şükela:  tümü | bugün soru sor
  • az önce twitter'da denk geldiğim uğur gürses iddiasıdır. maalesef başlığı sığdıramadığım için biraz kırptım, aslında şu şekilde olacaktı:

"işsizlik fonu’nun parası “yan yol” açılarak kamu bankalarına sermaye yapılmış. kamuoyundan da saklanarak."

https://twitter.com/…ses/status/1047050653191852032
    https://ugurgurses.wordpress.com/…ik-fonu-haberini/

eğer doğruysa bir işsiz olarak kınıyorum bu hareketi:)
  • 1970'te açılan boğaziçi köprüsü'nün halka "masraflarını çıkarıncaya kadar ücretli olacak. ondan sonra bedava" diye yutturulup aradan geçen 50 senede de halen daha parasının yenilmesi, hortumlanması.

işte bunlar sağcılıktır.
  • yavaş yavaş kulağımızın arkasına geçecekler.
  • her ay maaşımızdan %1 kesiliyor bu fon için. demirören doğan medyayı alırken kullandığı krediye bir bakın para işte bu yandaşlara gitti.

en kötü ne olur: yerel seçimden sonra fonda para kalmadı deyip işsizlik maaşı ödemezler.

geçmiş olsun.
  • liseliler bilmez 17 ağustos depreminden sonra alınmaya başlanan ve deprem için kullanılacağı açıklanarak yola çıkılan özel tüketim vergileri yıllardır deprem hariç her sikte kullanıldığından hiç mi hiiiiç şaşırmadığım olay.
  • eğer bu iddaa doğruysa imf yerine neden mckinsey modeli tercih edildi anlıyor musunuz ?

çünkü imf yönetimine girerseniz bu tür şeylere izin verilmez ve siz bu çiflikte böyle at oynatamazsınız.
  • devletin sürekli kıdem tazminatı fonu, zorunlu bes peşinde koşmasının sebebidir.
    devlet sıkıştıkça bu fonları kullanacak. yıldan yıla çığ gibi fonun büyüklüğü artıyor zaten. son haberlere göre 160 milyar tl büyüklük var. piyasa faizi %25 iken kendi bankasına %10 ile kullanım yaptırmış.
  • şimdiye kadar iç etmedikleri için takdir ettim. bir siyasal islamcıya para dedin mi onu yemeden, iç etmeden uyuyamaz. oraya bakmayı unuttularsa demek.
  • işten ayrılan insanlara, maaşlarından gasp ederek işsiz kalınca alırsın diye kestikleri parayı, işsiz kalınca binbir bahane ile vermemeleri yetmemiş demek ki.
    kuruşuna kadar gönlümün olmadığı durum.
  • twit in altına biri "bu resmen suçtur" falan yazmış.

hahahahaaha kimi kime şikayet edeceksin, kime göre suç, bu suçtan dolayı kimi yargılayabilir, kime ceza verebilirsin?

geri kalmış orta doğu ülkelerinde böyle şeylerin lafı olmaz.