• paran yoksa veya eş anlamlısı öğrenciysen sürüneceğin, futbolcu faalan gibi paran boksa da hayatını yaşayacağın şehir. ben kendisinden nefret ederim mesela

(bkz: ağbiiii o eski istanbul kalmadı yaaaa)
  • sevgilim o şehirde diye sanırım çok büyüleyici gelirdi ve orada yaşayanlar çok şanslı, şimdi bir o kadar canımı acıtıyor ismini duymak.
  • bok çukuru. şarkıya şiire çok takılmayın. onların içinde ne mecidiyeköy'de yazılanı var, ne şairleri akşam saat altıda şişli trafiğine girdi.
  • köprüleri ile asya ile avrupa'yı birbirine bağlayan, diğer yandan boğazı ile birbirinden ayıran 17 milyonluk gizemli şehir. insanlık tarihi kadar eski olmasa da oldukça derin bir tarihe sahiptir.
  • o kadar şehir gezdim günübirlik de olsa, kalsam da, tatil için de olsa, yıllarca yaşasam da; hiç bu kadar emniyetsiz hissettiğim bir yer olmamıştı. doğu illeri dahil.
  • islami yönetimin baskıcı sosyal politikaları ve terör risklerine karşın, renkli sosyal ve ekonomik yaşamla birlikte hareketli gece hayatının tüm hızıyla devam ettiği metropol. o kadar güzel ve hareketli bir şehir ki, sağcı yönetimlerin tüm yanlışlarına rağmen hala bölgenin en büyük cazibe merkezi olmayı başarıyor.

https://noisey.vice.com/…derground-is-still-dancing
  • mesai çıkışı o kalabalık tramvayda

bir anne, teyze ve kızın eminönü'nden beri bitmeyen çeyiz muhabbetlerine, yol ortasına konmuş koca koca paketlerine, paketlere çarpan insanların cırlamalarına maruz kalırken ; yan tarafta oturan gencin kulaklığından gelen manuş baba şarkısını duyup içten içe gülümsemektir.
  • yine ters köşe bir şekilde geceden sabahı yaptırmış, hayatıma yeni bir insan daha katmış olan mabedim.
    ben kalabalığından sıkılıp terk-i diyar eylesem de, o her defasında geri çağırıp kucağıma yeni birisini bırakıp yepyeni maceralara beni salıp duruyor.
  • güzel memleket ama artık ne gezilecek yer kalmış ne yaşanacak. bir şehir ne kadar kalabalık olabilir onun 10 katı daha kalabalık. taksicilerin çakallığıda ayrı.. suriyelilerin olayı ayrı.
  • yarısında çıktığım şehir.

yok lan yok nerede o günler, hala sürünüyoruz.
hesabın var mı? giriş yap