şükela:  tümü | bugün soru sor
1139 entry daha
  • bir de bunun “tecrübesizlik” bahanesine sığınılan cinsi vardır. ben bunu şöyle yorumluyorum:

metal yorgunluğu vs. mental yoğunluk

uzun süredir çalışan insanların kendilerine özgü rahat bir alanı vardır. yeniliklere, tecrübe edinme şansı bulamayan insanlara göre daha az açıktırlar.
    fakat deneyimsiz insanlar yeniliklere açık, cesur ve işbirliğine yatkın insanlardır genellikle.
    deneyimsiz insanın ne kaybedecek kariyer korkusu vardır (aksine temeli sağlam atılmış bir kariyer inşaa etmek istiyordur) ne güvenli alanını kaybetmekten korkar ne de reddedilmekten korkar. deneyimsiz insanlar genellikle saf ve hümanizmi içlerinde barındırdıkları için mi tercih sebebi değillerdir yoksa?
    hepimiz biliyoruz ki ilkler unutulmaz ve ilk defa, hevesle başlanılacak bir işe cesurca ve emin adımlarla ilerler insan çünkü temel sağlam olmalı ki üstüne ona göre inşaa edilebilsin.
    yapılan araştırmalara göre bir insanın karşısındakini dinleme süresi 8 saniyeye düşmüş. yıllardır aynı işle meşgul olan insanın dikkat eşiği de düşüktür. tabir yerindeyse metal yorgunluğu mevcuttur. bu yüzden tecrübesiz birisi ikili ilişkilere çok önem verir çünkü o heyecanı hep içinde barındırır. bu yolda bize düşen hiçbir zaman vazgeçmeyip, pes etmemektir. biliyorum ki insan çabalamaktan vazgeçtiği an kaybeder.