şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kesinlikle indirilmesi gereken uygulama. adı üzerinde aslında. konumunuzu giriyorsunuz, beni uyar diyorsunuz, uluslararası uzay istasyonu (iss) ya da iridium çıplak gözle görulebilir olduğunda "hadi hazır ol 5 dk sonra şu yana bak oradan geçecek" diyor. hangi gün kaçta gececegi ileri tarihler bile goruluyor. hatta hangi oranda gorunebilir o bile var.

  canavar.
 • o kadar hızlı geçiyor ki namussuz!
  gerçi iss web sitesinde de var bu bilgiler ama koordinat uyarısı güzel fikirmiş.
 • uygulamayı yükledikten sonra hangi uydu veya uzay istasyonunu görmek istiyorsanız ona tıklıyorsunuz

  sonrasında acılan ekranda telefonunuzu okun gösterdiği yöne çevirip aşağı yukarı oynatarak gösterilen yuvarlağın içine oturtuyorsunuz. böylelikle telefonun baktığı yön ve yükseklikte görmek istediğiniz uydu veya uzay istasyonunu karşınızda oluyor

  filtrelerden daha iyi gözüktüğü zamanları seçip sizi önceden uyarmasını sağlayabilirsiniz.

  eğlenceli uygulama
 • bugün de akıllara düşmesiyle bir hatırlatma yapmakta yarar gördüğüm uygulama.

  şöyle ki eğer uygulamada bütün ayarlar yapılı olmasına rağmen pusula bir türlü doğruyu göstermiyorsa telefonunuzun pusulası şaşmıştır. telefonun pusulasına gidin ve onu tekrar doğrulayın.

  sağlamayı yapmak için de uygulama haritasında en kolay göreceğiniz gök cismi olan ay'ı bulun ve göz kararıyla gökteki ay'la hizalayın. o kadar.

  ayrıca paketleri satın alarak gökte ne var ne yok takip edebilirsiniz. (küçük uyduları bile)

  iyi seyirler, bilimle kalın. :)
 • aradabir bir girip takip ettigim,garip bir huzur ve korkuyla kendini izleten uydulara denk geldigim uzay meraklilarinin kesinlikle indirmesi gerektigini dusundugum uygulama.
 • bana göre bu uygulamayı en güzel kullanma şekli iss'in istanbul üzerinden geçiş saatine bakıp balkondan görmeye çalışmak ve youtube space&universe canlı yayınını eş zamanlı olarak takip etmek, kendimi farklı hissettiriyor. canlı yayında kullanılan melodi çok daha büyüleyici yaşamanızı sağlıyor bu anı. minicik bir yıldız gibi görülüyor olsa bile mutluluk verici oluyor izlemek. evrene dair her şey çok büyüleyici.
 • gökyüzüne ilginiz varsa kesinlikle indirmeniz gereken uygulama iss , iridium ve tiangong gibi uyduların anlık konumunu görebileceğiniz efsane bir uygulama.
  aynı zamanda cüzi bir miktar paraya gezegenler ve diğer uyduların anlık konumunu da görebilirsiniz.
  bu arada imkanınız varsa gezegenler süzgecini açmanızı tavsiye ederim