• istanbul süper amatör küme'de mücadele eden takım.
 • muhtemelen gelecek sezon ibb'nin desteğini çekeceği ibbspor yerine 17000 kişilik lüks bir stadda süper lig'de oynayabilir:

  http://www.songelisme.com/…nel-futboldan-cekiliyor/
 • seneye süper lig'de görme ihtimalimiz olan takım.

  ------------
  "istanbul büyükşehir belediyesi başkanı kadir topbaş, bugün belediye meclisi’nde yaptığı konuşmada belediyespor futbol takımının istanbul büyükşehir belediyesi ile alakasının kesileceğini ve istanbul büyükşehir belediyesispor’un sadece amatör sporcu yetiştireceğini açıkladı.
  1990'da sözen döneminde kurulan kulübün kendi dönemlerinde büyük başarı elde edip süper lig’e kadar çıktığını söyleyen topbaş, kulübe neden süper lig’e çıktınız diye hesap soramazdık. şimdi 1. ligde şampiyon olup tekrar süper lig’e çıkmak üzereler, biz kulüple olan bağlarımızı koparıp sadece amatör sporcu yetiştirmeye odaklanacağız açıklamasını yaptı.

  istanbulspor olmazsa başakşehirspor

  kulübün daha önce cem uzan dönemin sonrası amatör kümeye düşen istanbulspor adını alması için çalıştıklarını açıklayan topbaş, istanbulspor adının olmaması durumda ise yeni yapılan başakşehir stadyumu’na atfen başakşehirspor olarak süper lig’de mücadele edeceğini bildirdi.

  spor toto süper lig’de başakşehir’de oynacak

  şu anki adıyla ibb spor kulübü, geçen sezon adını istanbul büyükşehir belediyesi spor kulübü’nden, ibb spor kulübüne çevirmişti. şu an atatürk olimpiyat stadyumu’nda karşılaşmalarını oynayan ibb spor, gelecek sezondan itibaren yapımı tamamlanmak üzere olan 17000 seyirci kapasitesine sahip başakşehir stadyumu’nda karşılaşmalarını oynayacak."

  http://www.songelisme.com/…nel-futboldan-cekiliyor/
  -------------
 • enteresan bir adı var. hem başak hem şehir hem spor.
 • istanbul büyükşehir belediyespor'un muhtemel yeni ismi.
 • "bir ağaoğlu projesi"

  diye devam edecekmiş gibi gelen spor kulübü.
 • yeni stadı ve yeni ismiyle taraftar sayısının çok daha artacağını tahmin ettiğim kulüp, eski bozbaykuşlar bu duruma ne der bilemem.
 • ilk gördüğümde voleybol takımı zannettiğim ibb'nin muhtemel yeni ismi, böyle futbol takımı ismi mi olur lan.
 • abdullah avcı 'nın teknik direktör olarak başına geçtiği eski istanbul büyükşehir belediyespor.
hesabın var mı? giriş yap