şükela:  tümü | bugün
  • geçenlerde bir ürün alma gafletinde bulundum. ortalama 15 gün içinde gelecek dedikleri ürün 1 ay'ı geçti. iptal ettiğinizde de mesafeli satış sözleşmesinde 10 gün yazmasına rağmen 10 iş günü iade etmiyorlar ve 10 iş günün son akşamına kadar paranızı içerde tutuyorlar. tabi bunu büyük ihtimal işletiyorlar. yani bir gafletle sipariş verdiniz beklediniz iptal ettiniz yaklaşık size paranın geri dönüşü 1-1.5 ay' ı buluyor. stokta olduğunu söyledikleri ürün için paranızı sizden alıyorlar, sonra ürünü yurtdışından sipariş edip 1 ay gelmesini bekleyip size öyle gönderiyolar sizde bekliyorsunuz :) 50 lira fazla verin yurtiçinden mağazadan alın ürünü hem siz kazanın hem esnaf kazansın.
  • 10 kasım 2019'da ödemesini yaparak telefon siparişi verdiğim ve kargosunun 15 iş gününde yapılacağını beyan eden ve müşteri memnuniyeti gibi bir mefhumunun olduğunu düşünmediğim vasat firma.

dün e-mail gönderdim ve 15 iş günün sonuna kadar bekleyecek misiniz diye? nezaket edip e-mailinizi aldık, teşekkürler diye cevap bile verme gereğinde bulunmadılar. artık kargonun yapılacağına dair de şüphelerim oluşmaya başladı. siparişimi kontrol ettiğimde 7 iş gününde kargoda diyor. hele bir yapılmasın da o 15 iş günü bekletmenin bak nasıl acısını çıkartıyorum.

not: bugün bir arkadaşım da aynı şekilde macbook siparişi verdiğini 15 iş günü kargo yazdığını ve bunun normal olup olmadığını sordu, maalesef evham yapmasın diye geç kargo yapıyorlar sıkıntı yok dedim geçiştirdim.

umarım sonucu (bkz: istanbul bilişim rezaleti) entrysine bağlanmaz.

edit: facebook'ta mağdurlar bir grup kurmuş sanırım işin boyutu ciddi bir hale gelmiş.
    bkz. facebook grubu

siparişten vazgeçtim, para iadesi almak üzere çok uzun uğraşlar ve bekleyiş neticesinde telefon üzerinden müşteri hizmetlerine ulaşarak siparişimi iptal ettim ve para iadesi için iban numaramı ilettim. 10 iş günü içerisinde iletileceğini belirttiler. umarım bu bari 10 iş gününü geçmez.

-- edit --
    20.11.2019'da iptal talebim neticesinde az önce (03/12/2019) para iadesinin yapıldığına dair e-mail geldi. sanırım yarın sabah para hesaba geçmiş olur.
  • bu siteden bende geçen ay ps4 siparişi verdim. acelem olmadığı ve fiyatı uygun olduğu için 15 gün bekledim hatta kargo yapılmasını. hala verilmeyince şüphelenip aradım. ürünün yurtdışında olduğunu hala gelmediğini söylediler *

sipariş üzerine yurtdışından getiriyorlarmış, bu açıklamada yazıyormuş (artık nereye hangi boyutta yazdılarsa kimse göremiyor) ve 1 ay sonra geleceğini söylediler. sipariş iptalini ve ücret iadesini talep edip 10. günün şafağında paramı alıp kurtardım kendimi çok şükür.
  • aman aman uzak durun. uzak durun! stokta olmayan ürünleri satıyorlar. iflas mı edecek ne (beter olsunlar )

ucuz olması dikkat çekiyor ve iştahı artırıyor ama başınız çok ağrır. samsung tv almak için dolaşıyorum nette her yer de 3.500 civarı istanbul bilişim de 2.800 ve türkiye samsung garantisi var öyle yazıyor. neyse mağazaya sordum garantiyi evet türkiye samsung garantisi var dediler. samsun u aradım böyle bir bilgi mevcut değil diyorlar. yani adamlar yalancı...

vereceğiniz siparişi takip edeceğiniz hiçbir yer yok sadece müşteri hizmetlerini ararsınız diyorlar da orasıda bakmıyor veya 1-2 aramadan sonra banlıyorlar numarayı oç. lar

tekrar söylüyorum mağdur olursunuz.
  • önceki alışverişlerimde hiç bir sorun yaşamadığım için 1 kasımda telefon siparişi verdim ve ayın 25i oldu arayan soran yok. müşteri hizmetlerini arıyorsunuz açan yok lanet olsun. ulaşabilirsem para iadesini alacağım ve bir daha tövbe bu firmaya bulaşanı silksinler. uzun lafın kısası uzak durun!

edit:
    ilginçtir ki sikayetvara yazdıktan 2 gün sonra telefonu kargolayıp gönderdiler. ben paramı kurtardım darısı alamayanların başına. ama yine de diyorum uzak durun!
  • 2012 yılında çağlayan'daki mağazasından lg g2 efsanesini, mükemmel bir fiyata almıştım. dün artık istanbul'da olmadığım için internet sayfalarına bakayım dedim. fiyatlar inanılmaz uygundu, uzun süredir kendilerinden alışveriş yapmadığım için çok da emin olamamıştım. neyse 15 gün kargo süresi olmasına rağmen siparişi verdim.

ilk yapmam gereken şeyi, en son yaptım. istanbul bilişim hakkındaki yorumları satın aldıktan sonra okudum. bir tane olumlu yorum olmaz mı lan ? özellikle şikayet sitelerindeki yorumları da görünce gözüm korktu. dedim "oğlum 2500 tl göte girdi, alabilirsen de 2 aya alırsın parayı". bir tane olumlu yorum olsa kargo için 15 gün bekleyecektim. yorumlardan adamların batmak üzere olduğuna emin oldum artık. daha önce weblebi mi neydi öyle bir siteden paramı bir ay çirkeflik yapıp zar zor almıştım sonra da batmışlardı.

neyse ben de siparişi iptal edip, paramı geri istemeye karar verdim. akşam saat 15 gibi aradım, ilgili personele bağlanmam aşağı yukarı 15 dk sürdü. siparişi iptal etmek istediğimi belirttim. 24 saat içinde iptal ettiğim için para iadesinin bir gün içinde yapılacağını belirtti. "size gelecek mesajda 10 gün yazabilir ama 1 gün içinde iadeniz gerçekleşir, gerçekleşmezse bankanızla irtibata geçin" dedi. sözleşmede de 10 gün yazıyordu, bir gün de gerçekte iade edecekler miydi ? diye düşünmeye başladım. 3 saat sonra mesaj geldi paranızın iadesi gerçekleşti diye, internet şubesinden de kontrol ettim, gerçekten iade etmişler.

yapılan şikayetleri dikkate aldığımda, ortaya çıkan problemlerin çok büyük bir kısmının ellerinde olmayan ürünleri satıp daha sonra yurt dışından tedarik etmeye çalışmalarından kaynaklandığı anlaşılıyor. insanların 1 ayda gelmeyen üstüne 10 günde para iadesi gerçekleşmeyen siparişler üzerine, firma hakkında bulundukları ithamları anlıyorum (parayı işletiyorlar, batacaklar, paranın üstüne yatıp kaçacaklar). benim de aklıma hep en kötü şeyler geliyor.

sonuç olarak benim problemimi çözdüler. şikayetvar.com'da da şikayetçilerin çoğuna geri dönüş yapmışlar. kendi şahsi tecrübem kötü niyetli olmadıkları yönünde. yine de alışveriş yapmanızı çok da tavsiye edemeyeceğim. umarım işlerini daha sistemli bir şekilde yapmayı öğrenirler ve imajlarını düzeltirler.
  • 1 adet sony playstation 4 slim 500 gb oyun konsolu siparişi verdim bu site üzerinden.

mesafeli satış sözleşmesi diye bir sözleşme iletildi sözleşme üzerinde "teslim süresi: siparişinizin kargoya verilme süresi ortalama 15 iş günüdür. " yazıyor 3 hafta bekledim doğal olarak gelmedi ürün.

aradım bağlanmam bir 20 dk rahat sürdü fazlası var eksiği yok müşteri hizmetlerine durumu ifade ettim ürün söylediğiniz tarihte gelmedi aradı birilerini cevap ne olsa ürünün tedarik sürecinde gecikme olmuş 3 hafta daha beklemem gerektiğini ilettiler.

1.5 ay benden beklememi istiyorlar yukarıda arkadaşlarında belirttiği gibi paranızı 15 gün işleteceğiz, üstünden para kazanacağız sonra ürün stokta yok diyerek paranızı iade edeceğiz demenin bir yolunu bulmuşlar ve bunu yasal olarak yapıyorlar.

ilgili yerlere şikayette bulundum bu kurumun denetlenmesi ve gereğinin yapılması gerekiyor, bu yasal olan ama doğru olmayan yöntemin bir sonu olmalı.

kesinlikle arkadaşlar uzak durun alışveriş yapmayın.
  • firma elinde olmayan ürünleri satıyor ve ortalama 15 gün bekleyin diyor. bu süre içinde de muhtemel paranızı işletiyor. 100 üründen 1-2 tane gönderdiği oluyor. gerisini tedarik edemedik diyor ve 10 gün içinde paranızı iade edeceğiz diyorlar. şu an gördüğüm kadarıyla iadeleri yapıyorlar, nadir de olsa geciktirdikleri oluyor. ama sonu hızlıal gibi görünüyor. her an iflas edebilirler. ben paramı iade aldığım için kendimi şanslı görüyorum. biraz fazla verip başka yerden alın, başınız ağrımasın. mağdurlar için gruplar bile kurulmuş durumda.
  • parasını geri alabildiği için şanslı hissedenlerdenim, bulaşılmaması gereken e-ticaret sitesidir efendim.
  • 7-8 sene önce mağazasına gittiğim*firma. o zaman sorduğumda yanlış hatırlamıyorsam sizin siparişinize göre yurtdışından ürünleri getirtiyoruz demişlerdi. o zaman için garantisi vs. sıkıntı olur diye hiç bulaşmamıştım.
    sanırım stokta var diyerek müşteriyi çekiyor, dediği sürede getirtebilirse getirtiyor getirtemezse parayı iade ediyor ve o arada parayı işletiyor.

tanım: uzak durulması gereken, ürünlerini*yurtdışından getiren firma.