şükela:  tümü | bugün
 • anadolu bil meslek yüksekokulu'nun yerine 2006-2007 akademik yılından itibaren faaliyete geçeceği söylenen yeni üniversite. geri planında anadolu kültür ve eğitim vakfı ve bil dersaneleri var. vakfın başkanı (sahibi) mustafa aydın olduğundan okulun adı da böyle olacakmış. yök, önerilen diğer isimler arasından bu ismi beğenmiş...

  (bkz: ukte)
 • insanların kendi adıyla soyadıyla üniversite kurma çılgınlığının son örneği
  (bkz: aliii veliiii kırkdokuz elliii üniversitesi)

  hayır sakıncası yok ama herkes aydın ilinde okuduğumu sanacak, ortalık karışacak diye korkuyorum
 • 04/12/2006 tarihinde resmen kurulmasına karar verilen üniversite.

  madde 1 - 28/3/1983 tarihli ve 2809 sayılı yükseköğretim kurumları teşkilatı kanununa aşağıdaki maddeler eklenmiştir.

  istanbul aydın üniversitesi

  ek madde 72 - istanbul’da anadolu eğitim ve kültür vakfı tarafından 2547 sayılı yükseköğretim kanununun vakıf yükseköğretim kurumlarına ilişkin hükümlerine tabi olmak üzere, kamu tüzel kişiliğine sahip istanbul aydın üniversitesi adıyla bir vakıf üniversitesi kurulmuştur.

  bu üniversite, rektörlüğe bağlı olarak;

  a)fen-edebiyat fakültesinden,

  b)iktisadi ve idari bilimler fakültesinden,

  c)mühendislik-mimarlık fakültesinden,

  ç)güzel sanatlar fakültesinden,

  d)yabancı diller yüksekokulundan,

  e)anadolu bil meslek yüksekokulundan,

  oluşur.

  http://www.haberler.com/haberf.asp?haber=588675
 • ilk mezunlarını dün gece kocaman bir şov ile uğurlayan üniversite; hıncal amca'nın eski kırıklarından ece gürsel'i bile çıkarttılar ki podyuma, mezuniyet töreni denmezdi buna.
  kendisi defile içinde şugar bir roman oyunu sergiledi.
 • şu filmi çekecek insanlara sahip üniversite.
  http://www.youtube.com/watch?v=zqxwahihiae&nr=1#

  edit: link uçmuş, seneler öncesine ait ama yanlış hatırlamıyorsam hrank dink cinayetine 'iyi olmuş' tarzında bir video idi. ders projesi idi sanırım.
 • istanbul' da açılan bir üniversitenin içinde aydın geçer ki istanbul aydın üniversitesinde okuyorum deyince -ne?? denilsin diye.

  (bkz: tecrübe) (bkz: mustafa aydın)

  "-istanbul' da mı okuyosun aydın' da mı ?"
  "-eheh hacı hergün aydın' a mı gidiyosun ya.."

  * okulla ilişkisi olacak olan bayan suser arkadaşlarıma başarılar diler, okula giderken kullanacakları yayan yolda kaportacılara* dikkat etmeleri gerektiğini söylemeyi bir borç bilir ve ilk defa yeri gelmişken de selam ederim.

  * ben bu okulun adını söylemeye utanıyorum, hep aynı geyik mnskym.
 • bu gün sabah saatlarinde türban karmaşasının yaşandığı üniversitedir. slogan atan her iki taraf öğrencilerinin de kafasının bayağı bi karışık olduğunu söylemem lazım özellikle de önce türbana uzanan eller kırılsın sloganı atan türban yandaşı olan öğrencilerin dağılmadan hemen önce istikal marşını söylemeye çalışması oldukça oldukça ilginçti.

  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/8324944.asp
 • adres konusunda 3 kağıtçılık yapan üniversitedir. "florya yerleşkesi" ismi ile belirttikleri kampüs, kendi adreslerinde de görüldüğü gibi küçükçekmece sınırları içerisindedir, hatta beşyol diye bilinen mahalle sınırları dahilindedir. ama semt olarak daha karizmatik olan florya adını kullanmışlardır, müşterilere(!) pardon öğrencilere daha şirin görünebilmek için