şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çok anlayamadığım olaydır.

  arkadaş üniversite dediğin istanbul'da ya da ankara'da okunur. efendi gibi girersin bu iki şehirdeki üniversitelere, okursun. ne işin var da ilim irfan yapacam diye taşra şehirlerinde dolanıyor, dağ taş fink atıyorsun. buralarda okusan ne olacak, okumasan ne olacak sanki.

  şahsen ben gazi üniversitesi mezunuyum ve şuna inanıyorum ki türkiye'de üniversite odtü, boğaziçi, gazi, itü kalibresindeki okullarda okunmalı. gerisinin lise 5 olduklarını düşünüyorum. kimse kusura bakmasın, gücenmesin.

  peşinen edit: yurtdışı güzel yerlerde okuyanlar üstlerine alınmasınlar tabi.
 • (bkz: izmir)(bkz: kendimden biliyorum)
 • (bkz: izmir)
 • (bkz: her yere üniversite açmak ahlaksızlıktır)
  ilber ortaylı ;

  eğitim kurumlarımıza dikkat edelim. kötü olan yök değildir. yök’ün kötü idare edilmesidir. bütün mesele bu.

  üniversite tabii ki açacaksın, ama hakkari’nin dağına değil, kastamonu’nun dağına değil. icabında ankara’ya 20 üniversite kurarsın. doğudan gelen çocuklar o şehrin kültürünü görür. her yere gidip üniversite kurulur mu ya? bu bir ahlaksızlıktır.

  bunu anlattık. evvela bakkal çakkal çocukları kandırıyor. ondan sonra oradaki ev sahipleri kazıklıyor çocukları. ondan sonra her şehirde vardır onlardan bir sürü pis herifler genç kızları kovalıyor. bunu söylediğim zaman bizde olmaz öyle şeyler diyor. yok ya dedim.

  üniversite okuyan adam kültür görecek. dağın başına çocuk yollanır mı üniversite okutuyorum diye. bir sürü barlar açılmış çanakkale’de. böyle bir kepazelik tasavvur edemiyorum.

  bunun hizmetle filan alakası yok. bu aşağı yukarı 40 yıldan beri bütün türkiye hükümetlerinin ortak kusurudur. bizim en kıymetli varlıklarımız olan genç beyinlerimizi bu şekilde telef etmeye kimsenin hakkı yoktur.
 • tıp yada hukuk okumuyorsanız tamamen boş iştir.
 • (bkz: izmir)

  dtcfli