şükela:  tümü | bugün soru sor
  • müşteri hizmetleri ve garantisi külliyen yalan olan şirket. 1 ay içinde kilitlenen ve çalışmayan kindle ımı gönderdiğimde "siz buna bir şey dökmüşsünüz ondan bozulmuş, biz bu durumda bir şey yapamayız, garanti kapsamı dışında" cevabını aldım. aynı kindle la ilgili sorunu amazon'a bildirdiğimde hiçbir sorgu sual yapmadan, nasıl bozuldu bile demeden anında iki gün içinde yenisini gönderdiler aletin. dolayısıyla buradan bir şey alınmaz. garanti lafına hiç aldanmayın.
  • cumartesi günü ödemesini yaptığım siparişten salı'ya kadar haber alamadığım site, ürünün ne durumda olduğunu hala bilmiyorum. tükendi, tedarik ediliyor, kargoya verildi, verilecek veya ne bileyim açıklayıcı bir şeyler yazsalarda müşteriyi saat başı siteye girip kontrol etmek zorunda bırakmasalar hoş olacakta, neyse.

bir daha kullanmam herhalde.
  • yaklaşık bir buçuk dakika konuşarak derdimi aktardığımda yarın servisi ararsanız konuşabilirsiniz karşılığını veren müsteri hizmetlerine sahip şriket. madem herhangi bir çözüm sunmayacan kolsentır'da eleman istihdam edip maliyet çıkarmana gerek yok. yarın aradığımda da olacak olan şey aynı. sorunu tam dinlemeden gönder bakalım diyecekler. sorun ne olursa olsun. garip kafalar, garip iş mantıkları vs..
  • inanilmaz memnun kaldigim sitedir. aradigimiz ürünleri en uygun fiyata burada bulduk, siparisimizi perşembe gece yarisi verdik, cumartesi günü getirdiler, 1 saat sonra siemens aradi montaj ve garanti icin gelecegiz müsait misiniz? diye? bizim adimiza randevu bile almislar şok olduk ve inanilmaz sevindik. bugünde faturamizla birlikte hediye olarak digital baskül göndermisler. gayet memnun kaldigim über site.
  • şimdiye kadar bir sürü farklı siteden online alışveriş yapmıştım sanırım en kötüsü bu. ne yaptığınız ödemeyi takip ederler ne hatalı olmalarına rağmen bi çözümde bulunurlar. salı günü verdiğim sipariş hala beklemede gözüküyor. arayıp sormasam gönderecekleri de yok. bir de artis bi müşteri temsilcisi koymuşlar telefona sanki anasına küfrediyoruz öyle uyuz bir tonda konuşuyor sürekli.

paranızla rezil olmak için ideal bir yer. buyrun olun.
  • yeni mezun olup iş aradığım bir dönemde bir müddet çalışmış olduğum yerdir. burada çalışan şeflerin havasından geçilmez. bir halt ettikleri de yok.

o zamanlar çalışma metodları piyasadaki fiyatları aaştırıp ona göre kendi fiyatlarını aşağı çekmek üzerine kuruluydu. hakikaten bazı ürünleri piyasanın altındaydı ancak şikayet de pek çoktu. doğru dürüst bir servisleri zaten hala yok. buradan aldığınız malların problemlerini kendi servislerinde tamir ettirtemezsiniz. mesela, toshiba notebook almış olsanız toshiba servisine götüremiyorsunuz. istanbul bilişim ile anlaşmalı servislere götürmeniz gerekiyor. dolayısıyla servisleri sıkıntılı, yani ürünleri direkt gidip fabrikasından kendileri alıp getiriyorlar. gemiyle naklini gerçekleştiriyorlar.

bandrol ve onaylatma işlerinden kurtulmak için birkaç sene önce satılan küçük radyoların üzerlerindeki bandrolü yapıştırdıklarını birisinden duymuştum, şu an yapıyorlar mı bilmem(!). sahiplerinin yüksek yerlerde tanıdıkları olduğunu düşünüyorum, başka türlü bu şekilde çalışamazlar.

eğer orda çalışıyorsanız ve tanıdığınız biri yoksa, allah kolaylık versin. şahsen başımdan şöyle bir olay geçmiştir:

müşteri temsilcileri her akşam ürünlerle ilgili rapor hazırlarlar. burada ürünün uluslararası para birimi neyse o kullanılır; dolarsa dolar, euro'ysa euro veya pound. hasılı benim raporunu kontol ettiğim müşteri temsilcisi o günkü kuru yanlış almış. kaç defa kontrol ettim, yok. ilgili şefe ilettim, dedim böyle böyle, işte deve işte hendek... hasılı en çok mal satan müşteri temsilcileri olduğu için haksız çıkan ben oldum. çünkü müşteri temsilcilerinin hatası durumunda bir takım yaptırımları vardı, tabii en çok mal satan olduğu için kabak benim başıma patladı. neticede mağdur oldum, haksız yere fırça yedim hatta o müşteri temsilcisi olacak herif müdür yardımcısını da ikna etmiş, nasıl olduysa.

üstelik bu herif durmadan bana özelden istatistik falan gönderdi. kurların grafiğini falan. ama ne gönderdiyse o günkü mb kuru çok açıktı. utanma olmazsa tabii normal. yaman hırsız ev sahibini bastırırmış.

iş hayatımdaki acı tecrübelerimden biridir, yeni mezun halimle. bu şirket ve kimi çalışanları bir de dindar geçinirler, yerseniz.

şikayetvar.com'daki müşteri şikayetlerine, demin baktım, verdikleri cevaplar da standarttır bunların. copy-paste'yi bunlar bulmuş anlaşılan:

değerli müşterimiz,

-şikayetiniz ilgili departmana iletilmiştir.

fiks, hiç değişmez. ulan iyi güzel de müşteri departmana falan bakmaz ki. ne yapacaklar diye bakar. sorun giderilecek mi diye bakar. herhalde e-mail imzası gibi bir cevap bu. yani boş da gönderseler aynı şey sürekli çıkıyor. herhalde otomatik olarak bir web servisi ile aynı şeyi basıp devam ediyorlar. okuyup okumadıkları bile meçhul.
  • her türlü bakımdan fiyasko olan şirket. kredi kartıyla parayı öderken hiçbir zorlukla karşılaşmadığım ve fakat garanti kapsamındaki televizyonumu garanti kapsamında tamir ettiremediğim gereksiz şirket.
    şöyle ki,
    birkaç sene önce bu şirketin online alışveriş sitesinden bir adet lg marka led tv aldım. televizyon uzun bir süre krallar gibi çalışırken, bir gün akşam eve geldim ve bir de baktım ki çalışmıyor. hemen bunların yetkili servisi dgb elektroniki aradım. durumu anlattım. tabii istanbul dışında oturmam sebebiyle onlar da anlaşmalı bir servise yönlendirdiler. ilk servis, "biz garanti kapsamında bakmıyoruz" dedi. "hö!? nasıl yani ya?" demeye kalmadan diğer servisin "tokat belediye başkanı gelecek yea alamayız televizyonu bugün" demesiyle ufak bi titreme geldi bana. arkadaş hobi olarak boş zamanlarında teknik servis hizmeti veriyordu galiba.
    neyse efendim, yaklaşık bir hafta sonra televizyonu gelip aldılar. bir hafta sonra dgb elektronik'e gönderdiler. işte bir haftada tamir oldu. bunlar 30 günlük süreyi sonuna kadar kullanıp geri gönderdiler. yine aynı servis, televizyonu bir gece ansızın getirdi. yaklaşık beş dakika içinde kurup, koşar adımlarla uzaklaştılar olay mahallinden. onca sıkıntıdan sonra televizyonumu açıp haberler neyim izleyeyim dedim. koltuğuma kuruldum açtım televizyonumu.. bir de çay koydum kendime. kötü örnek olmasın ama keyif sigarası da yaktım.
    çayımdan iki üç yudum, sigaramdan bir kaç fırt almıştım ki gözlerim karardı birden. ama yok! gözlerim kararmamıştı. çünkü salonun ışığı yanıyordu ve ben heryeri ayna gibi görüyordum. kararan televizyonumdu. aç kapa yap düzelir mantığını işlettim. defalarca... ama olmadı. *
    hemen tekrar aradım dgb elektroniki, durumu anlattım.
    televizyonun dgb elektronike gitmesi yine bir kaç haftayı buldu tabii. şaşırtmadılar beni...
    arada yaşadıklarımı bilahare kitabımda anlattım. seçkin marketlerde ve cuma pazarında..
    bugün gelen telefonla irkildim. televizyonumu benim bozduğumu öğrendim. şu an ağlayarak yazıyorum bu satırları..
    gene gelsen kara kaşlım zeytin gözlüm :(
  • son derece memnun birakan online alisveris sitesi. cuma braun 790cc tiras makinasi siparis ettim. pazartesi sabah afyonda ben gelmeden isyerime ulastirilmisti. ustelik piyasa fiyatinin %25 daha da ucuzuna aldim urunu. ilk alisverisimdi ama cok memnun kaldim. umarim bozmazlar.