şükela:  tümü | bugün
  • eski bando'nun 2. albümü. 18 kasım'da müzik marketlerde, elektronik platformlardaki yerini alacakmış. sabırsızlıkla bekliyoruz efendim.
    ekleme: albümdeki şarkılar
    istanbul beyrut paris
    sahte
    bensiz kalma bana da inanma
    hayatımız keyfi değil
    kamyon arkası yazısı
    bilmiyorum
    hükmen mağlup
    sen de söyle (rakı version)
    gidilmiş filmler şehirler
    öyle bir dokundu ki eli
    ay ben ölüyorum
  • sabırsızlıkla beklediğim albüm. eski bando'nun 2. albümü. her geçen gün üstüne koyan grubun renkli şeyleralbümünden sonra neler ortaya çıkartacağını sabırsızca bekliyorum. eminim ki bu albümde ezberlerde yerini alacak. çok yaşa eskibando .
  • elektronik ortamda yerini alan şahane albüm!
    satın almak için itunes
    ve spotify
    ben elle tutacağım ilk fırsatta da imzalatacağım diyenler ise 22 kasım'ı beklemek zorunda.
    yanlış bilmiyorsam eğer albüm 22'sinde müzik marketlerde yerini alacak...
    buradan okuyorlarsa eğer hayırlı olsun demek istiyorum. emeğinize, yüreğinize sağlık.
  • nihayet geldi. piyasa da olan çoğu popüler albümden daha başarılı bir albüm. eski bando'yu tebrik ediyorum. sonsuz başarılar.
  • şu an bu entry'i yazdığım evimi, burada geçen güzel ve kötü günleri, sevenin de sövenin de aynı yerde oluşunu, mutluluk arayışımı, yaşamı kaçırma hissimi ve tiramisu rengi duvarları hatırlatacak şarkı

ayrılmak üzere olduğum evde bir gömme dolap var, o dolabın kapağında da iki poster. tahta, küçük, üç tanesi on liraya satılanlardan. bu eve girdiğimde vardı. çıkarken alıp gitmeyi düşündüm sonra vazgeçtim. biraz da söktüğüm yerde bırakacağı izden çekindim galiba. posterlerin birinde istanbul diğerinde paris var. bulabilsem bir beyrut posteri asacaktım aralarına, denk gelmedi.

lisedeyken odamın duvarında saat kulesi vardı. sonra yolum izmir'e düştü. "bu evden çıkarken rota istanbul ya da paris mi olacak acaba?" diye saçma bir soru sormuştum taşınırken. şimdiyse izmir'den ayrılmak zorunda kalmadığım için mutluyum. istanbul, beyrut, paris üçü de gezilip görülebilirdi bu zaman içinde, olmadı. evet orada hayali bir beyrut posteri var.

istanbul resmi olanın üzerine bir not yazmıştım "dünyada görmek istediğin değişiklik ol" diye, o da benden sonraki kiracıya kalsın beyrut posteri yerine.

sözleri daha önce yazılmamış;

"aradım alamadım ben amacını
    yaşamak dediğin borç mu harç mı?
    istanbul'da, beyrut'ta, paris'te
    seven de söven de ayrı yerde.

bak şu derdime yok ki çare
    dünya malı hiç yarar mı işime
    çıldırdık mı çözdük mü hayatın sırrını
    mutluluğu ararken kaçırdık mı yaşamayı

kalpler taşınmaz arabayla uçakla,
    ister new york'ta ol ister bağdat'ta.
    ben ölünce bi kıyağınız olsun artık bana.
    dans edip şarap döksün dostlar mezarım başına.

bak şu derdime yok ki çare.
    dünya malı hiç yarar mı işime?
    çıldırdık mı çözdük mü hayatın sırrını?
    mutluluğu ararken kaçırdık mı yaşamayı?"