şükela:  tümü | bugün
  • bir insan ve üç obje kapasiteli ada
  • yepyeni rakı şarkımız oldu. mezelik olduğundan değil de, böyle kor zincir dolansın istediğimizden mi nedir.
    çok güzel oldu, çok.
  • cemal süreya'ya saygı duruşunda bulunarak insanların yüreğine dokunan sıla gençoğlu'nun vaveyla albümünde yer alan şarkısı.
  • uzun zamandan sonra kendini dinleten leziz bir sıla şarkısı.
  • ıssız ada ütopyası bir yalandır efendim. kanmamak gerekir.

bu konu hakkında sayısız eserler verilmiştir. william golding'in "lord of the flies"ı vardır misal meşhur.. ardından "the beach" vardır danny boyle abinin.. çok kaba tabirle "ütopyaların sıçışı" olur hep dönüp dolaşılan son. her birey ömrünün belirli dönemlerinde "kaçiciğim buralardan, doğa ananın kucağına sığıniciğim. beni orası paklar." muhabbeti çevirir kafasında. ama her zaman nereye kaçarsa kaçsın oraya kendisini de götüreceğini unutur.

ütopyaları insanlar yaratır. ve engellerden dert yanar. ama o engelleri de kendi hemcinslerinin yarattığını fark etmez.

yok öyle ıssız adalar, dağlar, bostanlar. lanetlenmişiz bir kere. nereye gidersek gidelim orayı da cehenneme çeviririz. biz en iyisi her sene para biriktirip vıcık vıcık kalabalık plajların kiralık şemsiyelerinin altında birbirimizin sırtını yağlayalım. bu bile çok bize.
  • yıl olmuş 2018, kenan doğulu gibi iyi bir müzisyen pek tabii çıktığı dönemin en hit şarkısı çakkıdı’nın kötü bir kopyası ile karşımıza çıkmayacaktı.
    her şeyiyle yepyeni bir şarkı olmuş, döneme şahane uymuş, ohh miss!
    gayet başarılı olmuş bir çalışma, tebrikler!
  • izlediğim en güzel yerli video klibe sahip şarkı. inanılmaz pozitif enerjili, dans ettiren, birbirinin kopyası varoş pop şarkılarının/video kliplerinin ortasında kaldığımız şu dönemde ilaç gibi gelip iç açan...
  • klibi oldukça pozitif, davranışları birbirlerine uyarlamaları çok tatlı geldi, şarkı da ki mesaj net...
    yaz için güzel bir şarkı olmuş epey.

"...yıldızların altında kendi diskomuzu yaparız...*"

hemencecik tık!
  • darbukası ayrı, kanunu ayrı şahane bir sıla gençoğlu şarkısı.

ten mahrem, düş yasak
    uyma gönül aksine talip
    düşünce zehir, kara inat
    öyle nalet, öyle zahir
    sahip taşır aşkın yükünü
    bedelsiz hamal gibi
    sen çık gel söz bulucam
    bir bir çareleri
    gel benim kor zincirim
    sarın, dolan canıma
    sensiz ben hiç kimseyim
    yapayalnız ıssız ada
    kendine sürgün olmak acı
    ki bilmem kaçmak nedir
    ben hangi şehirdeysem
    yalnızlığın başkenti orası
    der şair
    sahip taşır aşkın yükünü
    bedelsiz hamal gibi
    sen çık gel söz bulucam
    bir bir çareleri
    gel benim kor zincirim
    sarın, dolan canıma
    sensiz ben hiç kimseyim
    yapayalnız ıssız ada
  • sıla'nın konserinde dinleyene kadar bihaber olduğum muazzam şarkı. aman yarabbi, 2 gündür başa sarıp sarıp en yüksek ses tonuma bağıra bağıra söylüyorum nakaratını..

''gel benim kor zincirim sarın dolan canıma
    sensiz ben hiçkimseyim yapayalnız ıssız ada..''