şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bi turlu anlamadigim ve anlamayacagim insan turu. yahu herif bildigin kaos amacli, seni provake etme amacli baslik aciyor sen hala bok varmis gibi laf yetistirmeye calisiyorsun, bu orospu cocuklarina pirim yaptiriyor, cesaret veriyorsun.

  hadi bir yaptin, iki yaptin ama her seferinde de olmaz ki. bu bildigin aptallik.

  halbuki kendini tutsan o sikik baslik zaten sozlugun derinliklerinde kaybolacak.

  tecavuz batida yok diyen orospu cocugu mesela kendini dindar diye gosteriyor. ama gel gor ki bir kac sene once din iman ile ilgili bir konuda screen shot veririken ayri bir sekmedeki porno linkini unutmus, daha sonra baska konudan rezil oldu, siktir oldu gitti simdi baska nickle yaziyor.

  diyecegim o ki, eskiden mal simdi troll diye bir buton var. basin ona birsey kaybetmezsiniz. her dindar, dinci, akp'li troll degil ama bunu ayird edebiiecek beyne sahipsinizdir diye umut ediyorum.

  siyasi tartisma ayri birsey ama su serefsizlere pirim yaptirmayin yav.
 • harbi harbi gerizekalıdır. troll'lerin tek varlık sebebidir ve bunun farkında değildir.

  1. troll'lerin amacı tepki çekmektir. sen troll'e haddini bildirdiğini zannederken troll'ün görevini başarıyla tamamlamasına yardımcı oluyorsun.
  2. "dayanamıyorum yazıyorum" diyorsan zaten ayrıca malsın, aslında "troll'lerin elinde oyuncak olmaktan vazgeçemiyorum" diyorsun.
  3. "dont fiid dı troll" bkz'ları girerek, başlık sahibinin troll olduğunu belirterek yine troll'ün işini yapıyorsun, ne yazarsan yaz başlığı up'lamış oluyorsun.

  bunu anlamak bu kadar mı zor? troll'lerin varlık sebebi troll başlıklarına yazanlardır. troll başlıkları boş kalınca troll'ler işlevini yerine getiremez. "başkası yazmış zaten" diye sen de yazarsan, herkes böyle düşünürse bir troll başlığında laf yetiştirmeye çalışan yüzlerce sığır birikir. o başlıklardaki en zeki yazar, onlarca, yüzlerce kişiyi parmağında oynatan troll'dür.

  şunu aklınıza sokun: ekşi sözlük'ü bu hallere düşürenler troll'ler değil, troll başlıklarına yazan kuş beyinlilerdir. evet kardeşim: ekşi sözlük'ü sen mahvettin, beslediğin troll değil.

  gerizekalılar.
 • sene olmus 2018 yine ayni terane. yahu arkadas neden hala israrla laf yetistirmeye calisiyorsunuz. hele sucsecim donemimde cok onemli bir durum bu. yapmayin guzel kardesim. ozetle beni hasta eden kisilerdir.
 • sözlükte bunlardan o kadar çok var ki. trolllerden daha da sinir bozucu hale geldiler.
  beynini kiraya vermiş biri kalkıyor uydurma bir haber ortaya atıyor. istiyor ki bu uydurma haber çok kişi tarafından duyulsun belki birkaç kişi inanır.

  sözlükteki bazı sözde muhalif, akıllı, düşünceli yazarlarımız sayfalarca cevap vermeye çalışıyor ve sürekli o başlığı gündemde tutuyor.
  cevap yazmasa silinip gidecek ama fav alma uğruna sözlüğün içine sıçıyorlar.
  trolleri nasıl engelliyorsam bu gerizekalıları da aynı şekilde engelliyorum.
 • girip tek tek eksiyi bastığım yazarlardır.