şükela:  tümü | bugün
  • diyarbakır 10 bin tl maaşı seçeceğim versus.

tamam her an bir çöp konteyneri kenarından geçerken patlama ihtimali olsa da 10 bin tl fena para değil aslında. istanbul'da 6 bin tl'ye yaşamaya çalıştım bir kaç yıl, yok arkadaş yetmiyor.
  • tam olarak karşılamasa da bir benzerini asker, polis, öğretmen vs devlet memurlarının yıllardır yaşadığı karşılaştırmadır.
  • diyarbakır 10 bin tl + sınırsız mühimmat ile kabul edeceğim versus. counter olarak ama...
  • neden istanbulda yasamak daha iyimis gibi denklem iceren basliklar aciliyor anlam veremiyorum.18 yasinda girdigim cukurdan 31 yasinda donebildim bu sefer 1.5 kat maas teklifi olmasina ragmen kalmadim.
    sen istanbul un guzel yerinde yasamamissin diyecekler icin ufak bir not.oturdugum ev valikonagi caddesinin rumeli ile kesistigi yerde idi.hayatimdaki stress orani 100 de 50 azaldi.
    cok zorunda olmadikca gitmeyi dusunmuyorum.ıstanbulun en guzel yerinin amk.ıstanbulda yasamayanlar yasadiginiz yerin kiymetini bilin.
  • istanbul’dan kötü olabilir diyarbakır ama ülkemizdeki çoğu ilinden iyidir. siz bir diyarbakır’ı görün sonra karar verin.

not: araba almak için gitmiş bir suser.
  • daha diyarbakır'ı görmemiştir. kötü diye koyduğu seçeneğe bak siktir lan dediğim başlık.
    (bkz: tırrek)
    edit: eleman diyarbakır'ı görmüşse de ülkenin birçok şehrini görmemiştir.
  • diyarbakır'ı da istanbul'uda görmüş biri olarak söyleyeceğim şey kesinlikle diyarbakır'dır. hatta istanbul ve diyarbakır'da 5.000 de gene sonuç değişmez. arttırıyorum ve diyarbakırda 3.000 istanbul'da 5.000 de gene diyarbakır derim.

diyarbakır'a karşı bir sevgim yada pozitif bakışım yok ama istanbul'da yaşamaktan iyidir diyebileceğiniz onlarca şehir var. kendi adıma söyleyeyim istanbul'da gördüğüm hava kirliliği, trafik, stres, kalabalık, yozlaşma, korku ortamı, kirlilik, keşmekeş..... hiç bir yerde yok. diyarbakır en gelişmiş şehrimiz olmayabilir ama istanbul'un %90'ı gelişmiş köyden farksız.
  • diyarbakir'da 3 bin tl ile istanbul'un 5 bin tl'sinden cok daha iyi hayat yasanabilecegi icin 3 aile kurbana girerek katildigimiz versustur.

not: kurdum, kurd olmayan arkadaslar icin diyarbakir'daki hayat zor olabilir belki bilemiyorum ama ben pek bir dezavantaj goremiyorum.
  • ben hergün bir dürüm ciğerede tavım. diyarbakır hakikaten örgütçülere rağmen güzeldir, hoştur. adı örgütçülerle anılıp teksas gibi lanse edilmesi büyük kayıptır.
  • diyarbakır’da 6 bin lira diyerek orta yerinden daldığım versus. ucuza gitmişiz meğerse. 9 desek kabul edilcekmiş.