şükela:  tümü | bugün
 • geçen seneki bütçesi 450 milyon tl olan belediye kurumu.

  http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/23255879.asp

  yeşil alan azaldıkça daha fazla para harcamayı başarabiliyoruz. helal valla.
 • esasen istanbul gibi bir şehir için çok gerekli olan ancak gereksiz işleriyle yürekleri dağlayan kurum.
  lan oğlum bu saçma düzenlemeler kimin başının altından çıkıyor. her tarafı duvarlarla ör sonra duvarları saksı çiçekle kapla. sonra o saksıları haftada bir değiştir.
  lan biz eskiden baharın gelişini doğanın şehrimize bahşettiği o çiçeklerden anlardık. ballı babasından ak dikenine, mine çiçeklerinden gelinciğine hepsini tanır bilirdik. kimisinden oyuncak yapar, kimisinden çekinirdik. teyzeler ebegümecileri toplar, topladıklarıyla bir öğün savuştururlardı.
  ne yaptınız lan o envai çeşit nebata?
  oğlum siz mal mısınız lan? yol kenarından çiçeği çimeni koparıp sikindirik bir kız kulesi figürü yerleştirmek neyin kafası? o yaşama hakkı tanımadığınız bitkilerden birçoğu sadece istanbulda yetişiyor lan farkında mısınız?
  gereken yerde toprağı şöyle bir düzelt doğa orayı gelin gibi süslüyor zaten. milletin parasını har vurup harman savurduğunuz yeter hiç olmazsa doğayla uyumlu işler yapın.
 • olması gereken isminin "istanbul yol kenarı ağaç ve peyzaş a.ş" olması gereken firma.
 • istanbul ağaç peyzaj, eğitim hizmetleri ve hayvanat bahçesi işletmeciliği sanayi ve ticaret a.ş., 04 ağustos 1997 tarihinde kaynak geliştirme ve iştirakler daire başkanlığı´na bağlı olarak; istanbul büyükşehir belediyesi ve bazı iştiraklerin katılımıyla kurulmuştur.

  kuruluş amacı; park, bahçe, çevre düzenlemesi, havza ağaçlandırması ve bunlara yönelik olarak bitki yetiştirmek, üreticilerden alıp iyileştirmek (uygun toprak yapısında kaba almak, budamak, form vermek v.b.) toprak karışım malzemesi üretmek, bütün bu işler için projeler hazırlamak ve uygulamaktır.

  yaptığı çalışmalarla sektörünün öncü şirketi olmuş ve bitki standartlarını yükselterek istanbul´a yeşil alanlar kazandırılması için nitelikli bitkilerin teminine ve peyzaj uygulamalarına imza atmıştır.
 • ibb iştirakidir
 • şirket profili

  1997 yılında istanbul büyükşehir belediyesi'nin bir iştirak şirketi olarak istanbul'un yeşil alan çalışmalarını yürütmek, ağaç ve süs bitkileri yetiştirmek ve bu konuda bilimsel araştırmalar yapmak amacıyla kurulduk. çevre düzenlemeleri ve peyzaj çalışmalarının projelendirilmesi ve uygulanması yanında, nitelikli bitkilerin teminini sağlıyor, ihtiyaç duyulan peyzaj ürünlerini üretiyor, bu ürün ve hizmetlerin satışını yapıyoruz.

  türkiye’de sektöre yön veren şirketimiz, istanbul genelinde 55 milyon m2’lik alanda proje uygulamaları yapıyor.

  sosyal sorumluluk projeleri ve ar-ge çalışmaları ile sektörün gelişimine büyük katkı sağlıyoruz.

  300 bin m2’lik alana kurulu olan alibeyköy fidanlığımız, 3 milyon adet saksılı bitki kapasitesi ile türkiye’nin en büyük fidanlığı konumunda.

  istanbul ağaç ve peyzaj aş olarak bitkisel toprak üretim tesislerimiz, peyzaj ve proje çizim atölyelerimiz, yaptığımız başarılı peyzaj uygulamalarımız ve oluşturduğumuz marka değerimizle, tüm türkiye’nin üretim gücünü arkasına alan sektörün lokomotif şirketi olduk.

  sürekli gelişimi, sosyal sorumluluk ve ekolojik dengeyi koruma yaklaşımını esas alarak, toplumumuza kaliteli ürün ve hizmet sunmaya; sektör standartlarını geliştirerek dünya çapında örnek ve öncü çalışmalar gerçekleştirmeye devam ediyoruz.
 • sürekli ektiğini söküp yeniden başka bir tasarım ile ekim yapan kurum.

  güzel işler yapıyorlar ancak bu kadar sık değiştirilmesine gerek var mı? buraya bu kadar bütçe ayrılması fazla lüks değil mi? ülkenin bu kadar sıkıntısı varken..
 • devran dondugunde en buyuk bombalarin patlayacagi anonim sirkettir.
 • istanbul gibi bir şehirde muhakkak olması gereken ve güzel işler yapan şirket. hiçbir siki beğenmeme timi bunu da beğenmez ama yerli yabancı tüm turistlerin ilgisini çekiyor o çalışmalar.