şükela:  tümü | bugün sorunsallar (4)
  • kombinem var gidip izliyorum. beğendiğim takımdır. olumsuz yorumlara katılmıyorum. ligin en iyi top oynayan takımıdır ki karabük maçında isabetli pas rekoru kırılmış. hükümet desteği alıyor yorumlarına gelince 4 büyükler kadar destek almıyordur. senelerdir aynı hocayla istikrarlı bir şekilde yükselişini sürdürdüler. sizin için şaşırtıcı olabilir ama 1 günde gelmedi buraya takım. açın maçlarını izleyin ne galatasaray ne beşiktaş böyle taktik oyunu ya da pas oyununu bu şekilde oynayabilir mi?
  • takımlarından umudunu kesenlerin galatasaray'ın modunu düşürmek için şampiyon olacaklar düşüncesini yaymaya çalıştığı takım. biz fener değiliz gençler rahat olun. küçük takımlara şampiyonluk vermeyiz.
  • hem devlet desteği alır, hem de uefa maçlarına yedek kadroyla çıkarak ülke puanını düşürür bu takım...

böyle bir şey sadece türkiye'de olur...
  • istanbul başakşehirspor isminin doğru yazılmış şeklidir.
  • adamlar şampiyon olacak ama hala ekşi sözlükte yazıları yanlış başlığa yazılıyor.

(bkz: istanbul başakşehirspor) diye bir kulüp yok moderasyon. aloo!
  • baya beton gibi futbol oynayan takım.

biraz kafası çalışan açar bakar transfermarkt sitesinden bu adamlar ne para harcamış son yıllarda diye. adamların bedava aldıkları oyuncuları büyük takımlar akıl etmiş olsalar 50m euro bayılırlardı muhtemelen.

bu sene sadece transferden 15m euro gelir elde etmiş bir takım bu. harcadıkları para 3.5m euro.

neyin tartışması yapılıyor belli değil. resmen, bizim büyük büyük takımlarımız bu haldeyken, bu dandik olması gereken takım böyle futbol oynayıp kafa tutmamalı, tutamamalı düşüncesi bu. resmen hazmedemiyor 3 büyük taraftarları. mizikçilik yapan çocuk gibiler.

not: bu adamların şampiyonluk adayı olmaları geçmişte gördüğümüz kayseri, sivas, antep gibi örneklerden çok farklı. futbol oynuyorlar. diğer örneklerdekiler gibi kasaplıkla bir yerlere kadar gelmiyorlar. zaten sonuçlar da ortada. fener'e çaktılar (ki fener'in belki bu sezon oynadığı en iyi maçtı), galatasaray desen 5'lik simit oldu. beşiktaş'ı bu sezon bunların yaptığı gibi kimse ezmedi (avrupa maçları dahil).

abdullah avcı'dan hiç hazetmiyorum. keza başkanlarından da. ama adamlar yapmış, yapıyor hacı. hiç ağlamayın. ağlamayalım. beşiktaş gitti sırf yedek otursun diye 34 yaşında adama dünya bonservis artı 3 yıllık sözleşme yaptı. bunlar gitti adebayor'u bedavaya aldı. fazla söze gerek yok.

not: alexspor.
  • geçen yıl çok basit maçlarda tecrübesizliklerinden puanlar bırakarak bize şampiyonluğu vermişlerdi, bu yıl kimselere bırakmazlar. kimsede bu takımın önünü saha dışında kesecek göt yok fatih terim, aziz yıldırım, fikret orman dahil. saha içinde zaten onlardan iyisi yok tartışmasız bu konu. gs'nin 25. haftadan sonra başlayan zor fikstürüyle birlikte puan kayıpları başlar ve tahminimce 30. hafta civarlarında rahat rahat şampiyon olurlar. fb ve gs 2, bjk 3 kulvarda giderken bu adamlar tek kulvarda yarışıyor. 3 büyükler için bu sezon en büyük başarı 2. olup seneye şl ön eleme biletini almak olur.
  • amaçları avrupada başarılı olmak değil. kulüp yöneticilerinin amacı takımın şampiyonlar liginde gruplara katılması ve adından söz ettirip bir arap/katar sermayesine satılması.

avrupa ligini de bu yüzden iplemediler. başarı odaklı bir takım değil. pr yapıp elden çıkarmak birinci hedefleri. bu yüzden köklü anadolu kulüpleri başarılı olsun eyvallah da bunların şampiyon olmasını istemiyorum ama olacaklar gibi duruyor.
  • bir galatasaraylı olup bu sene başaksehir in şampiyon olacağına inanıyorum diyen galatasaray i tutmasın.

zamaninda ıstanbul büyükşehir belediyesi spor ismindeyken yani belediyeye aitken nasıl basaksehir adı altında göksel gumusdag in sahibi olduğu bir takım haline gelmiş bu takim?

irdelenmesi gereken de bu.

sonuçta belediyenin kurduğu bu takim şimdi birinin mülkü. o zaman da viscalar doka lar ıbrahim akinlar vardi o takımda.
    yani insanimizin cebinden çıkan paralarla kuruldu. ama her nasilsa basaksehir ismiyle bir başkasına devredildi.
  • yıllardır liglerimizde birçok belediye takımı varken neden şimdi başakşehir tartışılıyor anlamak güç. hem belediye parasıyla takım kurup hem de başarısız olsalar daha mı iyiydi? adamlar en azından işini düzgün yapıyor, hakkını veriyor harcanan paranın. yıllardır istikrarlı bir şekilde başarı sürdürüyorlar. kendi takımımın kerim frei'dan kaç yılda alamadığı katkıyı yarım sezonda aldılar. ben de sevmiyorum siyasi duruşlarını ama başarılı olanı aşağı çekmeye çalışacağımıza önce dibe batan belediye takımlarını tartışalım.

bir de bu takıma harcanan paraların çok daha fazlası üç büyüklere vergi affı, stat, sponsor vs. olarak veriliyor zaten. devlet spora destek versin ama sadece benim tuttuğum takıma :( bu nasıl mantık?

başarılı ve ligde izlenebilirliği yüksek bi takım neden sponsor bulamasın? kimse kara kaşı kara gözüne para yatırmıyor takımlara. ayrıca bu sene güncel transfer bilançosu +11,60 milyon euro. yani kar etmişler.

tek eleştirilecek yanları avrupa maçına rotasyonla çıkmış olmaları. ligi kazanmak için işin kolayına kaçtılar. muhtemelen de şampiyon olacaklar.