• kasığından sakatlanmış. muayene edecek doktorun işi zor.
  • yazılanlardan anladığım fenerbahçe'nin kadrosunu bilmeyen kişilerin saçma sapan eleştirilerinin öznesi olduğu şeklinde. bilica ve lugano'nun yedeği fenerbahçe'ye gelmeden evvel kendi takımlarında kaptanlık yapan ilhan-bekir ikilisi ve bir dönem giyeceği milli forma için türk ve belçika federasyonları arasında mini bir krize neden olan önder. he ne bekir ne ilhan ne önder çok iyi futbolculardır demiyorum ben ama yedekledikleri adam da ferdinand değil işte bizim bilica. aşırı bir kalite dengesizliği söz konusu değil yani. sol tarafta bek olarak brezilya milli takımına yükselen santos'un arkasında türk milli takımında da oynayan caner var. 100. yılda uğur boral'ın da orada oynadığı maçları görmüştük. gökhan gönül'ün ardında okan denen genç bir çocuk var. aykut hocanın söylediklerine bakılırsa bu sezon şans bulması kaçınılmaz.

e hücum hattında yeni bir golcü geleceğini düşünürsek onu yedekleyecek adamlar ligde gol krallıkları bulunan semih ve gökhan. kalması halinde la liga'da gol krallığı bulunan güiza'da yedek kulübesi için lüx denecek düzeyde olur. şampiyonluk yarışındaki rakiplerden gs'a baktığımızda baros'u yedekleyen batdal'ın bu yaşına kadar 1. lig tecrübesi bile yok mesela. durum böyleyken fenerbahçe'nin forvetini yedekleyen adamlar sorunlu demek bilmiyorum ne kadar doğru. he varsa da öyle bi sorun diğer takımlar kadar değildir bu çok açık.
  • yapacağım yorum büyük ihtimalle yanlış anlaşılacak ama yine de söyleyeyim: bu sevimli kardeşimizin 27 eylül 2010 kasımpaşa fenerbahçe maçı'nda göstermiş olduğu performansı pino, kewell, quaresma, hala galatasaray'da oynasaydı keita, veya aydın yılmaz (yani x=diğer büyüklerimizde oynayan herhangi bir kanat oyuncusu) göstermiş olsaydı başlığına sayfalarca methiyeler girilir, af edersiniz taşaklarıyla ilgili türlü fanteziler türetilirdi. ya biz fenerbahçe taraftarı olarak beğenmemeye odaklanmışız, ya da taraftarın içinde zerre heyecan kalmadığı için umrunda değil.
  • bu tip siyahi kanat oyuncularına saygım sonsuz. bence başarılı da olacak ama fenerbahçe'nin transferlerde çıtayı düşürdüğünü de kabul etmemiz lazım.
    şimdi şöyle bir haber okusak, kim şaşırırdı? kim ankaragücü'ne helal olsun, iyi transferler yaptılar amına koyim derdi?

kimse.

---

dia ankaragücü'nde!

bu sene kadrosuna kattığı önemli isimlerle lige iddialı bir şekilde girmek isteyen ankara'nın sarı-lacivertli ekibi transfere doymuyor. metin depe, metin akan ve metin hartamacı'dan sonra sengalli dia'yı da dün gece gizli bir şekilde ankara'ya getiren başkent ekibinde yüzler gülüyor.

dia: ankaragücü taraftarını biliyordum!

ayağının tozuyla aşti'de basın mensuplarının sorularını yanıtlayan dia, ankaragücü'nde forma giyecek olmasından ötürü çok mutlu olduğunu, ankaragücü taraftarlarının ateşli bir yapıya sahip olduğunu bildiğini ve takımda el yasa, el saka, beşir el tabei ve de koray çölgeçen'i tanıdığını, zaten diğer futbolcuların çok da önemli isimler olmadığı belirtti.

ümit özat: gelir gelmez böyle konuşması yanlış!

dia'nın gelir gelmez takım arkadaşlarını küçümseyici konuşmalarından rahatsız olan teknik direktör ümit özat, ''dia'yla oturup konuşacağız. bir daha bu tip söylemlerde bulunmamasını söyleyeceğiz. kendisini şimdilik kadro dışı bıraktık. kimse ankaragücü camiasından büyük değildir dedi ve ekledi: para benim param, ister ev alırım, ister yat. aziz yıldırım karışamaz!''

yorumlar:

gecekonduk diyor ki;

hoca doğru konuşmuş. kimse ankaragücü camiasından büyük değildir!

texsas16 diyor ki;

kardeş camiamıza hayırlı olsun. ben 1-2 maçını izlemiştim. süratli bi fitbolcu..

---

yuvana hoşgeldin cesur yürek!
  • doğru transfer bence. hızlı, genç, başarıya aç bir oyuncu dia. daha üst oyuncuların olduğu torbadan bir oyuncu gelse daha iyi olur muydu? sorusu herkesin aklındadır ama daha üst seviyeden gelen oyuncular geldikleri takımlardan bağımsız olarak bu ülkeye gelmeden önceki futbollarını oynamıyorlar. her ne kadar mevkileri farklı olsa da dia, anelka klasmanından çok nobre klasmanında olan bi oyuncu gibi duruyor şimdilik ve fenerbahçe'nin ihtiyacı olan da tam olarak bu. kezman, ortega, anelka gibi adı büyük hücum oyuncuları ne kattı bugüne dek bi kaç maçlık seyir zevkinden başka? hadi onlar kariyerlerinin iyi zamanlarında gelmedi diyelim. guiza la liga'da gol kralı olup geldi de ne oldu?

misal ronaldinho gelseydi ronaldinho denen tabuyu konya'da buzlu zeminde izleyecektik veya izleyebilecek miydik? dia o buzlu zeminde de şampiyonlar liginde oynadığı konsantrasyonla oynayabilecek adam görüntüsünde aykut kocaman'ın açıklamalarına bakılırsa.

markaya değil ihtiyaca yönelik bi transferdir en azından şimdilik bardağın dolu tarafından bakmak gerekir.
  • fenerbahçe'nin değil, aykut kocaman'ın transfer zihniyetiyle alakalıdır fenerbahçe'ye gelişi. fenerbahçelilerin küçülme politikasını kabul ettiği falan yok. zira ortada bir küçülme yok. hala forvet transferi yapılmadı ve yıldız bir isim gelebileceği söyleniyor.

ama daha önemlisi, fenerbahçe taraftarı aykut kocaman'a güveniyor. 1 sene sportif direktörlük yapmış ve transfer araştırmalarında söz sahibi olmuş aykut'un bugünkü açıklamalarından sonra dia transferi kimseyi rahatsız etmiyor. çünkü aykut'un genç, hızlı, aç oyuncular istediği ortada. peki krasiç, hazard olsa daha iyi olmaz mıydı? tabi ki olurdu.

ama dia fenerbahçe'nin elindekilerden farksız demek de saçma. çünkü aykut kocaman geldiğinden beri "bana toplu ve topsuz oyunda hızlı, içeri kat edebilen oyuncular lazım" diyor. elindeki sağ ve sol kanatların hiçbiri bu özellikleri taşımıyor. kazım yeterince koşmuyor, hareketli değil. topsuz oyunda çok az var. deivid her türlü yavaş. özer aykut hocanın tarifine uygun ama sakat ve güçsüz. yine de şans bulacaktır. uğur sakat ve topsuz oyunda yok. mehmet topuz tam bir kanat oyuncusu sayılmaz. zira yeterince hızlı değil.

guti'yi alın, robinho'yu da, raul'u da alın. quaresma'nız da hayırlı olsun da arkadaşım, anlamadığınız nokta şu: biz dia'nın gelişine değil, aykut kocaman'ın istediği gibi bir takım kuruşuna seviniyioruz.
  • sikimtrak forumlarda yazan elin bebeleri beğenmeyince bizim beğenmemiz garipsenecekse işimiz var. bu adamın yerine hazard, krasic vs konuşuldu, muhtemelen alınmaları için de mümkün mertebe her şey yapıldı. gelmemişlerdir, kulüpleri bırakmamıştır, ne olduysa olmuştur. e kardeşim bunu da pazardan, işportadan almadılar. fenerbahçe uzun soluklu bir program dahilinde dönüşüyorsa, planın parçalarını da iyi hesap etmişlerdir. zaten dah dün aykut ağzıyla söyledi; "fenerbahçe'nin, bizden kazanacak oyunuya değil bize verecek oyuncuya ihtiyacı var" diye. adama bayıldığımız, göklere çıkardığımız yok, zira hakkında iki tane kıytırık videodan fazlasını görmedik, duymadık. okuyan da sanır ki dünyanın en büyük topçusu dedik buna. e kimse hakkında bi bok bilmiyorken, hihoha fener küçülüyo diye adamın isimsizliğinden hareketle sallayan niye sallıyor o garip. ben fanatiğim de sen mi değilsin? ulan ben o dandik forumlardan, hatta antudan elli defa atılmış adamım. yöneticisine, başkanına, teknik direktörüne salladım, yeri geldi şikeci dedim diye. bunlar akil taraftar da ben mi değilim? ya kardeşim, külahımı şuraya koyayım, bundan sonra ona anlatırsınız.
  • öyle konuşuluyor ki sanki bu adamı da pino'yu da seksen kere izlemiş adamlar, karşılaştırma yapıyor. şu kadar entry yazan bu kadar hakkında bir bok bilmediği adamlar hakkında bu kadar koyu bir şekilde atıp tutması gerçekten inanılmaz.

bir de yok sekiz tane sağ kanat oyuncusu varmış. fenerbahçe'de sağ kanatta da oynayabilecek 8 tane futbolcu olabilir ama birisi çıksın desin ki bir tane gerçek sağ kanat oyuncusu var. deivid, özer forvet arkası oyuncuları, alex'in pozisyonu yani. mehmet topuz'un asıl pozisyonu ortanın ortası, kazım desen gelmeden önce forvet oynuyordu, stoch daha çok sol kanat oyuncusu.

aykut kocaman ne diyor? hızlı, dikine gidebilen, topu ileri taşıyabilen, teknik oyunculara ihtiyacımız var. demek ki bu adamdan beklentisi bu, izleyelip görelim, saçma salak konuşmadan önce bir fikrimiz olsun. değil mi benjamin? evet evet.
  • "bim'den alsaydınız dia'dan daha ucuz" esprilerine konu olacağı aşikardır...
  • yine kadınların gittiği bir maçtı. dia sahadaymış. annem, kardeşim, yengemler falan hepsi maça gitmişti. annem eve geldi, "oğlum bi kara çocuk vardı, maç boyunca eli belinde sahada dolandı durdu. sinir oldum ne biçim futbolcu bu" dedi. dedim dia'dır anne o. ve bir süre bakıştık, sustuk sonra. öyle işte...
hesabın var mı? giriş yap