şükela:  tümü | bugün soru sor
  • algılarken, herkesin issiz kısmını dıkkate aldıgı, kımsenın gucsuz kısmına aldırmadıgı*, kısının sabah kalkıp gıdecegı bır ıshı olmadıgı ve buna mukabıl gelıshen nevrozlarından dolayı ruhen, gene buna mukabıl gelıshen maddı sıkıntılardan dolayı da madden gucsuz durumda kaldıgını belirtir söz öbegi.
  • bu lafın ikinci kısmı üzerinde hakikaten ciddiyetle düşünmek icabetmektedir. memleketimiz işsiz doludur. lakin alimallah yumurta deliklerine dayandığında yedi cihanı zıplatacak powerful yapıya sahiptirler. bu "güçsüz" tabirinin kendilerini aşağılamak için icadedildiğini, belki yarın belki yarından da yakın deliklerine yumurtalar dayanacağını ifade ederek, silkinip kendilerine gelmelerini diliyorum. dövün ulan bu lafı size edenleri. bakalım kim güçsüzmüş!
  • beni türkçeye bir kere daha hayran bırakan müthiş ikileme.

    arkadaşlar ''piyasa dondu resmen, kime sorsak 'personel mersonel almıyoruz, beklemedeyiz.' cevabını aldık.'' diyorlar. bunun üstüne bir tanesi de ''işsiz güçsüz gezmek sinirime dokunuyor artık.'' deyince işsiz sözcüğü değil de güçsüz sözcüğü dikkatimi çekti. türkçenin gözünü seveyim. işsizi bilmem ama umarım kimse güçsüz kalmaz. bizi zor günlerin beklediği gerçeğiyle ne kadar erken ve cesurca yüzleşebilirsek o kadar iyi.