şükela:  tümü | bugün
1395 entry daha
  • şu aralar içinde bulunduğum beni rahatlatan durum. işyerinde resmen delirttiler beni. çok şükür ki işsizim artık. bundan sonra maaşlı işe gireni siksinler. dizi, reklam oyunculuğu kovalayacağım. sigara param çıksın yeter. kölelik de bir yere kadar.
  • işsizlik, ülkenin tek ve gerçek gündemi olması gerekirken şu an gündemde olan şeylere bakıyorsun; futbol maçları, hangi politikacı ne laf etti, hangi ünlü kimle sevişti, mb faizi indirdi kaldırdı, erdoğan patriot da alalım dedi...

halbuki ülkedeki bütün sorunların temelinde işsizlik, parasızlık yatıyor. terörün beslendiği kaynak bile işsizlikken, geçim derdiyken devleti yönetenler ve toplum neden bu sorunu görmezden geliyor, anlamak güç. milyonlarca işsiz ve bir o kadar yoksul insan varken, gençler gelecekten umudu kesmişken, insanlar işsizlik yüzünden intihar ederken, bunalıma girerken gerçekten füzenin, ünlülerin sevgilisinin, çekilen dizilerin bir önemi var mı? ben açsam, benim çocuğum açsa sikmişim füzeyi de, futbol maçını da arkadaş. tv kanallarını açıyorsun; yok yaparsın aşkım, yok kim ne yemek yaptı, yok zengin oğlan fakir kız dizileri, yok hükümet yalakalarının ve çakma muhaliflerin geyik yaptığı tartışma programları...

adam kendini yakıyor; tek bir tv kanalı göstermiyor. niye, gösterilirse akp'nin başarısız olduğu ortaya çıkar. tüm siyasiler meclisi toplayıp bu konuyu tartışmalıyken, bahçeli çıkıp diyor ki "susamam şarkısı darbeciliktir." has... ya şu adam süpürgeyle kovalanması gerekirken %10 küsür oy alıyor bu ülkede. çüş artık lan... bunlara kalsa her şey güzel, on numara, alice harikalar diyarında amk. yerseniz afiyet olsun.
  • çay ocağın da tane çay içip parkanın cebini karıştırmak, cüzdanından çıkardığın küçük kağıt parçasına bir şeyler karalayıp hayal kurmak, bazı şeyler kolay gelmiyor kolay kazanılmıyor, asla bırakma devam et.