şükela:  tümü | bugün
692 entry daha
  • kondordato ilan etti. açıklamaları şu şekilde;

"son dönemde ülkemizde yaşanan kur dalgalanmaları ve ardın dan tüm dünyayı saran covit-19 salgını ile dünya genelinde üretim, tedarik ve lojistik sıkıntısı yaşanmıştır, bunun akabinde oluşan aksaklıkları fırsat bilen bazı kötü niyetli kişiler ve çıkar amaçlı gruplar yüzünden sosyal medya da çıkan şirketimiz aleyhine propagandalar yüzünden şirketimiz çok zorlu bir sürece gelmiştir. konuya vakıf olmayan tek amacı firmadan değişik yollarla kazanç sağlamak veya karalama olan kişiler yüzünden müşterilerimiz gereksiz bir panik içerisinde firmamız aleyhine haksız bir takım yaptırımlar sağlanması için icra vs.. gibi süreçleri kanuni zamanından önce uygulayarak bankalar nezdinde hareket kabiliyetimizide yitirmemize neden olmuştur. şirketimiz bu sebeplerden dolayı gereken likiditeyi sağlamak konusunda zorlanmaya başlamıştır. bu süreç ticari faaliyetlerimizi etkiler hale gelmiştir.

piyasa koşullarına göre faaliyetimize devam etmek, ödeme yapımızda sürdürülebilir değişiklikler yapmak, yasal süreçleri düzenlemek adına yönetim kurulu kararı ile yeniden yapılandırma süreci başlatılmıştır. bu kapsamda, yetkili asliye ticaret mahkemesine konkordato talepli başvuru yapılmış, başvuru talebimiz mahkemece uygun bulunarak gerekli tedbir kararı verilmiştir.

şirketimizin kaynakları yaşadığımız geçici likidite zorluğunu aşmaya fazlası ile yeterlidir. bu süreç, markamızın yaşadığı zorlukları geride bırakarak, istanbul bilişim'i sağlam adımlarla ileri doğru taşıyacaktır. istanbul bilişim'in hedefi, markamıza olan güveni ve yaratılan müşteri memnuniyetini arttırarak sürdürmektir. bu amaçla başlattığımız yeniden yapılandırma bilgisini kamuoyu ile şeffaf bir şekilde paylaşmak istiyoruz."

sen stokta olmayan ürünü sat, teslim edemeyince de tedarik edemedik de, sonra da sosyal medyada aleyhimize propaganda yapıyorlar de... insanlar hakkını arıyor ne propagandası yahu.
  • mahkeme tarafından konkordato talebi reddedilip iflasına karar verilen e-ticaret firmasıdır... kaynak

herifler o kadar inatçı ki, sitelerine mahkeme engeli gelince başka başka adresler açıp oradan satışa devam etmişler. hem iflas eden hem de siteleri btk tarafından engellenen e-ticaret firmasıdır da ayrıca.

haberdeki ifade de ilginç...
    "istanbul bilişim geçen yıl el değiştirdi. kayıtlara göre şirketin yeni sahibi nurettin yavuz. şahsın 114 ayrı dolandırıcılık kaydı bulunuyor. ve kayıtlara göre şahsın herhangi bir ev veya gayrimenkul bulunmuyor. "

114 dolandırıcılık kaydını şirketi satın aldıktan sonra yapmamıştır herhalde, e o zaman bu kişinin bir şirket satın almasına nasıl izin veriliyor?

türkiye'de yine hayrete düşüren işler...

ekleme: türkiye'de zaten e-ticarete olan güven yeterli seviyede değil, bir de bu çakallar yüzünden iyice güven kaybı yaşanıyor. gerçekten sevimsiz ve üzücü durumlar.

favori azalma editi: dün 61'e kadar çıkan favoriler şu anda 49'a kadar düşmüş durumda. ya yazarlar üşenmeyip favorilerden çıkarıyorlar ya da bir azaltma oluyor. hakkı sen misin?
    (bkz: bilemiyorum altan)
  • hakkı alkan'ın zamanında tescilli dolandırıcı için - muhtemelen para karşılığı- "dürüstler" temalı video çekerek aklamaya çalıştığı şirket.
  • zamanında lg g2 aldığım firma. 16 gb lık olanını sipariş vermiştim ama sağolsunlar fiyat farkı almadan 32 gb lık olanını göndermişlerdi. gerçi geri aradım ve yaptıkları yanlışı söyledim. biz size stoklarımıza bakıp döneceğiz demişlerdi. hala dönecekler. o gün bugündür aradan geçen 3 küsür senedir her telefon çalışında acaba arayan istanbul bilişim mi diye düşünmeden edemem.
  • iflası sonrası gelecek dolandırıcılık davalarında "hakkı alkan'a suçu ve suçluyu övmek" ten ceza gelir mi diye merak ettiğim dolandırıcı şirket.
  • ya amk yerinde, ağustos ayında bile alışveriş yapan var.firma 1.5 senedir sipariş göndermiyor. tamam firma hile yapıyor ama siz de az uyanık olun yani!

bir dene çok seveni varmış bu firmanın yav... 50 bin mağdurdan bahsediliyor.

aynı şeyi hepsiburada, n11 vb. yapsa , millet uyanana kadar trilyonları vuracak demekki.
  • internet siteleri tamamen bir kandırmacadan ibarettir. eger bu sitede gördüğünüz ürünlerin fiyatları diğer sitelerdeki ürünlere göre cok düşükse anlayın ki bu ürünü bu firma ya hiç getirtmemiştir yada stoklarında yoktur. indirimleri göz boyamak ve sizi mağazaya çekmek için yaparlar. ben artık güvenmiyorum ne yazıkki.
  • sonda söyliyeceğimi baştan söyleyeyim: allah belasını versin!

nasıl gözlerim bağlanıp aklım tutulduysa, 30-40 milyon daha ucuz diye gittim burdan tv aldım-web sitesinden. tabi sipariş esnasında inceden çakallıklarını gördüm
    (stokta olmayan ve hiçbir zaman gelmeyecek bir ürünü siteye süper ucuz bir fiyata koymaları. bunla ilgili devamlı şikayetler olduğu için bi yere açıklama koymuşlar ama anlayan beri gelsin: http://www.sikayetvar.com/…3066-0-0-2-486935-.html. bu arada çok şikayet edersen de sana dava açıyorlar, bunu ayrıca yazıcam.)
    ama bi arkadaşın referansı var neyse dedim aldım. eyvallah kargo ertesi gün evdeydi(istanbul-ankara). ben de kurulum için servisi aradım geldiler(garanti vs için aradım, yoksa allahın düz 32" tvsinin nesini kuracan?). iki tane amca geldiler ben eve gelmeden kurmuşlar, çıkışta elime bi kağıt tutuşturdular 30 tl verecekmişim. kardeşim heryerde kurulum ücretsiz yazıyor, arkadaşım da aldı vermedi bu ne diyorum, " abi 32" olanlar kurulum paralı, üstünde(37-40) değil" diyorlar. lan bunu bi allahın kulu mu söylemez, sipariş esnasında hiçbir yerde yazmaz mı? (zaten kurulum için de kendi kendimize beş bin saat telefonda konuşarak sipariş yaptırdık normalde ib yapması gerekirken). ib'yi aradık "bu size bi yerlerde söylenmiştir, zaten sitemizde de yazıyor" diyorlar. bilen gören bana göstersin nerde yazıyormuş. o kadar aramama rağmen bulamadım. kullanıcı sözleşmesinde zaten kurulumla ilgili hiçbirşey yok. madem kayıt altına alıyosunuz konuşmaları, açıklayın bi bakalım neresinde söylenmiş bu dersin ama cevab yok tabi.

neyse, ben bu amcalardan 30 tl kurulum parası için bi fatura istedim "yok bizde fatura veremeyiz" dediler. isterseniz yarın size fatura göndeririz ama o zaman paraya kdv de dahil olur diyolar. ben çıldırdım tabi, bunların ilgili müdürleri bir kadınla konuştum telefonda. o da aynısını söylüyor. yani müdür (ya da şef de olabilir) seviyesinde açıkça vergi kaçırıyoruz diyor ib yetkili servisi. amcalar tek yapabileceğimiz servis fişinin üstüne "30 tl alınmıştır" yazmak diyor. yazdılar sağolsunlar. merak ediyorum, daha araştırıcam ib acaba bu nerde yazıyosa artık o 30 tl'yi "30 tl alınır" şeklinde mi, "30 tl+kdv" şeklinde mi yazıyorlar. ilki gibiyse yandılar, dur bakalım.

velhasıl kelam, pazarda istanbul bilişim risk alınarak (üretici firma garantisiz, tr uyumlu olmayan veya refurbished ürünler almakla ilgili) bir ürün için önemli anlamda ucuzsa (stokta da varsa tabi!) alışveriş yapabileceğiniz bir yer olma stratejisiyle var olan bi yer. bunlara tamam, risk alır alışveriş yaparsın. ama sen müşterine küstahlık yapmaya, dava açmaya, "biz onu biyerlerde söylemişisizdir" gibi abuk subuk ifadelerle hatalarına mazaret üretip çözüm üretmemeye başlarsan, forumlara üye olup hakkında her kötü yorum yazanı başka firma yetkilisi olmakla suçlarsan gün gelir bi yerlerde patlarsın. elbet türkiyede de bigün hukukun üstünlüğü tanınacak, tüketici hakkını korumayı başaracak-gerçi kendim de pek inanamadım bu söylediğime- en azından daha büyük şirketler bu işe girdikçe daha sağlam düzenlemeler isteyecekler, tüketim artacak, bu işler biraz daha düzene girecek vs.. o zamana kadar da ib dahil bütün müşteriyi kek yerine koymaya çalışan firmaların peşinde olacağım. hadi bakalım..
  • kendilerinden 2 yıl önce bir sony vaio aldımdı. daha ilk gün mağazadan eve gelip aleti çalıştırdığımda farkettim ki disk sürücü çalışmıyor. o beş kiloluk aleti kutusuyla çantasıyla aldım ibm'nin mecidiyeköy'deki merkezine götürdüm. onlar da yükümlülükleri gereği cihazı sıfırıyla değiştirdiler. şimdi buraya kadar her şey normal. olay burdan sonra başlıyor.

ben yeni aldığım laptopumla 2 yıldan 5 gün eksik olan süper bir birliktelik yaşadım. o canım sony, o güzel hollandalı (ibm'nin sattığı sonyler genelde hollanda üzerinden türkiye'ye giriş yapmış paralel ithalat ürünler. fiyatlardaki o fark da zaten burdan geliyor) 2 yıl -5 gün sorunsuz hizmet verdikten sonra yoruldu. ekranı öldü. ben de tuttum garanti için merkezlerine gittim. evde garanti belgemi bulamamıştım, faturamla gittim.

teknik servise gittim, sıramı bekledim, cihazımı verdim. görevli eleman faturayı kontrol etti ve:

- garantinin bitmesine de 5 gün kalmış
    + hmm... öyle oldu...

dellenme #1'i burda yaşadım zaten.
    garanti süresi bitimine 5 gün kala alet bozulunca ben evde kendim tamir etmek durumunda mıyım? he?

sonra geçtim bir yere oturdum. bekliyorum ki kaydımı yapsınlar, bana çıktı versinler de gideyim. 1 saat bekledim orda hiçbir bilgi verilmeden. en son dayanamadım gittim orda sorumlu gibi duran elemanın odasına. maksadım sorunu öğrenmek, olursa işlemleri hızlandırmak. zira benden sonra gelen adamlar ürünlerini tamir ettirip evlerine gittiler!

+ ya pardon ben bir ürünü garantiye bırakmak için gelmiştim de 1 saattir bekliyorum...
    - hangi üründü efendim?
    + önünüzdeki laptop.
    - onu bekletmemiz gerektiği için bekletiyoruz.
    + niyeymiş o?
    - şimdi siz sanırım faturayla gelmişsiniz... faturadaki seri nunarası ile cihazın üzerindeki tutmuyor.

bende orda ampul yandı. bu ilk değiştirdikleri laptopun faturasıydı ve seri numarası da ona aitti. olayı aynen böyle elemana aktardım.

- ama bu faturaya paraf düşmeleri lazımdı. düşmemişler.
    + orası benim sorunum değil.
    - işin ilginç yanı sizin faturanızdaki seri numarası başka birine satılmış gözüküyor.
    + ahaha, nası yaa? siz benim bozuk olduğu için iade ettiğim aleti bir başkasına mı sattınız? komik olmuş...

işte dellenme #2 de burda geldi. adamlar hem bozuk mal satıyorlar hem de beni zor durumda bırakıyorlar.
    adam da o sıra kontratağa çıktı:

- zaten bu cihazda garanti bandrolleri yok.

dellenme #3'ün bu kadar çabuk geleceğini ben de beklemiyordum açıkçası. çünkü ben sırf ürünün garantisi bozulmasın diye evde yatan 4 gb rami takmamıştım 1 senedir laptopa. zaten laptop da bırak tornavidayla açılmayı, masa üzerinden kalkmamıştı iki yıldır (niye laptop aldığım farklı bir konu).

+ yoo, yok artık. ben o aletin hiçbir şeyine dokunmadım, açıldıysa ben alırken de açıktır ki bu da demektir ki bana tamir görmüş ürünü sattınız!?

ordan sonra adam bir şey diyemedi. garanti belgesi sordu. "muhtemelen evdedir" dedim. "garanti belgesi daha sonra ibraz edilmek kaydıyla" garanti kapsamında tamire aldılar laptopumu. bunu bir de lütufmuş gibi yapmadılar mı, işte o an beni bitirdiler...
  • hakkında yazılan entryleri okumadan nasıl firma diye soran yazarların merak ettiği firma. biraz üşengeç olmasak iyi milletiz aslında.

aha bakın yukarıda yazıyor.

1. kullanılmış ürün satmışlığı vardır. sürekli satıyor demedik satmışlığı vardır dedik.

2. stoklarında olmayan ürünleri satmışlığı vardır. her zaman demedik, arada küçük süprizler yapıyorlar.

3. tüketici haklarını hiçe saymışlığı çoktur. her zaman değil de %99 diyelim.

4. ürün iadesini yasal hakkınız olmasına rağmen kabul etmemişlikleri çoktur. hadi diyelim tehtitle şantajla küfür kafirler ürün iadesini kabul ettirdiniz paranızı iade etmeleri en erken 2 ay falan.

he bunları ben nereden biliyorum

mesela yukarıdaki entrylerin hepsini okuyabiliyorum bununlada yetinmiyorum şöyle birşey yapabiliyorum

https://www.google.com.tr/…i%c5%9fim%20%c5%9fikayet

iş bu entry google aramaları sonucu derlenmiş olup gg sebebi ile silenin şikayet edenin, 2 dürüm için ticarei itibar zırvasına kurban edenin götünde kız kaçıran patlatırım.
666 entry daha

hesabın var mı? giriş yap