şükela:  tümü | bugün
 • tasarımı tatsuyo yamamato tarafından yapılan yeni yerleşim birimimiz. isim babasının kim oldugunu bilmiyorum. onu da yazın tam olsun.
 • sultanahmet'te bir cafe ismi..

  bir zamanlar dalnette irc kanallarında böyle bir kanal vardı..
 • rumelifeneri ketendere mevkinde konuşlandırılmış bir sürü* dipdibe dipdibe müstakil evler yığını. manzara güzel ancak öyle alabildiğine deniz* manzarası yok, dere vadisine ve çevresine kurulu olduğu için biraz içerlek. yani onca para verip şehirden biraz uzakta geniş ferah bir yaşam düşlemek varken niye dipdibe dipdibe oturmak ister insan anlayamadım ama elbette ki proje tamamlandığında ortalık misler gibi olacak ama yine de ne bileyim işte; değmezmiş gibi.
 • bugun verdiği ilanla beni güldüren yerleşim yeri.efenim bu yer şehir merkezine 20 dakikaymış. ilk başta dedim herhalde aksaray aksaray diye uçak kaldırıyorlar. sonra yanıldığımı fark ettim ve rusya'ya hakkaten 20 dakika olabileceğini anladım.
 • doğru dürüst bilgi vermeyen bir web sitesi olan villamsı evler topluluğu..
  (bkz: dundar insaat)
 • (bkz: istanblues)
 • "overabundance of vision and the visual communities" başlıklı mimari araştırmama evidea'dan sonra konu olmuş, yeni şekillenen "reklamcı mimari"nin örneklerinden bir proje.
  .
  ait olunacak bir görüntü veriyorlar, kurtulmanın moda olduğu kavramları sunuyorlar, itina ile paketleyip sıradanın biraz üstü bir şeyi "olağandışı" gösteriyorlar..
  ve tüm bu imaj için cebinizden gerektiğinden fazla para alıyorlar.. şu anda türk inşaat/mimarlık sektöründe moda haline gelen bir akım bu...
  gazeteleri açın, her sayfasında ayrı bir proje ilanı.. çarşaf çarşaf... hepsinin ayrı hitap ettiği kesimler, hepsinin ayrı imajları var... "şehirden kaçış, yeni bir yaşam, kalite, yüksek standartlar... " gülümseyen insanlarla dolu ferah imgelerle süslenmiş reklamlar....

  bunlardan biri de istanblue
  rumeli feneri'ne bir kilometre uzaklıkta, ketendere mevkiinde konuçlanmış olan bu projenin iyi inşaat kalitsine sahip olduğu su götürmez bir gerçek. ama projenin "yeni" birşeyler ortaya koymadığı da ortada. 100 bin dolara rahatlıkla malolacak 150 bin dolara satılabilecek evleri 300-700 bin dolar arası satmak, (ki böyle bir fiyatlandırmayla bile villaların peynir ekmek gibi gitmesi de ayrı bir sosyolojik incelemedir) günümüzde sadece bu proje için değil ama diğer reklam projelerinin de içinde bulunduğu durumu göstermekte.

  bu proje, rumelifeneri'nin imajını kullanan, fakat rumelifenerine pek de bir şey katmayan kendi içine kapalı bir proje.. ki bunda da eleştirilecek yanlar var. ama koç üniversitesi gibi bir kurum bile fener'e bir şey katmamışsa` : ki bu bir ayıptır kanaatimce` 108 villalık bu projenin bir şey katması beklenmez diyebiliriz.

  sonuçta, her şeye rağmen iyi kalitede, aklıbaşında, iyi düşünülmüş bir proje istanblue.
 • yedinci nesil bir yazar.
 • kloncu yedinci nesili çok iyi analiz etmiş yedinci nesil yazar.