şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ıstanbul bağcılar güneşlide bulunan medicine hospital hastanesi tıp fakültesi haline getirilerek kurulan tematik üniversite. allah yollarını açık etsin
  • inşallah yanılırım ama özellikle sosyal medyada istanbul atlas üniversitesi diye çeşitli dersler veren garip bir oluşum var. kendilerine üniversite süsü vermektedirler. fakat ne olması gerektiği gibi edu.tr uzantılı bir siteleri ne akademik kadrosu ya da kampüsler bulunmaktadır. hatta yök e bile kayıtlı değiller. herkese karşı uyarı da bulunuyorum buraya giderken 2 kere düşünün. sorun soruşturun. öyle üniversite adı söylemek kolay değildir. o zaman ben de zortan üniversitesi diye kafamdan isim uydurayım.

tanım: şu an için ne olduğu belli olmayan fake bir üniversitedir.
  • resmi gazetede bugün ana yönetmeliği yayınlanmış vakıf üniversitesi. memleket üniversite cenneti, her yer öğrenci ancak hala okumamış, cahil bir ülkeyiz.

(bkz: https://www.cnnturk.com/…uma-oraninda-86inci-sirada)
  • bari atlantis üniversitesi deselermiş şekil olurmuş.

şimdi herkes gibi oldun be atlascığım biraz da sen umutlarla oynayıp 5-10 bin öğrenci al senede nolcak neyin eksik istanbuldaki diğer 70 üniversiteden canım azcık da sen kazan doldur barajı geçenleri mis. aileler "benim zeki çocuğum okusun" derdinde çocukların hayat umrunda değil pompala ucuz işgücünü pompaalaa.
  • (bkz: doktor bu ne?)

e-5 kenarı üniversiteleri'nin daha varoş bir bölgede kurulmuş versiyonu olacak gibi görünen; kendini üniversite okuyor sanan gençleri 4-6 sene gizli işsiz olarak söğüşleyecek kurum-kuruluş-ticarethane.

2019'da açmayı planladıkları bölümlerden bazıları yaklaşık 40 adet. en az iki bin gencin hayallerini çalacaklar yani. allah belanızı versin. zaten mühendisler asgari ücretten hallice maaşlarla işe başlarken, doktorların sayısını iyice artırın ki özel hastane sahipleri de onları sikebilsin güzelce.
  • tam hukuk okunacak üniversitedir haha.
  • ilk 500'e girecek gibi bir his var içimde, hadi bu sefer inşallah. bu olmazsa on tane daha açılır, kökü bizde değil mi.
  • olum bu ne yaa..

5 sene önce çalıştıracak doktor bulamayan bağcılardaki bir hastaneyi tıp fakültesi yapıyorlar.

bence bu işler rüşvetle falan yapılıyor artık..

ver parayı, kap üniversiteyi
  • sloganı da:

(bkz: atlas, rise!)