şükela:  tümü | bugün
130 entry daha
  • ürkütücü olmaları. ayrıca hollywood filmlerinde ucube diye tercüme ediliyor bu tipler.
  • ortak özellikleri hepsinin kendini kandırıyor oluşudur.

gelmiş 30 yaşına doğru dürüst ilişki yaşamayı becerememiş, 50 kadınla birlikte olmayı marifet zannetmiş, buna da modernlik demiş, ciddi ilişki diyince aklına direkt evlilik gelmiş, başım bağlanırsa başka karıya gidemem diye korkusundan ne yapacağını şaşırmış...

aman neyse.
  • bu başlığı gülerek okumaları.ne çok canı yanan varmış.ağlama duvarına dönmüş :)
  • sadece çağan ırmak filminde izlerken güzel olmaları.
  • farkında değildim fakat girilen entarilere göre tam bir ıssız adamım ilginç daha geçen boyum 190'nın altında diye adam değildim.
  • ıssız adam diyince hiçbir işi tam olarak beceremeyen, ilişkilerinde dikiş tutturamamış bağlanma problemi olan sorunlu erkekler geliyor aklıma. kaybedenler kulübündeki ıssız adam triplerinde biri kaybetmeye mahkumdur bence. seks için ruhunu satmış aptal bir erkek canlanıyor gözümde.

bunu öven erkek de boş insandır, övündüğünüz şey bu mu ya cidden lol. low profile erkek işi bu aq.
  • tek sebebi çocukken aile içinde yaşanan kavgalardır. kavga deyince illa yumruk yumruğa giren ebeveynleri düşünmeyin hemen. mutsuz bayramlar, hep daha iyisinin istenmesi, başarının takdir edilmeyip az görülmesi diye uzar gider. kendimden biliyorum çünkü. kan tutan adama zorla tıp okuyacaksın denilirse o da kazanmasın diye fizik yapmaz. sonra diğer soruları da tahmininden az yapar istemediği bölüme girer. öyle mal gibi okur sonra itlik, serserilik...
    insanlar da ıssız adam sanıyor bilmiyor ki içimizdeki yavru ceylan ateşlerin içinden atlayacak kadar cesur ancak güvenemeyecek kadar korkak.

işte bunlar hep aile. ödipal dönem mi diyorlardı buna bir zamanlar neydi.

büyüyünce ne aile kurabilirsin ne kurduğun aileyi adam gibi sevebilirsin. hep aklının arka odalarının birinde yaşadığın mutsuzlukların tekrarı korkusu olur, nasıl olsa bitecek düşüncesi içini kemirir durur.

kızlar seviyor ama böyle tipleri. çok ekmek yer ıssız hıyarlar. o da kızların salaklıklarıdır deyip içelim, gezelim, sevişelim.
  • (bkz: işsiz adam)lar
  • kalabalıktayken yalnız yalnızlen kalabalık hissetmeleri
  • benim teorim merhamet duygusu olan kızlara denk geliyorlar. yıllar önce her yaptığı yanlışı iyiye yorduğum ‘o da öyle biri yazık sevilmeye ihtiyacı’ var dediğim biri vardı. sonra sağlıklı ilişkisi olan bir erkek arkadaşımla konuşurken “fark eder mi neden yaptığı” demişti. o an bir aydınlanma geldi. bazen de insanların neyi neden yaptığı önemli olmayabiliyor.
    bir de filmi izleyip o role girenler var havalıymış gibi.
5 entry daha