
  • 1 lira veriyorum küfretmiş gibi oluyor gidiyorlar.
  • teyze, amca, abi, kardeş farketmez, yeterince ısrarcı bir çiçekçiyse herhangi yöntemi yoktur. söylediğiniz bir şeyin üzerine uzaklaştıysa, "almayacağım" derseniz de uzaklaşacaktır. ısrar etme niyetiyle geldiyse, ne derseniz deyin savsaklanamazlar...

biliyoruz da konuşuyoruz.
  • er kişi: teyze alerjisi var . teyze dur sokma burnuna burnuna şimdi krize girecek.
    teyze: tamam oğlum allah şifasını versin
    er kişi: amin teyze

sonrası bir kıkırtı...
  • savsaklamak: ihmal etmek (tdk)

savmak: sıkıcı bir durumu geçirmek, atlatmak, savuşturmak, defetmek (tdk)

çiçekçi teyzeleri "ihmal etmeyiniz".

ama çiçek istemiyorsanız, başınızdan "savabilirsiniz" tabi, o ayrı.
  • "ölü bitkilerin genital organlarına para veremem" teyze.
  • çok ilginç bi şekilde işe yarayan yöntemim şu.

"teyze beş dakika önce arkadaşın geldi. ondan da almadım senden de almayacağım. boşuna vakit kaybetme. belki başkasına satarsın"

uzun yıllardır kullanırım ve hep işe yaradı.
  • genellikle bu cicekciler cingene olduklari icin pesinizden ayrilmazlar. biz sevgilimle gordugumuz zaman hemen ellerimizi birakiyoruz ve akraba gibi davraniyoruz. yoksa gercekten cekilmez oluyorlar.
hesabın var mı? giriş yap