• ıssız adamlarla dolu olmadikca bulunmaktan her daim mutesekkir olacagim ada.
  • bir süre orda bulunup insanları özleyecek kadar insansız kalabileceğim yegane yerlerden biri.
  • insanlarin icinde yapayalniz kalacaksam, deli gibi ozlediklerimi goremeyeceksem, hep bu boslukla yasayacaksam, gidip tam delireyim o zaman mutlu mutlu yasarim dedigim yer.
  • darbukası ayrı, kanunu ayrı şahane bir sıla gençoğlu şarkısı.

ten mahrem, düş yasak
    uyma gönül aksine talip
    düşünce zehir, kara inat
    öyle nalet, öyle zahir
    sahip taşır aşkın yükünü
    bedelsiz hamal gibi
    sen çık gel söz bulucam
    bir bir çareleri
    gel benim kor zincirim
    sarın, dolan canıma
    sensiz ben hiç kimseyim
    yapayalnız ıssız ada
    kendine sürgün olmak acı
    ki bilmem kaçmak nedir
    ben hangi şehirdeysem
    yalnızlığın başkenti orası
    der şair
    sahip taşır aşkın yükünü
    bedelsiz hamal gibi
    sen çık gel söz bulucam
    bir bir çareleri
    gel benim kor zincirim
    sarın, dolan canıma
    sensiz ben hiç kimseyim
    yapayalnız ıssız ada
  • günümüzde internete erişim imkanı olmayan her yer bu kapsamda düşünülebilir.
  • üç günlük vaveyla serüvenimde, takılıp kaldığım şarkıdır. albüm hakkında çok da parlak düşüncelerim yok. ama ıssız ada şu anda dönüp dolaşıp dinlediğim bir şarkı haline geldi, daha ilk notasından sarıp sarmalıyor, bütün albümü bir kenara bıraktım resmen.
  • cemal süreya'ya saygı duruşunda bulunarak insanların yüreğine dokunan sıla gençoğlu'nun vaveyla albümünde yer alan şarkısı.
  • yepyeni rakı şarkımız oldu. mezelik olduğundan değil de, böyle kor zincir dolansın istediğimizden mi nedir.
    çok güzel oldu, çok.
  • hayatımın şarkısı olan hey jupiter için senelerce bir şey yazamamıştım,ne yazsam az kalacaktı çünkü. çiğ duracaktı. bu şarkı için de benzer hisler içindeyim. albümün adına yaraşır bir şarkı olmuş vesselam.cemal süreya göndermesinin darbukayla uyumundan bahsetmiyorum bile bak. şimdiye kadar sıla sevmeyen birine bile sıla sevdirecek şarkı resmen.bu şarkıyı sevmeyecek birini tahayyül edemiyorum.
  • "acaba bir tek ben mi düşünüyordum?" derken öyle olmadığını anladım, tam bir meyhane şarkısı.
hesabın var mı? giriş yap