şükela:  tümü | bugün
  • istanbul başakşehirspor'un doğru yazılmış ismi.
  • ana başlık; başakşehir fk, başakşehir futbol kulübü ya da istanbul başakşehir fk olur, anlarım da istanbul başakşehirspor nedir? kulübün resmî adında "spor" sözcüğü yok.

ayrıca başakşehir futbol kulübü başlığı, istanbul başakşehirspor başlığına yönlendirilmişken istanbul başakşehir fk başlığı, buraya yönlendirilmiş. moderatörlerin bu karışıklığa bir an önce el atıp tüm başlıkları, doğru başlık olan istanbul başakşehir futbol kulübü altında toplaması gerekiyor.
  • bu sene şampiyon olursa hiç şaşırmam. geçen yıldan bu yana en aklı başında futbolu oynuyorlar.
  • ne kadar iyi futbol oynarsa oynasın taraftarı olmayan tarihi olmayan bir kulüp gereksizdir. onun yerine taraftarıyla bir bütün olabilen şehir takımlarının ligde yer almasını tercih ederim.
  • yapılan her mongol yorumun altına 3-5 tane "orospu çocuğu", "siktiiiiik", "karakaltaklar", "kedicik", "şikebahçe" gibi ağzına geldiği gibi küfredecek taraftarları olmadığı için sözlükte insanların rahat rahat küfür ettiği, zerre zeka içermeyen yorumlarda bulunduğu ülkenin en iyi yönetilen takımı. siktiğimin yerinde galatasaray - fenerbahçe bu sene 0 puan getirmiş, adamlar sözlükte hala bu takım üzerinden ülke puanı goygoyu yapıyor. ne aptal bir coğrafyada olduğumuzu en güzel futboldan anlıyor olmamız ne ironik.

abdullah avcı ve göksel gümüşdağ yaklaşık 10 senedir yaptıkları bu başarılı işi bir 10 sene daha devam ettirebilirlerse ülkedeki mongolların gözü başakşehir'e alışacak. taraftar sorunu için bir kaç amigo kılıklı tipi profesyonel kiralar gibi tutup, başakşehir ilçesinde maça gidecek, fanatiklik yapacak bir taraftar grubu oluşturtmayı başarabilirlerse uzun vadede şampiyonluk da gelir, jetonu köşeli toplumumuza kendilerini kabul de ettirirler.
  • devlet tarafından, verdiğimiz vergilerle tuttuğumuz takımları yenmek üzere oluşturulmuş futbol organizasyonudur.

bunu konuşmuştuk geçen sene...
  • başakşehir.. eski ibbspor..

ibbspor'un sponsorları ispark, isfalt, igdaş, iston, iett, iski, ihe, istaç filandı.

kuruluşu, varoluşu ofsayt, kendisi jüpiter'den bile bakınca net ofsayt.

bizim gezegenin top medyası hâlâ attığı gol 43 cm. ofsayt mı değil mi onu tartışıyor.
    allah’ın dağına ispark koyucan, ben arabamı koyucam, benden para alıp adebayor'u alacaksın, benim paramla bana gol atacaksın.

sonra pankart astırıp 'koyduk' diyeceksin.

bi de benden cilve bekleyeceksin.
    seni sevmemi isteyeceksin.

bilgin gökberk 5 mayıs 2017 köşe yazısından alıntıdır.
  • arda turan transferi ile gündeme gelen sezonun lider takımı.. net olarak söylüyorum arda turan başakşehir'de. son anda değişiklik falan olmayacak transfer 6 gün önce oldu bitti, şimdi duyuruluyor. herkes için hayırlı olsun.

yarım sezon için 2 milyon €
    önümüzdeki sezon için 4 milyon €
    kiralama bedeli olarak barcelona'ya ücret ödenmeyecek
    opsiyon var mı yok tam bilmiyorum ama aldığım bir duyuma göre 15 milyon € diye bir rakam konuşuluyor fakat bence bu pek mümkün değil.

çok maliyetli özellikle maaş dengeleri açısından fazla bir yük, cengiz'den gelen para ve sponsor desteği ile çözüldü diye bir haber geldi, emin olmamakla birlikte paylaşayım istedim.

pozisyon olarak gerekli bir transfer mi kesinlikle evet! zaten sakatlıklardan dolayı avrupa liginde gruptan çıkamayan bir takım. her maçta gökhan inler hataları, verimsizliği konuşmaktan gerçekten gına gelmişti, arda birçok pozisyonda oynayabiliyor ve umarım takıma iyi gelir. bir transfer önerisi olarak ozan'ı da kiralayıp transferi kapatmalarını öneriyorum.

bir taraftar olarak, başakşehir tribününde yer alan biri olarak çok heyecanlıyım ve bu transfer beni çok mutlu etti. herşeyi bir kenarıya koyup adebayor, emre, arda izlemek benim için çok büyük keyif olacak. bu sezon ne kadar verimli olacağı ciddi bir muamma inşallah iki tarafa da iyi gelen bir anlaşma olur.

not: adebayor yıllık 4.5, clichy yıllık 3 milyon, arda 5 milyon gibi bir tweet gördüm bugün. saçmalamayın lütfen! ade 2.250, clichy 2 milyon alıyor.

edit: imla
  • istanbul başakşehirspor isminin doğru yazılmış şeklidir.