şükela:  tümü | bugün
  • ön edit:
    ( @pilot alper ) nickli yazar arkadaş bu editi yapmamı istedi.

yazacaklarımı editleyin en başada görsünler hocam. istanbul bilişim ürün falan yollamıyor paranızı alıp faizde işletip 1 ay sonra geri yolluyor. sıfır faizli para. ürünleri bu yüzden ucuz millet sipariş etsin diye.
    02.12.2019 tarihinde istanbul bilişim'in internet sitesinden dp-2380695 kod'lu bir televizyon sipariş ettim.

televizyonu sipariş ederken siparş butonunun yanında ortalama 15 iş gününde kargoda ibaresi vardı. ancak 20 iş günü olmasına rağmen kargoya verilmeyince aradım. istanbul bilişim müşteri hizmetleri gecikmeden dolayı özür dilediklerini 10 gün bakın iş günü değil 10 gün içinde kargoya vereceklerini beyan ettiler. aradan 10 gün geçmesine rağmen siparişim kargoya verilmeyince bir daha aradım yine özür dilediler ve yine 10 gün içinde siparişimi kargoya vereceklerini beyan ettiler ve tahmin ettiğiniz gibi yine 10 gün geçmesine rağmen ortada kargo yoktu. yine aradım ancak biraz salak biri olduğum için beni yeniden ikna ettiler.

tarihlerin 17.01.2020'i gösterdiği gün artık kandırılmak canıma tak ettiğinden mütevellit müşteri hizmetlerini arayıp siparişimi iptal ettirdim ve para iadesi talep ettim.

ve güzelim istanbul bilişim yine o güzel cümleyi kurdu '' 10 iş gününde hesabınızda olacaktır efendim '' ben artık bey paşa efendi olmak değil bir televizyon sahibi olmak ve doyasıya izlemek istiyordum.
    yine aldandım istanbul bilişimin rengine kandım.
    10 iş günü dolduğunda tahmin edeceğiniz gibi ücret iadem gerçekleşmemişti.
    müşteri hizmetlerini aradım her zamanki gibi özür dileyip hızlandıracaklarını beyan ettiler.

ve şu gün 13.02.2020 tarihindeyiz hala ücret iadem gerçekleşmedi. ne yapabilirim bilmiyorum ama sanırım batmak üzereler ve para çevirmeye çalışıyorlar. başka bir sebep bulamıyorum. bu televizyon alma maceramda geçirdiğim 74. günüm ve hala umudum var. televizyonu alamadıysam da paramı alabileceğim konusunda umutlarım var. çünkü ben bir salağım.

uzun lafın kısası siz siz olun gidin üç kuruş daha fazla verin istanbul bilişim denen firmadan bir şey sipariş etmeyin. bir buçuk ay televizyonumu göndermediler iptal ettim 1 aydır da paramı göndermiyorlar.
  • o değil de internetten tv sipariş etmek de iyi cesaret. kutluyorum.

büyük rezalet, adamın parasını piç etmişler resmen sermaye yapmışlar kaç aydır.
  • ucuzdur vardır illeti, pahalıdır vardır hikmeti.
  • istanbul bilişim böyle çalışıyor zaten sipariş vermeden önce keşke 2 dakika ayırıp firmayı araştırsaydınız.
  • herhangi bir mağazası bulunmayan firmanın yaptığı normal bir durum.uzak durun efendiler, akıllara gold bilgisayarı getiriyor.
  • istanbul’da yaşanıyor ise şişli’deki genel müdürlükleri ziyaret edilerek sorunsuz iade gerçekleştirilebilir ya da faiziyle icra takibine konu edin derim. insanları mağdur etmenin bedelini fazlasıyla alırsınız.

edit: akın plazanın 7. katında yerleri. gidince direkt anlıyorlar ona göre ilgileniyorlar zaten. günde kaç kişi aynı şikayet ile gidiyorsa...
  • geçmiş olsun umarım kısa zamanda ücret iadesi gerçekleşir, bazı ürünleri görmeden almamak gerekiyor.
    her zaman söylüyorum işini düzgün yapan esnaf o kadar az ki, denk gelince şaşırıyoruz.
  • yil olmus 2020 hala istanbul bilisim ayakta once buna hayret ettim. sonrasinda yil olmus 2020 hala istanbul bilisimden alisveris yapan insan varmis buna da hayret ettim. rezalet yazisini okumadim ama rezalet puanim 10/10
  • aylardır sitelerde istanbul bilişim tarafından dolandırıldığını yazıyor insanlar ekşi forum'da bile yazdılar kaç defa. buradan alış-veriş yapan kişi o yazıları fark etmemiş hâla eski güvenilirlikte olabilir diye düşünebilir.

asıl rezalet her şeye kayyum atayan hükumetin binlerce kişiyi milyonlarca lira dolandıran bu firmaya el atmaması ya da yeni mağdurlar ortaya çıkmasın diye sitenin engellenmemesi.
  • öncelikle geçmiş olsun dediğim yazarın beyanıdır.

ancak hiç sözlük yazarı değilmiş gibi istanbul bilişim a.ş. başlığına hiç bakmadan böyle yüksek meblağlı bir alışveriş yapabildiğine göre biraz da hakketmiş diye düşündürmüştür.

umarım parasını bir an önce alabilecek yazardır.