• fonda biriktiği iddia edilen miktar. ama yarın büyük bir kriz olursa ve fon patlarsa nerede bu fon diye isyan ederse millet, biz onunla duble yol yaptık denileceğine de eminim.
  • akıllara deprem fonunda toplanan milyarları getirmiştir.

(bkz: deprem vergisiyle yol yapmak)

van depremi sonrası "ee nerede bu milyarlar?" diye sorulduğunda "yedik onu bi... ee şey duble yol yaptık!" cevabını unutmadık henüz.

http://t24.com.tr/…k-fonu-ak-saraya-harcandi,277015
  • bir kısmı ak-saray'ın avizelerine mavizelerine* harcanacaktır.
  • maaşlı çalışan herkesin maaşından kesilen %1'lik işsizlik sigortası primlerinin birikip geldiği nokta. her ay maaşımızdan kesilen %15 (yılın başında %15 bu arada, vergi dilimi arttıkça yıl sonunda daha büyük bir yüzde gelir vergisi olarak kesiliyor) gelir vergisinin ne kadar büyük bir rakama denk geldiğini varın siz hesap edin.
  • işsiz kalıp zor durumda kalanlara da, bin türlü evrak ıvır zıvırdan sonra bu paranın %10 u ödenir.
    o para da bir sene kadar ödeniyor sanırım. işten atılmayıp ayrılmak zorunda kalırsan o paranın üzerine soğuk su iç.

çalışırken fona para ödemek zorunlu, işsizken fondan para ödenmesi zoraki. az biraz daha uğraşsalar onu da vermeyecekler.

geri kalanı da akp nin yandaşlarına ihale ayağına peşkeş çekilecektir.
  • 2011 yılında işsizler için değil tam tersine patronlar için kullanılmıştır.
  • 103 milyar tl'yi geçmiştir. sadece 13 milyar işçilere ödenmiş. bu para büyük ihtimal varlık fonu gibi denetimsiz bir organ tarafından suistimal edilecektir.
  • ağır işsiz olarak kuruş faydalanamadığım fondur. duble duble yollar yapsalar da nasiplensem diye bekliyorum. ya da duble yoldan vazgeçtim. duble kanepe yapsınlar bana yeter. yol yapsalar gidecek zamanım var ama param yok. işsizim sonuçta. en azından duble kanepe yapsınlar ki köşe yastığı olmaya duble duble olmuş götümle devam edebileyim.
  • kamu bankalarına sermaye fonu olarak aktarılmış, onlardan da telekomu alanlar gibi yandaşlara aktarılıp dışarı hortumlatılmış fon.
  • olmaz ama maaşlarımızdaki işsizlik payının %1 den %0,25 düşürürler bi çay parası atarlar işçiye belki yada işverendeki %2 yi %0,5 düşürürler olumlu bir hava olur işverende yada boşver oturur yeriz ne olacak tikmişim işçisini de işvereninide
hesabın var mı? giriş yap