şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1990 yılında dönemin belediye başkanı nurettin sözen tarafından kurulan, lacivert - turuncu renklerine sahip spor kulübü.
  futbol takımı 2.lig'de her sene play off mücadelesi veren, voleybolda türkiye şampiyonluğuna oynayan, güreşte 2 defa avrupa kulüpler şampiyonluğu, judoda da avrupa şampiyonluğu bulunan, atletizmde her sene türkiye şampiyonluğu kazanan, on dalda 2600 lisanslı sporcu ile faaliyet gösteren bu güzide kentimizin güzide kulübünden sözlükte hiç bahsedilmemesi ve bu başlığı açan bendenizin istanbul ile hiç bir alakası bulunmaması ise taraftar desteğinin ne boyutta olduğunun bir göstergesidir sanıyorum.
 • eğer futbol takımı süper lige çıkarsa, ilk uzun yıllar mücadele etme $ansı yüksektir. bir zamanlar istanbulspor'un yaptığı gibi, üç büyük kulupler de kadroya giremeyen ama istanbul ve süper lig de mücadele etmek isteyen bir çok oyuncuyu kolaylıkla kadrosuna katacakdır. eğer ba$ına istanbulspor'a olduğu gibi maddi bir felaket gelmezse -gerçi gelmez, arkasında koskocaman belediye var- uzun yıllar süper lig de izleyeceğimiz takımdır.
 • gereksiz bir takımdır. büyük$ehir belediyeleri neden bir futbol takımı finanse eder hiç anlamam. spora katkı yapmak belediyelerin i$lerinden biri olabilir. ama, istanbul gibi futbol altyapısın çok iyi olduğu bir yerde belediye neden futboluna yatırım yapar. hadi türkiye de geli$memi$ bir spora yatırım yapar anlarım, o sporun geli$mesi için imkamlar yaratır bunu da anlarım. tatvan belediyesi, tatvan futbolu, sporunu geli$tirmek, çevrenin gençlerine spor imkanı yaratmak için oranın futbol takımına katkı yapmasını da anlarım. ama istanbul büyük$ehir belediyesi, her mahallesininde bir amatör futbol kulubu olan bir $ehirde neden futbol gibi bir sporu destekler hiç anlamam. üstelik, belediyenin bundan önce finanse etmesi gereken bir çok hizmeti varken, belediyenin gelirlerini bu gereksiz organizasyona aktarması nedendir. üstelik, hiç taraftarı olmayan ve sürekli cepten yiyen bir takıma aktarması ne kadar doğrudur.
 • sacma sapan bir spor klubudur. dilekolay, istanbul essek kadar bir sehir... 14 milyon insan yasiyor. bu sehrin 3 tane zaten sampiyonluklara ambargo koymus butceleri yuzmilyonlarca avro tututan aslanlar gibi takimi var...

  sozum sana topbaş;
  madem bir sekilde futbola yatirim yapmaya karar verdin. niye bunu bir takima milyon dolarlar yatirarak yapmaya calisiyorsun. yapsana istanbul'un amator takimlarina bir guzellik. hepsine duzenli gelir saglasana. malzemesini, antreman sahasini, alt yapisini guzellestirsene.

  o para benim cebimden cikiyor dostum anliyor musun? benim amator takimim toprak sahada mac yapiyor, amator futbolcum sakatlandiginda bacagina sikacak soguk sprey bulamiyorken sen nerede kimi finanse ediyorsun?
 • resmi sitesi: http://www.ibbspor.com/
 • 2007-08 sezonunda turkcell süper lig'de mücadele verecek olan gereksizlik abidesi.
 • - ibebe ! (şak şak şak) ibebe ! (şak şak şak) lay lay lay lay laaaay ooooooooooooo i beee beeeee

  şeklinde tezahuratı olan kulübümüzdür

  bir de rakiplerin " i be ibebe olamazsın şampiyon" tezahuratı vardı ama gerçekleşmedi
 • istanbulluların su faturalarına yansıyacak transferlerini beklediğim klüp. bu belediye takımları ucubesi bir tek bu ülkede mi var acaba?
 • belediye çalışanları dışında taraftarı olmayan, istanbul halkının belediyeye verdiği vergilerden pay alan ve süper ligde süper lüzumsuz olacağını düşündüğüm bir takım. belediye illa birilerine sponsor olacaksa gitsin üç büyükleri desteklesin veya sarıyer, bakırköy, zeytinburnu, kartal, maltepe, eyüp, fatih karagümrük gibi taraftarı olan takımları geliştirsin, güçlendirsin.
 • bugün fenerbahçe'yi 2-0 yenen futbol takımına sahip kulüp.

  oyuncu kıyaslamasından geçtim, sponsor kıyaslaması yapacağım:
  formalar: (bkz: lescon/#2482813) - (bkz: adidas)
  forma önü reklamı: (bkz: sunny/#1745234) - (bkz: avea)
  forma kolu reklamı: (bkz: kristal cola/#160192) - (bkz: cola turka)

  bir yanda mahalle maçlarından süper lig'e uzanmış lescon, bir yanda işportacı tezgahlarından süper lig'e uzanan sunny, bir yanda da hayatı boyunca asla başka bir takımın sponsoru olamayacak olan dünyanın en kötü içeceği kristal cola...

  bu yanıyla daha bir bizden durmuştur ibebe spor, azılı bir fener antipatisinden değil, bu sempatiden çok mutlu etmiştir beni galibiyeti. yolları açık olsun...