şükela:  tümü | bugün
6 entry daha
  • emar alışveriş merkezinin halini gördükten sonra içimi açan görüntüler. günün belli saatlerinde arap yarımadasından bulunandan fazla arap görebileceğiniz tek yer haline geliyor.
  • bir arap sevmeyen olarak söyleyebileceğim şey şu, görünce deliriyorum. ben güzelim ülkemde bir şey alırken , bir yemek yerken kırk kere düşünerek alıyorum yiyorum.
    adam yanımdan geçip en pahalı şeyi ziyan ederek yiyip bağırarak konuşuyor ellerinde alışveriş poşetleri ile.
    o kadar acı ki işte o adamlar bu ülkeye gelmese durumumuz şuandan tahmini %20 -30 daha kötü olurdu.

vah kine vah ... atalarımız biz bu ülkeyi kimseye peşkeş çekmeyiz diye neler neler yapmışken bizim düştüğümüz duruma bak.başkalarının keyfi harcaması olmasa devran dönmeyi bırakır resmen.
  • arap görünce mekkeyi fethedesim gelir tek başıma arapları karşıma alarak çölün üzerinde at üstünde yaydan ok salarak arap piyadelerini takır takır düşürmek patır patır kabe bizim çankaya bizim ötüken bizim hey yavrum hey
  • sadece istanbul bebek değil tüm ülke arap işgali altında.
  • bu bize gösteriyor ki en zenginler de ülke yanarken bundan kacınamayacak
  • ingiliz ile arap ı kıyaslayan gerzekler de gördüğümüz başlık olmuştur. ülkesi önemli değil, insan gibi davranmayı öğrensinler, medeniyetten nasiplerini alsınlar isterse üst komşum olsun isterse her yerde gezsin. sizin anlamadığınız nokta bu. ama sizin kafalar pek çalışmıyor çok da şey yapmamak lazım.
  • 90’larda kireçburnu bu haldeydi.
    oteller kabul etmiyorlardı. trabya oteli’nde, halının üzerinde karpuz kırıp yedikleri için kapı dışarı edilmişlikleri vardır.
    onlar da günlüğü 100 $’dan ev kiralıyorlardı.
    şimdiki haydar aliyev parkı, akşam üzeri olunca püfür püfür boğaz rüzgarında entarisinin eteklerini uçuşturup serinleyen araplarla dolardı.
  • üzerinde siyah örtü olan buzdolabı varsa kaldırın ondan toplanıyorlardır
  • daha bu yumurtalarını bırakma dönemleri. bahar aylarında göreceksiniz o yumurtaların açacağı yıkımı bebek'ime.
  • zengin araplarin gelmesinin zarari yok. bugun ingiltere'de, fransa'da en onemli sirketleri araplar satin aliyor ve o ulkelere para akitiyor. sadece futbola yaptiklari yatirim bile milyar dolarlari gecmis durumda.

turkiye olarak bizim sikintimiz, bu zengin araplar degil; hic bir planlama ve gelecege donuk calisma yapilmadan 4-5 milyon suriyelinin alinmasi.

bu ikisini bir tutmak da ne bileyim, safi gerizekalilik.
12 entry daha