şükela:  tümü | bugün soru sor
  • her gün hayatından 3 saati yola feda edip, sadece asık suratlı insanlar görüp, her tarafından denize kolay ulaşılabilecekken berbat yapılaşma ve ulaşım ağı yüzünden yılda 1-2 kere denizi anca görüp üstüne asgari ücret almayı benimsemiş, değişime direnen korkaktır.
  • her hangi bir ilin güzel bir köyünde sadece tavuk yetiştirse satsa da ya da biraz da tarım yapsa küçük bir alanda en azından daha kaliteli bir yaşam sürecektir.
  • memleketinden gelip günde 1.5 saat yol çilesi dolayısıyla 5 - 6 gibi kalkıp lokanta,dönercilere gelen elemanları gördükçe bende düşünüyorum niye? diye..

hayat döngüsü o kadar kötü ki çoğunda sigorta var yok arası bir yerde. nerdeyse geceye kadar çalışıp trafik çilesiyle anasının nikahındaki evlerine gidiyorlar.

üzülüyor gibi oluyorum sonra gül gibi memleketini bırakıp geldiği için ufaktan bi sövüp geçiyorum.
  • sizlere çay servis edecek adamları ve bokunuzu temizleyecek temizlik elemanlarını istanbul'dan çıkarırsak bok içinde boğulur, içtiğiniz bilmem kaç telelik makiyatonuzu servis edecek eleman bulamazken, küçümsediğiniz o asgari maaşı da dürüp dürüp kendinize sokabilirsiniz. gereksiz bir tanımlamadır. başlık açacaksanız cehalet sergilemeden başlık açın.
  • istanbul'da asgari ücretin arttırılması gerekliliği..
  • istanbul'da hiç yaşamadım ama memleketin neredeyse geri kalanını biliyorum, başka yerde iş bulamadığından olmasın?