şükela:  tümü | bugün soru sor
 • istanbul büyükşehir belediyesi'ne (ibb) bağlı olarak işletilen, -sitesinden alınan tabirle- "istanbullular'a sunulan keyif mekânları". bu tesisleri "köşk"lerden farklı olarak belediyenin sosyal ve idari işler müdürlüğü işletiyor. tabii işleten kurum beltur gibi kâr amacı güden bir bit olmadığı için fiyatlar köşklere nazaran daha mâkul.
  tesisler florya, arnavutköy, istinye, çamlıca, fethipaşa, beykoz, küçükyalı ve pendik'te (gözdağı) bulunuyor.
  pek güncel olmayan sitesi için: http://www.ibb.gov.tr/…007/1600702/1600702index.htm
 • "buyrun tesislerimizde gönül eğlendirmeye" sloganlı oluşumlar.
 • sabah gazetesi'nin haberine göre en çok ziyaret edileni florya'daki imi$. daha sonra çamlıca ve fethi pa$a geliyor.

  http://www.sabah.com.tr/…74909bcf87b7f161a5151.html
  http://img529.imageshack.us/…3c83d3479b35cfekt2.jpg
 • yemekleri guzel degil. istinye ve fethipasa tesislerinde herkes farkli cesit bir sey yedi ama kimse yedigini begenmedi. sadece acik bufe kahvaltilari basarili.
 • yemekleri temiz ve leziz olmakla birlikte asil guzel olan yanı tesislerin yerleri diyebilecegim belediyeye ait mekanlar. calisanlarin nezaketi, yemeklerin lezzeti hersey cok guzel ama en guzeli herbirinin sahip oldugu manzaradir. en benim diyen luks otlangaclardan*** cok daha luksleri de mevcut * bir de ustune fiyatlar makul olunca guzel bir kombinasyon olusturuyor gercekten..
 • istanbulun en güzel noktalarına konuşlandırılmış kaliteli ve ekonomik tesisler.mekanlarda beğenmediğim tek olay,heryere yerleştirilmiş televizyonlardan sürekli olarak ak parti ve kadir topbaşın propagandasının yapılması.metrobüsü ya da dikilen laleleri izlerken insanın tabağındakiler soğuyo valla.
  ancak diğer taraftan yıllarca sadece kalburüstü insanların gidebildiği yerlere,ibb sayesinde şimdi dar gelirli vatandaşlar da gidebilmektedir.bu açıdan türk belediyeciliğinin geliştiğinin göstergesidir,kötüye kullanılmadığı sürece alkışlıyoruz
 • alkollü içecek servisi yapılmayan yer, ne la bu mnakoym.
  trende bile var alkollü içecek servisi, burada niye yok?
 • her yıl belediyeyi zarara sokan tesislerin başında gelirler.
 • kremali balik corbasini kendilerinden hic beklenmeyen derecede guzel yapar bunlar. mezgit tavalari da vasatin uzerindedir. kofte, kebap tarzi urunlerinin ise pek basarili oldugu soylenemez. binaenaleyh balik corbasi ve akabinde balik tercihi maksimum memnuniyeti getirebilecek kombodur. isbu entry' nin kaleme alinmasi esnasinda kisisel zevklerin degisken oldugu esasi mahfuz tutulmustur.
 • arkadaşların tavsiyesi ile gittim floryadakine. otopark sorunu yaşamadık, girer girmez arabayı koyacak yerimiz hazırdı. içeri girdik ve çay almak için büfeye gidince fincan çayın 75 kuruş olduğunu gördüm. afallamadım desem yalan olur. böyle bir yerde genellikle çayı, hem de küçüğünü bile en az 2-3 liradan kakalarlardı insanlara. güzel rüzgarlı, sahili gören balkonunda oturduk bütün akşam. keşke hava biraz daha sıcak olsaydı da birkaç saat daha otursaydık. kendimi yabancı bir ülkede seyahatte gibi hissettim. o kadar özgün, o kadar tatlı bir yer ve üstelik de ucuz. bu üçünün birleştiğini hiç görmemiştim hayatımda. kurtarılmış bölge gibiydi adeta. istanbuldan uzaklaşmak için istanbulun içine bir cennet inşa etmişler dedim. madem bu kadar güzel bir yer, hem de bu kadar ucuz imkanlarla yapılabiliyordu, neden benim okul hayatımın sonuna kadar beklediniz demek istedim bütün vergilerimi makam araçlarına harcayan belediyelere. bir tarafım huzurlu ve gidilecek yeni bir yer bulmuş olmanın hazzı ile mutlu , öbür tarafım yıllardır milletçe yediğimiz kazığın boyutuna kızgın. ulan, ulan, neyse küfretmicem.