şükela:  tümü | bugün sorunsallar (4)
  • işin siyasi yönü bir kenara, ligde bunlardan daha iyi top oynayan yok. üç büyük denen takımlar kendine baksın önce. diğer takımların da bunlara karşı tam kapasite oynamadıkları da bir gerçek tabi.

yine de şampiyon olmayı hak ediyorlar, baştan dediğim siyasi yönleri düşünmeden.
  • galatasarayın başına fatih terim gelmeseydi şapiyonluğun favorisi derdim ama oynadıkları olgun futbola saygım sonsuz.
  • dünyada esi benzeri olmayan bir basari öyküsüymüs gözlerim yasardi bak. ne demis yazarin birisi? finansal fair play a sahipmis. sebep? cünkü kasasinda para var, borcu az veya hic yok. peki hangi parayla? taraftari yokki seyirci getirisi, forma satisi olsun. sponsorluk varsa diger takimlarda da var, sanki basaksehir cokmu iyi yönetiliyor da borc yapmiyor. koskoca yüzyillik klüpler o kadar taraftar destegine, besiktas o kadar sampiyonlar liginden gelir elde ettigi halde borclari var? akp ile en ufak bir alakasi yok degilmi? adam hayatimizin her alanina el attigi gibi futbol zevkimize de el atti. tüpcüyü oraya oturttu, kendine biat&yalakalik yapmayan baskan birakmadi, birde karisinin yegeninin takimina destek oluyor.
  • amatör karabük'e, amatör gs'ye 5 atan takımdır. adamlar kütür kütür 3 büyükleri üst üste koyup sikiyor, siz çıkmışsınız başakşehir'in mali durumunu, mazisini araştırıyorsunuz.

adamlar taş gibi top oynuyor. şu adamların oynadığı topun yarısını takımınız oynasa stadlara akarsınız. sene başında gs'nin başına gelenler gibi. sonra ne oldu? geldi adamlar 5 golle içinden geçti gs'nin. biraz gerçeklerle yüzleşin.

neymiş amatör karabük'e 5 atmak kolaymış. daha 2 ay önce adamlar 5 gol tıkıştırdı gs'ye. boş konuşmaya gerek yok. adamlar sikiyor ve ağlayıp bok atmak için neden arıyorsunuz. gs full kadro çıktı, 5 gol attı herifler. emekli denilen adebayor'un bile 3 gol attığı takım taraftarları çıldırmış.

gs bu takımı yenecek kapasiteye sahip bir takım değil. fb ve bjk de değil. gerisi boş. kağıt üstünde şu takımı yeneceğim diyen varsa saf maldır.
  • benim merak ettiğim şey bunlar şampiyon olursa kutlamalar nasıl olacak? futbolcular ve aileleri restoran kapatıp kutlarlar heralde diye düşünüyorum. sünnet düğünü gibi bişey olur. taraftarları olmadan çok ilginç olacak. sırf bunu merak ettiğim için de biraz şampiyon olmalarını istiyorum aslında.*
  • şampiyonluk yolundaki rakipleri, milyonlarca taraftarı olan galatasaray, fenerbahçe ve beşiktaş olan takım... kendilerinin ise torlasan toplasan 10.000 yoktur!

iyi top oynuyorlar derken, rakip takımların hem kendilerine hem de üç büyüklere karşı nasıl oynadıklarına bakmak lazım... ben bu takımların bir çok maçını izledim ve şurası net, bu takımlar üç büyüklere karşı daha motive bir şekilde sahaya çıkıyor... başakşehir’le oynadıkları maçlar, sıradan anadolu maçlarından farklı değil...

ha başakşehir üç büyüklere sahayı dar ediyor mu? ediyor... bunun en büyük iki sebebi de hem taraftar baskısının olmaması hem de gayet iyi sayılabilecek futbolcularının kafasının rahat olması... al bu takımı üç büyükler forması giydir, emin olun ilk 5’e zor girer...

sponsor konusu da ayrı bir alem zaten... kimin nasıl sponsor olduğu az çok belli... bir çinli çıkıp arda’nın hayranıyım diyor, komediye bak...

her neyse başakşehir’n şampiyonluk adayı olduğu kesin ama favorisi olduğunu düşünmüyorum, her şeyin tersine dönmesi iki maça bakar... bir beraberlik galatasaray’ı lider yapıyor, daha ne diyelim...
  • resmi internet sitesinde, lisanslı ürünlerinin nereden temin edilebilecegi belirtilmemiş sampiyonluk adayı.
    olsa yazarlardı herhalde diyerek devam ediyorum.
    lisanlı urununu, para verip alacak bir taraftar grubu yok demek ki.
    lisansli urun cok onemlidir.
    taraftar ile kulüp arasındaki bagi gösterir.
    baska yerden 10 liraya alabileceğin formaya 50 lira verirsin.
    verirsin ama kulübe bir katkin oldugunu düşünürsün.
    basaksehirin boyle bir taraftarı yok demek ki.
    basaksehirin, taraftardan gelecek paraya da ihtiyacı yok demek ki.
    sanirim avrupada, lisanslı urun satisi olmadan şampiyonluğa oynayan baska bir takim yoktur.

not: bolgesel amator lig 4. grupta mücadele eden ordusporun lisanslı ürünlerine buradan erişebilirsiniz. "simit sat onurlu yasa"
  • kombinem var gidip izliyorum. beğendiğim takımdır. olumsuz yorumlara katılmıyorum. ligin en iyi top oynayan takımıdır ki karabük maçında isabetli pas rekoru kırılmış. hükümet desteği alıyor yorumlarına gelince 4 büyükler kadar destek almıyordur. senelerdir aynı hocayla istikrarlı bir şekilde yükselişini sürdürdüler. sizin için şaşırtıcı olabilir ama 1 günde gelmedi buraya takım. açın maçlarını izleyin ne galatasaray ne beşiktaş böyle taktik oyunu ya da pas oyununu bu şekilde oynayabilir mi?
  • takımlarından umudunu kesenlerin galatasaray'ın modunu düşürmek için şampiyon olacaklar düşüncesini yaymaya çalıştığı takım. biz fener değiliz gençler rahat olun. küçük takımlara şampiyonluk vermeyiz.
  • hem devlet desteği alır, hem de uefa maçlarına yedek kadroyla çıkarak ülke puanını düşürür bu takım...

böyle bir şey sadece türkiye'de olur...

hesabın var mı? giriş yap