şükela:  tümü | bugün
  • türkiye diyanet vakfı tarafından kurulacak üniversitedir.
  • an itibariyle açılması hakkındaki kanun tasarısı görüşülen üniversite. meclis tv'den takip edilebilir.
  • binası muhtemelen isamın yanındaki arsaya yapılacakmış.
  • adindan cok ilimli * bir egitim muessesesi olacagi belli uni'dir.
  • diyanet'le olan organik ilişkisine rağmen ilahiyat fakültesi açılmayacak olması kafa karıştırıcı olan...
  • tevhid-i tedrisat kanunundan dolayı ilahiyat fakültesi açamayacak olan üniversitedir. ama bir ilahiyat üniversitesi imajı vardır. bu handikapı nasıl atlatır bilinmez.

geçenlerde karşı kaldırımından geçiyorum. mahallenin iki teyzesi üniversite tabelasına şaşkın şaşkın bakıp şöyle konuşuyorlardı:

- burası üniversite mi? allah allah!
    - hep başörtülüler giriyo... hoca, hafız falan yetiştiren okullardan açılacak heralde.
    - aman olsun, okul olsun da...

tabii başarılı bir araştırma merkezi olan, yüzlerce bursiyer yetiştiren, mükemmel bir kütüphanesi olan, kaliteli bir dergi* çıkaran isam'ın ayrıca güzel bir kampüs alanına sahip olması da önemli bir artıdır. yeni vakıf üniversiteleri ile karşılaştırılınca daha çabuk kurumsallaşıp iyi bir üniversite haline gelmesi pekala mümkündür.
  • çoğu burslu olan öğrencilerine değer veren bir üniversite olarak gözlemlenmiştir. öğrencileri isam gibi bir kütüphane yanı başlarında olduğu için şanslıdırlar bence. isam'la aynı çatı altında olan üniversitede her on beş günde bir ilmi toplantı ve panel düzenlenmekte bu sayede hem öğrenciler hem de okuyucular bu aktivitelerden istifade edebilmektedir.
  • uluslararası islam ve din bilimleri fakültesi” acıyormus. yök'ün sayfasında rastladım.
    din bilimlerini hadi anladım ama uluslararası islam nasıl bir şeydir? ulusal islam ne demektir? ben mi çok cahilim? uluslararası hristiyanlık, uluslararası budizm filan diye google'a sordum, suratima anlamsiz bir ifadeyle bakti.
    uluslararası ilişkiler bölümünü kazanamayan öğrencileri avutmak için midir?

http://www.29mayis.edu.tr/…-din-bilimleri-fakultesi
  • an itibariyle, genç bakış programında "vizyon"uyla ilgili ipucu veren okul.